Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Vytvořte si originální zahradu pomocí betonových prvků svépomocí, jde to i bez pracného zdění

Myslíte si, že beton do zahrady nepatří? Doby, kdy se pro oddělení ploch používaly pouze šedé obrubníky a opěrné zídky v zahradě se řešily pomocí ztraceného bednění, jsou naštěstí už dávno pryč.

V současné době se nabízí velké množství prvků zahradní architektury, v různých povrchových a barevných variantách tak, aby korespondovaly s rázem každé zahrady a přesně zapadaly do architektonického konceptu jak moderních obydlí, tak starších i historických zástaveb. 

obrázek č. 1

Ideálním materiálem pro prvky zahradní architektury je vibrolisovaný beton, který kromě estetických výhod nabízí i další pozitiva - mnohem vyšší odolnost, mrazuvzdornost, vodoodpudivost, apod., což je dosaženo právě dokonalým zavibrováním na vibračních lisech.

Jak už bylo zmíněno, prvků existuje bezpočet, některé plní jen estetickou funkci, my se ale zaměříme na prvky, které slouží k zpevnění svahů, vytvoření teras či oddělení ploch. A abychom si to co nejvíce usnadnili, použijeme prvky, které se nemusí zdít nebo spárovat. Spojení prvků je nahrazeno např. důmyslným systémem zámků či spojovacích kolíčků. Práci s tvarovkami nám usnadňuje jejich velikost a nízká hmotnost jednotlivých prvků. Navíc díky množství variant prvků máme téměř neomezené možnosti stavět stěny a zídky rovné, rohové, vyduté či vypouklé.

obrázek č. 2

První videoukázka představí stavbu opěrné zídky z malých kamenů lichoběžníkového tvaru, Garden Stone, zkombinované s prvkem CupStone, který je určen pro osázení rostlinami, čímž zídka dokonale splyne s okolní flórou. 

obrázek č. 3

obrázek č. 4

V druhé ukázce si předvedeme, jak pomocí palisád originálně ohraničit vydlážděné plochy či záhony nebo překonat menší výškové rozdíly terénu. 

obrázek č. 5

Ukázky dalších postupů práce s vibrolisovanými prvky zahradní architektury jsou ke shlédnutí na YouTube kanálu společnosti KB-BLOK systém s.r.o. (https://www.youtube.com/channel/UCrbQAOPYuEMGmnfzIlD6rng).

Detailní informace o všech výrobcích určených pro realizace zahrad najdete na webových stránkách www.kb-blok.cz.

Naposledy změněno neděle, 04 červen 2017 16:41
Komerční článek

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Související články

Dlažba v zahradě

Dlažba v zahradě
V každé zahradě jsou místa, která je třeba zpevnit, ať už jsou to chodníčky mezi záhony, posezení pod pergolou, nebo větší plochy jako automobilová stání, parkoviště a dvorky. Ideálním materiálem…

Podzemní plastové sklepy – úsporná lednice pod zemí

Podzemní plastové sklepy – úsporná lednice pod zemí
Podzemní plastové sklepy – na první pohled zvláštní pojem, který však svým uživatelům slibuje celou řadu výhod. O co se vlastně jedná? Podzemní plastové sklepy oceníte například tehdy, když potřebujete…

Vykouzlete si zahradu přesně podle svého gusta

Vykouzlete si zahradu přesně podle svého gusta
Stav a podoba vaší zahrady podtrhuje celkový dojem z vašeho domova. Vytvořte si kolem sebe oázu klidu a odpočinku. Promyslete všechny potřebné kroky a věnujte zahradě podobnou péči jako stavbě domu.…

Diskuzní fórum