Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Stavba plotu

Stavba plotu jsem uznal za nejhorší práci na stavbě. Na to, jak jsou cihly malé tak jsou teda fakt těžké a navíc nejsou přesné.

Nákup betonových cihel proběhl ve Zlosyni u Kralup. Cena za kus 500x150x250 je 29,50 Kč. A navíc tam měli ve výprodeji obrubníky v půlmetrové délce za 12.- za kus. Bagr si řek asi 3tis, ale sra.. se stím skoro celý den a navíc zasypal nasázené melouny.

 

Následně se podsypávalo pískem a skládání cihel do výkopu byla fakt smrt. Druhá řada už šla. Do každé řady se položily roksory a na sloupky do každé díry dva. Nevěřil jsem, kolik se vejde betonu do takhle uzkých cihel.

 

Na šedesát metrů plotu přišlo skoro 60pytlů cementu. Celý plot po vybetonování se natáhl lepidlem a perlinkou a následně vyštukoval venkovním keraštukem. Železo na brány a branky jsem nakoupil ve Feroně, ale časově to nevyšlo, tak příště. Dřevo již bylo nějäký čas složené na terase u rodičů. Tak jsem si udělal jeden den čas a prohnali jsme to hoblovkou. Nátěr jsme zvolili stejný jako na boudě (Johnstone-antik pine).

 

Jak už jsem psal, nejhorší práce je za náma, není to nejhezčí plot a pro nás hraje cena docela zásadní roli a momentálně jsme již utratili rovný milion.

 

Stavbě zdar

 

Naposledy změněno středa, 18 červenec 2012 19:57

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

6 komentáře

 • Odkaz Komentáře Viktor a Vendy sobota, 15 prosinec 2012 09:28 napsal(a) Viktor a Vendy

  Děkujeme.Jak již jsem psal ,při posledním článku(nevím jestli se vám už zobrazuje) tak celkové náklady jsme spočítaly na 1250000.- bez zařízení a zbývá zateplení s fasádou a podbití,studna a venkovní dlažby.cca tak za 150tis.Za tady tu senu 1.400tis se vyplatilo opustit dodatečně jednu práci a půl roku pořádně makat.

 • Odkaz Komentáře ales pátek, 14 prosinec 2012 22:12 napsal(a) ales

  Máte můj obdiv. Rychlost výstavby je zcela famózní a ta cena taky nadmíru sympatická. Jste opravdu velmi šikovní.

 • Odkaz Komentáře Viktor a Vendy úterý, 11 prosinec 2012 07:45 napsal(a) Viktor a Vendy

  Stavíme přízemní domek cca 125m2

 • Odkaz Komentáře ivo úterý, 28 srpen 2012 16:34 napsal(a) ivo

  ahoj Viktore a Vendy. Nikde jsem se nedočetl, jak velký dům stavíte.
  Také přeji mnoho zdaru a ať se dílo daří.....

 • Odkaz Komentáře Viktor a Vendy čtvrtek, 19 červenec 2012 21:29 napsal(a) Viktor a Vendy

  Průběžně sem dáváme náklady za nejdůležitější položky v článcích ,jako jsou okna,cihly,krovy a strop,krytina,rozvody el. .topení.Zbytek jsou náklady na ostatní materiál.Také je důležité,že se věnujeme stavbě cca 4-5 dní v týdnu.Každopádně děkujeme a také to je jeden z důvodů ,proč jsme se zaregistrovaly.Aby ostatní si mohly spočítat náklady na stavbu a že se dá postavit dům za normální peníze.

 • Odkaz Komentáře Lucie Semorádová čtvrtek, 19 červenec 2012 09:47 napsal(a) Lucie Semorádová

  Ahoj, no to je bomba! V této fázi stavby jste utratili teprve milion a udělali jste za 4 měsíce tolik práce?! Vážně super, také bych si to tak nějak představovala:-D Máte v plánu dát sem přehled nákladů? A´t to jde od ruky tak jako doteď:)

Viktor a Vendy

Viktor

Koníčky: stavba, moto
Zaměstnání: řidič

Vendy

Koníčky: kolo a vše kolem dětí
Zaměstnání: momentálně na mateřské

Detaily domu

Kraj: Středočeský
Velikost pozemku: 840 m2
Zastavěná plocha domu: neuvedeno
Podlahová plocha domu: neuvedeno
Typ domu: neuvedeno
Plánovaný rozpočet: 1 400 000 Kč
Celkem prostavěno: 853 555

Související články

Stavba plotu

Stavba plotu
Cesta od myšlenky mít plot k jeho realizaci byla opravdu dlouhá. Hned s koupí pozemku jsme už zvažovali, že postavíme plot a budeme mít zatím na pozemku zahrádku. Plán byl…

3.. 2.. 1.. start...

3.. 2.. 1.. start...
Přes to, že jsem od mala žil a vyrůstal v rodinném domě a následně v paneláku, dlouhou dobu jsem řešil jestli zustat natolik pohodlný (přeci jen na pohodlí si člověk…

Provizorní plot, instalace stavební boudy část 3.

Provizorní plot, instalace stavební boudy část 3.
Zdravíme všechny stavebníky. Náš pozemek dostal provizorní plot a stavební boudu. Pořadí bylo, že jsme dokončili plot a bouda byla obejdnána. 

Diskuzní fórum