Vytápění ve starém bytě?

Autor: eli01 (1 příspěvek)
2. 12. 2022
2 komentáře
Dotaz

Ahoj, chtěla jsem se s Vámi poradit. Koupila jsem byt na kompletní rekonstrukci, ale problém č. 1 je vytápění. Zatím je vytápění řešeno elektrickými přímotopy, což není v dnešní době moc ekonomické.

Bytový dům v které se byt nachází zatím není zateplený. Byt je v 1.NP a pod sebou má sklepy, které jsou velmi chladné a jde ze spodu zima. Nad námi je ještě jeden byt.

Máme pouze jednoho souseda z jedné strany (cca délka 6m v technické místnosti) a z druhé strany už nikdo není. Jsou vždy 2 byty na patře. Byt má rozlohu cca 75m2.

Topení jsem chtěla to vyřešit kamny s výměníkem a elektrokotlem i s ohřevem vody místo bojleru - podlahu odizolovat a dát podlahové topení, které by se napojilo na elektrokotel.

Jsem v tomhle nováček a vůbec si nevím rady, jestli to takhle vůbec lze nebo jestli je to chytré. Prosím o radu, případně o nějaký jiný návrh řešení.

Předem moc děkuji :)

LV 17. 12. 2022 17:04:17

Nejchladnější budou zdi 0- 30 cm hned nad podlahou a pás podlahy přiléhající ke zdím. Tam Vám může kondenzovat voda a hrozit plíseň. Nejbezpečnější je zateplit stropy sklepů a pak zdi z vnějšku pod terénem a pak co nejvýše. Aby ta hrana nebyla tepelným mostem. V každém případě je nutno postupovat obezřetně vzhledem k vlastnickým právům. Dům je ve správě SVJ nebo družstva? Pak je patrně sklepní prostor společný - budou o tom rozhodovat vlastníci. Technickým hitem pro vytápění bytu je teď rekuperační tepelné čerpadlo, ale stojí to majlant atd.

travas 2. 12. 2022 10:44:41

Řešení je více. Podlahovku ano ale asi zateplit i nejochlazovanější stěny

Sponzorovaná reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...Copyright © 2009 - 2023 Stavební Postupy s.r.o. Obchodní podmínkyZásady ochrany osobních údajů