Humanic Houses – Jak pokračujeme

Autor: LubosG (7 příspěvků)
Kategorie: Stavba domu
28. 10. 2022
2 komentáře
Humanic Houses – Jak pokračujeme
Příspěvek stavebníka

Asi před dvěma lety jsem napsal pár příspěvků o mém rozhodnutí postavit dům s lidskou tváří, konkrétně s tváří Karla IV. Psal jsem o tom, co mě k tomuto rozhodnutí inspirovalo, o své účasti ve Dni D i o začátcích mé stavby v Německu. Nyní bych se rád podělil o to, jak pokračujeme.

Co nás čeká letos

Letos je na řadě omítání domu, jak zevnitř, tak zvenčí. Jak jinak než svépomocí. Zatím jsem zvenku nanesl pouze armovací omítku s perlinkou. Na to pak přijde finální omítka.

Ytongové zdivo v oblasti tváře jsem musel trochu brousit. Snažím se totiž o to, aby tato tvář měla kulatou stěnu.

Dům už má také okna. V obličejové části domu jsou okna atypická, v přízemí velká trapézová a v 1. podlaží oblouková. Ta představují uši.

Balkón a lodžie ještě hotové nejsou. Věřím ale, že je zvládnu dokončit ještě letos. Balkón, který bude představovat nos, bude pouze pro jednu osobu.

Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli...
... nebo mu přidejte hodnocení
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený stavebník
O autorovi
LubosG
LubosG (7 příspěvků)
Další články autora:
  Víte, že můžete také vytvářet příspěvky? Kvalitní příspěvky finančně odměníme. Zobrazit více informací

  adam 28. 10. 2022 17:34:22

  Sorry, asi to děláte správně a z vašeho pohledu hezky, ale lituji sousedy co se na to budou muset dívat. Navíc nevím jaké tam máte regulativy, mě se to zdá jako přízemí a dvě patra, to není přiliš bežná výška domu. Zpravidla je přízemí a patro/podkroví. Horní patro vypada jako rozhledna a pokud budete mít nahoře ještě korunu a na celé střeše terasu, no nevím nevim. Toto by se dalo tolerovat na značně větším pozemku, né na nečem co má odhadem 1tis metrů čtverečných.

  Osobně bych to přirovnal k tzv "podnikatelskému baroku".

  Honza 4. 11. 2022 16:35:57

  Nejsem architekt ani dizajnér, ale přirovnat to k podnikatelskému baroku je podle mě dost mimo mísu. Cílem této podoby bylo zjevně něco úplně jiného. Místní regulativy má asi taky vyřešené když má stavební povolení. Mě se docela líbí. Naopak když dnes vydím pole rozpláclýc bungalovů se stejnými sedlovými střechami a tudíž nepoužitelným podkorovým, líbí se mi tento nápad ještě víc. Vidět takový dům ve svém okolí, potěšilo by mě to!

  Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...  Copyright © 2009 - 2022 Stavební Postupy s.r.o. Obchodní podmínkyZásady ochrany osobních údajů