Vyhledat: 

VIDEO: Pokládka střešní krytiny

Jak postupovat při pokládce střešní krytiny v ploše, ale také v nároží nebo při montáži výlezu ke komínu se chtěli podívat svépomocní stavebníci, pro které jsme uspořádali speciální workshop na toto téma. Ty nejdůležitější momenty z workshopu shrnujeme v následujícím textu. Podívat se můžete také na video.

Účast stavebníků na sobotním workshopu byla velmi vysoká. Pro stavebníky byly na ukázku připraveny všechny komponenty střešní krytiny, které dohromady tvoří ucelený systém. Dalibor Kulhánek v úvodu prozradil funkci jednotlivých dílů, které jsme si společně představovali v jednom z předchozích videí, ve kterém jsme podrobně rozebírali cenovou nabídku střešní krytiny.

 DSC05912 690 mini

 Podle technických pokynů výrobce krytiny Tondach STODO 12 provedli tesaři nejprve rozkreslení střešních latí a následně nalaťovali model krovu, který byl na stavbě k dispozici pro konání workshopů.

Jakmile bylo usazeno několik základních tašek v ploše střechy, soustředili jsme se na vysvětlení postupu realizace nároží. Stavebníci se tak dozvěděli jak do tašky vyvrtat šikmý otvor k budoucímu uchycení k lati, upevněné na nárožním trámu a mohli sledovat postupnou realizaci detailu nároží.

 DSC05941 690 mini

 Upravené a připevněné tašky na nároží naší valbové střechy, nám umožnili posunout se k další fázi, kterou bylo připevnění hřebenáčů. Pod hřebenáče je nutné umístit střešní lať případně i více latí tak, aby hřebenáč seděl na lati umístěné na nárožním trámu a současně se nedotýkal tašek.

Následně bychom měli tašky důkladně očistit a připevnit na lať a tašky nárožní větrací kovový pás, který se k lati přitluče hřebíky a k taškám nalepí samolepícími pásky a vytvaruje podle profilu vaší krytiny.

 DSC05979 690 mini

 V závěru workshopu jsme do střechy provedli osazení výlezu ke komínu. Nejprve jsme si vytvořili otvor vyříznutím jedné střešní latě, připravili výlez a přes diagonály vyřízli otvor do pojistné hydroizolační fólie Tondach Mono double tape. Fólie byla upevněna přibitím k latím a výlez ke komínu usazen na připravené místo.

 

TIP: V příštím videu se podíváme na dokončení nároží a hřebene TONDACH.

 

Video

Naposledy změněno úterý, 16 květen 2017 11:19
Redakční článek

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

V projektu Svépomocí ŽIVĚ stavíme cihlový pasivní dům. Spolupracujeme s předními odborníky a dodavateli materiálů. Stavbu podrobně natáčíme, fotíme a pořádáme na ni živá setkání v rámci pravidelných víkendových workshopů. Sledujte web, facebook nebo se přijeďte podívat a vyzkoušet si stavbu svépomocí na vlastní kůži. Náklady spojené se stavbou uvádíme bez DPH.

Detaily domu

Kraj: Středočeský
Velikost pozemku: 800 m2
Zastavěná plocha domu: 180 m2
Podlahová plocha domu: 250 m2
Typ domu: neuvedeno
Plánovaný rozpočet: 4 500 000 Kč
Celkem prostavěno: 1 568 472

Související články

Shrnutí dva a půl roku stavby pasivního domu v projektu Svépomocí ŽIVĚ

Shrnutí dva a půl roku stavby pasivního domu v projektu Svépomocí ŽIVĚ
Budou to brzy tři roky, co odstartoval projekt Svépomocí Živě a my kopli poprvé do země. Od té doby shlédlo videa monitorující průběh stavby tisíce svépomocných stavebníků. V současné době probíhají…

krovy + krytina

krovy + krytina
Krovy jsme dovezli na stavbu 15.11. z místní pily, kde jsem si je nechal nařezat dle požadavků tesaře. Den na to jsme objednali jeřáb, abychom všechny trámy, vazníky, pozednice a…

ROZHOVOR SE STAVEBNÍKEM: narozeniny syna již budou v novém

ROZHOVOR SE STAVEBNÍKEM: narozeniny syna již budou v novém
Jak se daří svépomocníkovi Jiřímu se stavbou pasivní dřevostavby? Nyní dokončuje hrubou stavbu, ale synovi slíbil, že na jaře oslaví své narozeniny už „na baráku.“ Práce má tedy stavebník, který…

Diskuzní fórum