Reklama
Reklama
Vyhledat: 

VIDEO: Zahradní domek - ideální řešení kam uklidit nářadí na zimu

Zahradní domek slouží především k uskladnění zahradního vybavení. Lze jej využít celoročně, a pokud si vhodně zvolíme materiál, najde uplatnění na každé zahradě. Je ideálním místem na uskladnění sekačky, zahradního nábytku a nářadí, doplňků k bazénu, zkrátka všeho vybavení, které chceme mít na zahradě vždy po ruce. Pokud je zahradní domek prostorný, najde uplatnění i jako malá dílna pro všechny kutily.

A protože je tento článek určen především právě pro kutily, ukážeme si, jak za pomoci zdících tvarovek PlayBlok a dalších prvků snadno a rychle postavit zahradní domek nebo třeba garáž.

Na rozdíl od dřevěných domků je domek z betonu prakticky bezúdržbová záležitost. A už dávno neplatí, že beton může být jen šedý. Vybírat můžete z mnoha barevných variant a povrchových úprav, pokud chcete originální domek, lze barevné varianty i povrchy kombinovat.

Obrázek č. 2

Tvarovky PlayBlok od společnosti KB-BLOK systém mají tu výhodu, že svojí rozměrovou přesností umožňují výstavbu bez použití malty nebo jiného tmelu. Efekt spáry nahrazují zkosené hrany - fazetky. 

obrázek č. 3

Legislativa

Dle platných zákonů nepodléhají menší stavby stavebnímu povolení (jedná se přesněji o stavby do 25m2 zastavěné plochy a do 5m výšky s jedním nadzemním podlažím, podsklepené nejvýše do hloubky 3m na pozemku rodinného domu nebo stavby pro rodinnou rekreaci a umístěné v odstupové vzdálenosti nejméně 2m od sousedních pozemků… Podrobné znění v § 105, odst. 1 zákona č. 183/2006 Sb.)

Jak na stavbu menší stavby svépomoci

1. Výkopové práce

Základové pasy sahající do nezámrzné hloubky
obrázek č. 4

2. Základová konstrukce
Ztracené bednění vyplněné betonem nebo vyztužená základová deska tloušťky minimálně 150 mm,
obrázek č. 5

3. Hydroizolace proti zemní vlhkosti
Asfaltové pásy, hydroizolační nátěrové hmoty, lepenky, atd.
obrázek č. 6

4. Umístění první vrstvy tvarovek na mrazuvzdorný tmel
obrázek č. 7

5. Umístění dalších vrstev tvarovek na běhounovou vazbu, vyplnění betonem v místech vyztužených ocelovými výztuhami a zajištění proti posunu tvarovek.
obrázek č. 8

6. Řešení detailů
Umístění a probetonování věncových tvarovek nad otvory dveří a oken
obrázek č. 9

7. Osazení oken a dveří
obrázek č. 10

8. Konstrukce krovu, instalace střešní krytiny, žlabů, apod
obrázek č. 11

Video

Stáhnout přílohy

Naposledy změněno čtvrtek, 11 leden 2018 09:28
Komerční článek

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Související články

Zahradní domek s kůlnou

Zahradní domek s kůlnou
Zdravím všechny stavebníky. V tomto článku se chci podělit o zkušenost se stavbou zahradního domku s kůlnou.

Zahradní domky – jednotlivé typy materiálů

Zahradní domky – jednotlivé typy materiálů
Pokud máme zahradu, stojíme často před problémem, kam umístit sekačku, lopatu, rýč či jiné náčiní. K tomuto účelu nám ideálně poslouží zahradní domek na nářadí. Do něj lze uschovat také…

Domeček pro děti

Domeček pro děti
Takže se loni zadařilo, plány vyšly a ač to bylo na poslední chvíli, před špatným počasím, tak přeci jen buňka dostala svou střechu a děti dostali svůj domeček (dům) na…

Diskuzní fórum