Příjezdová cesta

Autor: vavrisimo (2 příspěvky)
Kategorie: Stavba domu
12. 5. 2022
1 komentář
Dotaz

Zdravím,

situace se má tak, že na náš stavební pozemek je přístup po cca 50m dlouhé příjezdovce, aktuálně nijak neupravené, pouze zemina. Chci co nejdříve začít navážet stavební materiál, takže bude nutné ji zpevnit, ale pod cestou je vodovodní řad, na který se bude v průběhu roku připojovat soused a zároveň mi v ní ČEZ naprojektoval přípojku na elektřinu. Tzn. minimálně 2x se do ní bude kopat.

Co byste řekli na řešení: skrývka, geotextilie a nějaká lehká vrstva betonového recyklátu? Kamiony to unese, výkopy v cestě nebudou tak bolet než se udělá cesta "na pěkno". Díky za názory.

adam 13. 5. 2022 9:09:20

Pokud je to cesta na vašem pozemku tak si to můžete udělat jak chcete. Kamion může jet pokud je sucho kdekoli, jde pak spíše o zašpinění navazujicí ulice.

Nějak mě ale nejsou jasný ty věci ohledně připojení souseda, proč? a ČEZ a naprojektování přípojky, proč? Pokud jde o píliř od elektřiny tak ten nejlépe na hranici pozemku, sníží se tím plocha věcného břemene, k sobě si už dovedete dle svého projektu na stavbu už jen to své. Pokud jde o souseda, tam opravdu nevím jak je to myšleno, nemá jiný možný přístup, je to něčím vynuceno.

Je také možné, že na daných pozemcích máte územní studii kde je to vše napsáno a 50m cesta/silnice by už mohla vyžadovat točnu na pro hasičskou techniku, postavení ulice dle studie ze hodně peněz, apod.

Reklama
Sponzorovaná reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama