1. Stavba domu /
 2. Dokončovací práce /
 3. Chcete zateplit dům? Zjistěte, proč si pro izolaci vybrat raději kamennou vlnu

Chcete zateplit dům? Zjistěte, proč si pro izolaci vybrat raději kamennou vlnu

Chcete zateplit dům? Zjistěte, proč si pro izolaci vybrat raději kamennou vlnu
Rockwool
2. 10. 2021
Inspirace
Žádné komentáře

Volba izolačního materiálu významně ovlivňuje pohodlí a bezpečnost obyvatel domu. Při výběru izolačního materiálu se investoři rozhodují převážně na základě jeho ceny. Kromě toho by však měli brát v úvahu také parametry izolace, její trvanlivost, nehořlavost nebo paropropustnost a také náklady spojené se samotnou montáží.

Kolik stojí kamenná vlna?

Cena samotného izolačního materiálu by při výběru neměla hrát rozhodující roli. Je třeba zohlednit i dlouhodobé ekonomické přínosy a zároveň bezpečnost a pohodlí uživatelů.

Vezměme si například srovnání požární bezpečnosti minerální vlny, skelné vaty a polystyrenu EPS:

 • Kamenná vlna má nejvyšší možnou třídu reakce na oheň A1, což znamená, že se řadí mezi nehořlavé materiály. Odolává teplotám až 1000 °C. Díky svým vlastnostem je ideálním materiálem i pro protipožární konstrukce.

 • Skelná vlna je také odolná proti ohni a vydrží teploty kolem 700 °C.

 • EPS polystyren bez přidání zpomalovačů hoření má nejnižší třídu reakce na oheň F. Přidáním zpomalovačů hoření dosahuje třídy reakce na oheň E. V obou případech se jedná o hořlavý materiál.  

Porovnejme trvanlivost a rozměrovou stálost kamenné vlny a polystyrenu EPS:

 • Desky z kamenné vlny mají vysokou objemovou hmotnost (až 200 kg/m3), takže jsou velmi mechanicky odolné mohou být vystaveny velkému zatížení. Izolace ROCKWOOL si zachovávají stále stejné parametry po více než 55 let!

 • U výrobků z EPS může působením slunečního záření na nechráněném EPS dojít k narušení struktury buněk a degradaci. V místech, kde je nezakrytý pěnový polystyren vystavený zvýšeným teplotám a dlouhodobému působení UV záření, může dojít ke změnám a zhoršení vlastností. Proto se při realizaci zateplení fasády musí používat zakrytí EPS desek. Pěnový polystyrén odolává teplotám do 80 °C.

Proč si vybrat izolaci z kamenné vlny?

 • Je trvanlivá - izolace z kamenné vlny je velmi odolná. Kamenná vlna si zachovává své parametry až 55 let. Nemění svůj tvar, nesesedá, díky čemuž nevznikají tepelné mosty, kterými by z domu unikalo teplo.

 • Má skvělé tepelněizolační parametry – díky nim zlepšuje energetickou náročnost budovy, snižuje náklady na vytápění a chlazení. Umožňuje snížit spotřebu energií až o 90 %!

 • Má výborné akustické parametry – tlumí nežádoucí hluk jak zvenku, tak mezi místnostmi

 • Je nehořlavá – má třídu reakce na oheň A1. V případě požáru zabraňuje šíření ohně, čímž zvyšuje požární odolnost a bezpečnost domu

 • Je paropropustná - zajišťuje zdravé mikroklima uvnitř místností. Nepřispívá k tvorbě hub a plísní.

 • Je ekologická - kamenná vlna je recyklovatelný materiál. Po recyklaci neztrácí své vlastnosti ani se nezhoršuje její kvalita.

Vraťme se zpět k tématu ceny kamenné vlny – společnost ROCKWOOL vám pomůže spočítat celkovou cenu potřebného izolačního materiálu z kamenné vlny přímo pro váš projekt. Aniž byste někam chodili nebo něco složitě zjišťovali, dostanete odpověď na otázku, na kolik vás izolační materiál vyjde. Prostřednictvím poptávkového formuláře se spojíte s odborníky ROCKWOOL a získáte nabídku od oficiálního distributora ROCKWOOL. 

A kde poptávkový formulář najdete? Stačí kliknout na odkaz zde: Nechte si spočítat cenu za izolaci z kamenné vlny ROCKWOOL 

Jak tedy zjistíte, na kolik izolace z kamenné vlny vyjde?

V poptávkovém formuláři vyberete, jaký typ konstrukce domu plánujete zateplit – například fasádu, střechu, podkroví, podlahu a stropy, příčky a napíšete jejich plochu v metrech čtverečních. Zvolíte si, v jaké oblasti se váš projekt nachází a pokud chcete, aby byl materiál dodaný v určitý čas a na konkrétní místo, napíšete požadované datum a adresu. Zástupci ROCKWOOL se vám pak ozvou s konkrétní nabídkou přímo od oficiálního distributora společnosti ROCKWOOL. 

Proč si nechat spočítat cenu izolace online?

