ROZPOČET NA STAVBU PŘED STAVBOU (cesta do vlastního)

08.07.2019 12:05 64 zhlédnutí
Příspěvek stavebníka

Ahojte milí příznivci našeho "blogu",
tak je tady dlouho očekávaný článek, kde napíšu náš rozpočet na stavbu. Prosím, berte tato čísla s rezervou. Všechny tyto výpočty, kalkulace a nabídky jsou PŘED STAVBOU. Co tím chci říct? No... že ještě vůbec nevím, zda to takhle vyjde i v realitě (i když doufáme, že ano). Kalkulací jsme si dělali nespočet. Postupně se naše kalkulace měnili. Tím, jak jsme získávali více informací, tím přesnější naše kalkulace byly. Aby článek nebyl takový stručný, vypíši i postup, jak jsme se ke kalkulacím dopracovali. Pokud Vás zajímá jen kalkulace, sjeďte si dolů, tam je vše vypsáno v seznamu. Tak jdeme s kůží na trh.

Náš dům:
Zastavěná plocha: 116 m2
Užitná plocha 1. NP: 103m2 
Užitná plocha 2. NP: 77,36 m2 
Obestavěný prostor: 694,7 m3

STŘECHA
Pokrývku střechy jsme nakonec zvolili betonovou tašku, v dražším provedení glazury. Značka bude BETONPRESS exclusiv (opět specialitka tady u nás, mají to na baráku všichni). Barva bude cihlově-červená. Cena za střechu, která zahrnuje i ozdobný krov, podbití palubkami, barevný nátěr, a dokonce i trámky, které ponesou střechu (nemáme nosné zdi v patře) je 228.000 s DPH. Nabídky jsme dostali různé, rozdíl mezi nimi byl i 100.000 a částka se měnila jen v ceně za práci.

OKNA
Okna bylo velké a obsáhlé těma. Já byla od začátku pro okna dřevěná (nemám ráda, když si něco na něco hraje-plastová okna polepená dřevěným dekorem) a přítel chtěl plastová, a to kvůli ceně, ale i kvůli menší náročnosti na ošetření. Ovšem nakonec se naše názory sešly, jako doposud ve všem a rozhodli jsme se pro okna dřevěná. Líbí se nám dřevo jako materiál a líbí se nám jejich opravitelnost (po 100 letech se obrousí a znovu natřou). Četli jsme mnoho výstrah, že se okna budou kroutit, sleze z nich barva, praskání ve spojích...ale upřímně, nikdy jsme nic takového na vlastní oči neviděli. Naši rodiče mají dřevěná okna 10 let a jsou jako nová. Ale aby se neřeklo, hledali jsme firmu, která bude mít prověřenou výrobu (nejlépe vlastní), kvalitní kování a správné postupy výroby. To vše nám poskytla místní rodinná firma OKNOTHERM, která má ovšem pobočky po celé ČR i v zahraničí. Další věc byla, že okna chceme v co nejsvětlejším odstínu, ale přitom s kvalitní UV ochranou. Cena vyšla také pěkně. Za všechna okna, balkonové dveře a vchodové dveře +hliníkové parapety venkovní a DŘEVĚNÉ interiérové ve stejné lazuře + PSK Portál budeme platit 240.000 Kč s DPH. Dohromady máme 10 oken, 2 balkonové dveře a 1x PSK portál 3m.

CIHLY A STROPY
Cihly budeme mít rakouské značky PICHLER, překlady POROTHERM a stropový systém taktéž POROTHERM. Zboží budeme odebírat od místní stavební firmy na malém městě. 
Cena za stropy, cihly a překlady vychází na 220.000 Kč. Část zboží bude za staré ceny z minulého roku a část za letošní, dražší ceny.

ZÁKLADOVÁ DESKA
To je jedna z věcí, kterou nemáme úplně vypočtenou, bude se odvíjet od podloží, které bude na pozemku. (Pozemek je rovný).

Hlína (na vyplnění desky) už je dovezena na pozemku.

----------------------------------

Další věci v rozpočtu ještě nejsou 100%. Napíšu jen částky a rozepisovat se o nich úplně nebudu, protože jsme je ještě dopodrobna nerozebírali. Sice už asi víme, od koho budeme odebírat, ale ještě to není úplně jisté.

ELEKTRIKA: 80.000-100.000Kč (cena i materiál)
VODA+TOPO+Kachlová kamna+ELEKTROKOTEL: max. 230.000Kč
Omítky strojní: 120.000Kč 
Sádrokartony+zateplení: 70.000Kč
Zateplení+fasáda včetně soklů: 250.000Kč
Čisté podlahy 50.000Kč
Krytí podlah: 100.000Kč
Vybavení koupelna+dlažba 100.000Kč
Kuchyň: 160.000Kč
----------------------
Základová deska 100.000Kč
Cihly, překlady a stropy 220.000Kč
Okna 240.000Kč
Střecha 228.000Kč

-----------------------------
SUMA SUMÁRUM= 2.068.000 Kč.
Máme určitou rezervu a na stavbu chceme použít maximálně 2.500.000 Kč.

Určitě tam nemáme vše, co budeme platit, ale ty největší položky by měli být zahrnuté a to je to nejdůležitější. Snad Vám to nějak pomůže. Jinak přikládám pár fotek, jak jsme měli na pozemku bagr. Vyklízeli starý sklep a našli v něm studnu, která nakonec není studna, ale nádrž na hašené vápno. A to jsme se tak radovali... 

Fotogalerie

ROZPOČET NA STAVBU PŘED STAVBOU (cesta do vlastního)
ROZPOČET NA STAVBU PŘED STAVBOU (cesta do vlastního)
ROZPOČET NA STAVBU PŘED STAVBOU (cesta do vlastního)
ROZPOČET NA STAVBU PŘED STAVBOU (cesta do vlastního)
ROZPOČET NA STAVBU PŘED STAVBOU (cesta do vlastního)

Stavební etapa:

Nové články na Svépomocí.cz

Související články