Prosím o zhodnocení půdorysu rodinného domu

Autor: MarekS3 (1 příspěvek)
Kategorie: Všechny kategorie
30. 9. 2022
3 komentáře
Prosím o zhodnocení půdorysu rodinného domu
Dotaz

Ahoj,

tohle je naše představa o budoucím rodinném domku. Prosím, jestli má někdo nějaké praktické tipy, co by se dalo vylepšit, sem s nimi. První foto přízemí a druhé foto je menší patro, pro představu jak jsou patra umístěna je třetí fotografie. Prosím berte to s rezervou, nábytek je doplněn jen pro naši lepší představivost i ohledně místa.

Galerie

Prosím o zhodnocení půdorysu rodinného domu
Prosím o zhodnocení půdorysu rodinného domu
venek
Štěpán & Jana

Štěpán & Jana 19. 10. 2022 20:21:14

Ahoj, v první řadě chválím, že si zkoušíte dům sestavit sami a neskočili jste po typovce. Jste dobrý, že jdete s návrhem do světa, třeba Vám mé poznámky pomůžou, pokud ne, tak taky dobře :) Díval jsem se jen na přízemí, v patře už to nějak poskládat není takový oříšek a souboj problému A versus B.
Tech m., šatna a chodba moc velká. Chlad za zádveří Vám půjde do pokoje... Než se rozepisovat, udělal jsem Vám svou variantu. Je to pouze skica a vize, jak by to mě vyhovovalo víc. Je to rozděleno na obyvatelnou část a klidovou, místnosti s vodou u sebe(na to myslete v patře-stoupačky), pod schody využitý prostor (kam dáte kýbl a chemii), zádveří a předsíň v zimě nebude zima pronikat hluboko do domu..

Opakuji, je to jen skica a jsou tam věci na ladění, přesné rozměry jsem nedělal, m2 berte podle Vašeho návrhu +-. Kdyby zajímalo víc, můžu pomoc. Ať se daří :)

MartinG 7. 10. 2022 11:12:11

ahoj,
- opravdu důležitá věc v domě, který má víc než jedno podlaží jsou dvě wc (ideálně i dvě koupelny)
- technická místnost sice hezky v rohu, ale víc radosti udělá spíš uprostřed domu (však tam může být i pračka a sušička). Prostupy z ní zejména dodatečně prováděné se špatně tahají... vzpomeneš si na nějakou bejkárnu a tím nemyslím jen soláry a jiné MaR zařízení a nemáš se kam jak dostat.
- druhé dveře do domu, by se hodily ale otázka jaký je pozemek atd. pohledem se mi nabízí projít ven přes šatnu.
- Pakliže chcete plochou střechu, tak ji zkus nějak využít... ...terasa?

Red 3. 10. 2022 8:11:11

Obecně: ten tvar bude mít horší teplené ztráty, resp. vetší množství ochlazovaných ploch, ale pokud to takto chcete tak to není překážka. Některé místnosti jsou asi větší něž reálně člověk potřebuje, např. ložnice a další... ve výsledku dům (tvar + velikost) bude dražší na provoz.

Tři rady co bych udělal jinak: Chodbu bych oddělil ještě jedněma dveřma - v zimě se to hodí. A do tech. místnosti bych udělal extra vchodové dveře - za mě supr věc, už bych nikdy nechtěl mít jen jedny dveře do domu (navíc tech. místnost může být i trochu dílnou). A poslední věc - komín a nějaká kamna na dřevo v hlavní místnosti - tohle by měl být standard každého rodinného domu... minimálně aspoň ten komín, protože ten už se pak dodělává blbě.

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...Copyright © 2009 - 2022 Stavební Postupy s.r.o. Obchodní podmínkyZásady ochrany osobních údajů