 • Nabídku ceny izolace z kamenné vlny získáte přímo od oficiálního distributora ROCKWOOL. Od osvědčených a spolehlivých firem

 • Můžete se poradit s ROCKWOOL odborníky a vaši poptávku přizpůsobit vašemu projektu na míru

 • Pro kalkulaci materiálu budou použité pouze kvalitní izolační materiály

Izolace, díky kterým se vám bude příjemně a bezpečně bydlet

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

První rok stavby e4

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

Na kazdou otazku, kde tazatel nedoda vsechny relevantni a podstatne informace lze vzdy odpovedet mnoha ruznymi zpusoby, a v mnoha pripadech je to v dusledku mnohdy i spatne/fatalne.

Z fotografie je videt tepelne=nekvalitni stav steny. Pokud medene trubky nebudete izolovat, tak ty budou stenu v prostoru mezi sadrokartonem i castecne vytapet. 
Nevyhoda bude, ze mene tepla se Vam dostane dovnitr prostoru (pred sadrokartonem). 
ALE obrovska vyhoda pro Vas (kterou si patricne zaplatite v cenach energii) bude snizeni rizika kondenzace a plisni v danem prostoru. To bylo reseni ktere v dane nemovitosti za poslednich cca 40let provozu te nemovtosti bylo pro puvodni provozovatele teto nemovitosti akceptovatelne a fungovalo relativne dobre.

Pokud si ty medene trubky TED/NYNI zaizolujete, tak usetrite penize a energie za vytapeni , ALE protoze to neudelate dostatecne "kvalitne", pak Vam garantuji ze v danem prostoru mezi Sadrokartonem a tou zoufalou stenou Vam tam zacne kondenzovat voda, coz je nutna podminka k tomu, aby Vam tam zacli rust plisne. Pocitejte cca do 5let, v zavislosti kolik lidi v dane mistnosti bude bydlet, a na jakou teplotu budete topit. Aby jste tam tu plisen nemel, musel by jste resit paronepropustne oddeleni, a vyresit teplene mosty. 

Zoufalost situace je take na fotografii zelena PE trubka, kde je pravdepodobne voda, rekneme s teplotou +9stupnu. A kousek od ni topeni, takze tak jako si nekdo pestuje ve sklepe Marihuanu, tak tady si budete garantovane vyrabet kvalitni a hustou vrstvu plisne. (nebot to splnuje vsechny nutne podminky prizniveho rustu pro plisne). 
 
Posledni komentar je take o tom, ze sadrokartonove konstrukce MUSI byt tepelne oddeleny od zdroju tepla, protoze pokud budete mit tepelny vodni okruh vytapeni napriklad rizeny ON-OFF stylem, pak Vam bude sadrokartonova konstrukce Praskat/Lupat = akusticky pracovat, a to se pak v noci kuli tomu praskani v Sadrosu treba ani nevyspite (se zapnutym topenim). 

Takze jak vidite, na Vasi zcela jednoduchou otazku jestli si tu Vasi trubku zaizolovat lide nemusi jednoznacne odpovedet jesti ANO nebo NE.

marek.stepan

Na kazdou otazku, kde tazatel nedoda vsechny relevantni a podstatne informace lze vzdy odpovedet mnoha ruznymi zpusoby, a v mnoha pripadech je to v dusledku mnohdy i spatne/fatalne. Z fotografie je videt tepelne=nekvalitni stav steny. Pokud medene trubky nebudete izolovat, tak ty budou stenu v prostoru mezi sadrokartonem i castecne vytapet. Nevyhoda bude, ze mene tepla se Vam dostane dovnitr prostoru (pred sadrokartonem). ALE obrovska vyhoda pro Vas (kterou si patricne zaplatite v cenach energii) bude snizeni rizika kondenzace a plisni v danem prostoru. To bylo reseni ktere v dane nemovitosti za poslednich cca 40let provozu te nemovtosti bylo pro puvodni provozovatele teto nemovitosti akceptovatelne a fungovalo relativne dobre. Pokud si ty medene trubky TED/NYNI zaizolujete, tak usetrite penize a energie za vytapeni , ALE protoze to neudelate dostatecne "kvalitne", pak Vam garantuji ze v danem prostoru mezi Sadrokartonem a tou zoufalou stenou Vam tam zacne kondenzovat voda, coz je nutna podminka k tomu, aby Vam tam zacli rust plisne. Pocitejte cca do 5let, v zavislosti kolik lidi v dane mistnosti bude bydlet, a na jakou teplotu budete topit. Aby jste tam tu plisen nemel, musel by jste resit paronepropustne oddeleni, a vyresit teplene mosty. Zoufalost situace je take na fotografii zelena PE trubka, kde je pravdepodobne voda, rekneme s teplotou +9stupnu. A kousek od ni topeni, takze tak jako si nekdo pestuje ve sklepe Marihuanu, tak tady si budete garantovane vyrabet kvalitni a hustou vrstvu plisne. (nebot to splnuje vsechny nutne podminky prizniveho rustu pro plisne). Posledni komentar je take o tom, ze sadrokartonove konstrukce MUSI byt tepelne oddeleny od zdroju tepla, protoze pokud budete mit tepelny vodni okruh vytapeni napriklad rizeny ON-OFF stylem, pak Vam bude sadrokartonova konstrukce Praskat/Lupat = akusticky pracovat, a to se pak v noci kuli tomu praskani v Sadrosu treba ani nevyspite (se zapnutym topenim). Takze jak vidite, na Vasi zcela jednoduchou otazku jestli si tu Vasi trubku zaizolovat lide nemusi jednoznacne odpovedet jesti ANO nebo NE.

První rok stavby e4
První rok stavby e4