PE fólie pod laminátovou podlahu - rekonstrukce

Autor: MEGIC (1 příspěvek)
Kategorie: Rekonstrukce
10. 11. 2022
4 komentáře
Dotaz

Dobrý den,

aktuálně rekonstruuji stávající rodinný dům. Rekonstrukce probíhá v 1.NP nad nevytápěným suterénem. Vybourali jsme stávající nášlapné vrstvy až na nosnou konstrukci, vyrovnali jsme před cca 10 dny nerovnosti samonivelačkou (sikafloor level102), roztahali topné rohože a zalili další samonivelačkou (sika level 1100).

Aktuálně chceme pokládat laminátovou podlahu click-clack. Mám koupený mirelon jako separační fólii.

Dotaz zní: Je zapotřebí mezi finální vyrovnávací vrstvu a mirelon dávat ještě PE fólii? Má to nějaký smysl? Např kvůli vzlínavosti vlhkosti ze sklepa do obytných místností?

Díky za radu :)

MartinG 15. 11. 2022 19:38:03

ahojte,
no když už je teda koupený mirelon, což je asi nejhoší možnost "kročejové" izolace, tak už jen doplnit parozábranou řekněme že ve Vašem případě budiž PE folii a přelepit spoje... což je taky na prd.
ale pakliže určitě nechcete kupovat (ideálně systémovou nebo doporučenou výrobcem podlahy) podložku pod podlahu je to lepší řešení než nic...

MEGIC 16. 11. 2022 8:22:06

Ahoj,
nakonec jsme to udělali tak, že jsme položili PE fólii DEKSEPAR, přelepili spoje Butylkaučukovou páskou DEKTAPE, na to mirelon (Starlon 3 mm) a položili podlahu. Kročejovku jako takovou jsme neřešili, jelikož jsme byli limitování finální výškou podlahy vůči HS portálu. Doufám, že to takto bude fungovat v pohodě... :)
Děkuji za reakci.

mates 11. 11. 2022 0:50:44

Toto byste se měli dočíst v instalačních pokynech plovoučky od výrobce. Ale nad nevytápěnou místností pouze s nivelačkama a rohoží bych vůbec neváhal. Buď dáte parotěs (přelepit spoje páskou) pod mirelon, nebo si koupíte mirelon, který už má parotěs integrován v podobě LDPE fólie se samolepícími okraji.

MEGIC 16. 11. 2022 8:17:00

Dobrý den, děkuji za reakci.

Reklama
Sponzorovaná reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama