Izolace pod práh francouzských dveří

Autor: bennyx (3 příspěvky)
Kategorie: Hrubá stavba
17. 6. 2022
5 komentářů
Izolace pod práh francouzských dveří
Dotaz

Dobrý den,

prosím o radu, jak postupovat v případě přidání izolace pod francouzské dveře. Firma, která montáž prováděla, nechala pode dveřmi, resp. pod prahem mezeru, cca. 05-1,5 cm (dle křivosti zdi). Bylo mi opakovaně sděleno, že je možné, že se zde může tvořit tepelný most. Jak nyní postupovat? Napadlo mne vybourat cihly pod prahem - je to jedna vrstva, vyrovnat betonovou stěrkou na třeba 4 cm nebo 5 cm mezeru k prahu (ať je to rovné) a vsunout purenit? Nad rámem u zdi, kde je rám položený na dřívku bych asi postupoval tak, že bych prvně instaloval ten purenit a až poté, aby si to případně sedlo, bych vyboural cihly pod oběma rámy? A poté opět vsunul purenit?

Bylo by to takto správně? Případně čím purenit k té betonové stěrce připevnit? Lepidlo? Mamut? Děkuji.

Reklama
Reklama

Ondřej Štěpánek 9. 1. 2023 7:29:22

Dobrý den, vyndal bych dole cihly. Od oknařů bych si sehnal příslušný purenit (podkladový profil.) Je profilovaný dle rámu. Dveře bych celé vyndal a pak nechal namontovat znovu. Podklad je to nejdůležitější ten zajišťuje stabilitu výplně. Není možné nechat dveře viset a našťouchat pod ně polystyren! Ze spáry určitě vyndat všechno dřevo. Nasávává vlhkost. Připojovací spára má být tak 1cm - 2cm tady je tak 7cm. Před montáží výplně bych si tu spáru třeba ytongem dozdil.

marek.stepan 21. 6. 2022 21:21:46

1) podle degradace peny byla montaz provedena uz pred velmi dlouhou dobou, takze majitel uz nema moznost ani reklamovat, ani nezaplatit dodavateli. 2) prestoze se mluvi o dverich, z venku neni videt nic identifikovatelneho ani jako balkon, ani schodiste.... 3) vubec se nemluvi o vysce podlahy v interieru a navaznosti na prah okno-dveri 4) podle fotografii NELZE tyto dvere pouzivat jako dvere, ale mozna pouze jako okno, nebot po nekolikatem slapnuti na hlinikovy prah, ten prah prohnete/znicite. Take jste ztratil touto nekvalitni instalaci narok na zaruku. 5) ano, bezne reseni je pouzit purenitovy podkladovy hranol, pripadne compactfoam, nebo dalsi bezne reseni. Ty ale maji typicky vysku minimalne cca 3cm, a vyzaduji ROVNY podklad. Kdyby jste to tam chtel, tak vyndate stavajici okno, odfrezujete 2cm do hloubky, a okno tam zase vratite. 6) je to starsi, neizolovany barak. Takze venku bude zima -15stupnu, a skrz tu cihlu to rovnou chladno budete mit pod plovouci podlahou. tedy sorry. Vy jste si tam navrtal diry, kam chcete dat ocelove roxory, (aby jste tu zimu z venku mel VIC v obyvaku), a budete tam betonovat tu terasu.... Proste zoufaly celkove dotaz se zoufalou situaci. 7) kdyby jste chtel zateplit barak, tak zateplete a reste purenitovy podklad dveri A tu terasu oddelte dilatacne od baraku, ukotvete ji venku. Tim ten tepelny most vyresite, to je ten kriticky problem co vam pripominaji 8) doporucuji si najmout nejakeho profesionala.

Honza S. 22. 6. 2022 10:57:20

Nepovažuji se za odborníka na montáže oken, ale ještě mi přijde, že připojovací spára má snad 10cm a je všemožně zalátaná pěnou a polystyrenem (na jedné straně jsem napočítal dokonce 7 klínů na sobě). Měl bych trochu obavy o kvalitě přikotvení toho okna.
Hlavně v aktuálním stavu je řešení nešťastné i kvůli vodě protože když prší, tak voda stéká po okně přes hliníkový práh pod okno až do interiéru.
Také bych se obrátil na nějakého odborníka, který tomu rozumí a dokáže navrhnout celkově funkční řešení.

bennyx 23. 6. 2022 16:19:21

1) montáž proběhla letos v dubnu, prováděla firma/prodejce oken. 2) zvenku bude terasa 3) výška podlahy v interiéru je v rovině se spodní částí dveří 4) proč by nešly použít jako dveře? snad na práh stoupat nemusím 5) proč bych to frézoval, když ty výšky jsou i cca 6 cm, kdybych vyndal cihly po rámem, mám cca 7 cm, vyrovnal bych to nivelačkou do roviny a potom tam dal ten purenit.. šlo by? 6) Žádné díry jsem nevrtal, dělala to firma a není to na roxory, ale je to chemická injektáž proti vzlínající vlhkosti. 7) zateplení bude dělat taky firma, stejně jako asi i tu terasu... Díky za postřehy.

bennyx 23. 6. 2022 16:20:02

Nikde nezatéká, ani při největších lijácích, které už máme zasebou...

Reklama
Sponzorovaná reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama