Posunutý dům

Autor: Vojťas (1 příspěvek)
Kategorie: Všechny kategorie
6. 8. 2022
2 komentáře
Dotaz

Zdravím stavebníci,

stala se nám taková nemilá věc, se stavbou jsme už ve finále a pozvali jsme geodeta na finální přesné zaměření stavby, kvůli kolaudaci a zanesení do katastru atd. Zjistili jsme ale, že nám dům na jedné straně nesedí oproti projektu o cca 0,6m (všechny rozměry domu jsou jak mají, není z něj lichoběžník, ale dům nám v jednom rohu sedí a zbytek se v podstatě pootočil), jak velký je to průser a co nám hrozí? Ještě bych chtěl připomenout, že dokument o vytyčení stavby před kopnutím do země a zahájením stavby od geodeta máme.

Nechci zde řešit, jak k tomu mohlo dojít, důvodů je spousta (od chyby geodeta vč. poruchy přístroje až po montáž laviček), zajímá mě jen, co hrozí a jak to vyřešit.

marek.stepan 1. 9. 2022 13:11:54

a jakou chybu mereni mel geodet? Napriklad mohl mit +-20cm a take souhlasim je nejdulezitejsi jestli se blizite nejake kriticke hranici / pozemku / 2metroveho odstupu atd. Je potreba brat ohled na souvislosti a cemu by to mohlo vadit.

Drakovci

Drakovci 7. 8. 2022 11:32:30

Záleží na stavebním úřadu, jak se k tomu vyjádří. Pokud to nebude odporovat požárním, či jiným vzdálenostním problémům, tak by finální geometrický plán mohl SÚ vzít na vědomí a nic neřešit. V katastru bude to finálové zkreslení.
My jsme taky kvůli izolaci (skrytí boxů se žaluziemi) protáhly o 5cm a vše OK. 😉

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...Copyright © 2009 - 2022 Stavební Postupy s.r.o. Obchodní podmínkyZásady ochrany osobních údajů