Vyhledat: 

VIDEO: Pokládka střešní krytiny TONDACH STODO 12

Na střechu jsme již nainstalovali bednění, opatřili ji hydroizolační fólií a stavbu jsme zakončili laťováním. Pochopitelně jsme nezapomněli na odtok dešťové vody a po přesném měření jsme pořídili a namontovali okapový systém RainLine. Nyní se podíváme na další postup, v jehož rámci jsme na střechu pokládali střešní krytinu.

Pokládka střešní krytiny TONDACH STODO 12 Pokládka střešní krytiny TONDACH STODO 12

Pamatujte na logistiku

Balíky tašek TONDACH STODO 12 musíme na střechu nějakým způsobem dopravit. K tomu nám pomohl stavební výtah GEDA, který vám pronajmou v každém větším obchodě se stavebninami. Doporučujeme s řemeslníky najít pro výtah takové místo, které nebude příliš vzdálené od složených palet s taškami a přístroj vám zároveň umožní vyvést tašky až k hřebenu. Myslete na to, kam složíte palety a kde umístíte výtah už v rámci příprav. Jinak vás mohou potkat nepříjemnosti s přemísťováním či postavením zdviže, které vás nejen při stavbě zdrží, ale také spolehlivě otráví.

 

text2


Střechu jsme zbavili všech pilin a jiných nečistot, které by se mohli zachytit do okapního větracího pásu. Ten by okamžitě přestal plnit svou funkci. Střecha musí být vždy řádně a dostatečně odvětrána.

 

Pokládáme tašku vedle tašky

Jakmile jsme byli připraveni, pokrývači začali pokládat krytinu na střechu. V polovině, případně ve dvou třetinách šířky jedné valby, vytvořili ve spodní části řadu čtyř tašek a postupně pokračovali až k hřebenu. Ihned také zkontrolovali, zda tašky lícují a spoje do sebe přesně zapadají. Pokud bylo potřeba, provedli drobné korekce a následně pokračovali v pokládce po obou stranách valby.

 

 text1

 

Proti sněhu speciální krytinou

Střecha nebrání jen proti dešťovým srážkám, pochopitelně i proti sněhu. Stavební firmy v dnešní době už nabízejí několik druhů protisněhových opatření, které mají za úkol zadržet sníh na ploše střechy, aby rovnoměrně odtával, zabránit sesuvům sněhových lavin a tvoření ledových svalků.


S rozmístěním sněhových tašek nám poradily webové stránky společnosti TONDACH. Mapa sněhových oblastí ukazuje předpokládané zatížení sněhem v různých koutech České republiky. Podle toho, v jaké obci jsme se nacházeli, jsme zvolili oblast a podle ní přesné množství sněhových tašek na metr čtvereční.

 

text3 

 

Dokončení na dosah

Pokrytí střechy taškami máme úspěšně za sebou. Vedle komínu jsme osadili výlez na střechu a zdá se, že vše spěje do samotného finále. Čeká nás jen dokončení nároží, které spočívá v seříznutí tašek a pokládce hřebenáčů. 


TIP: Příště si ukážeme pokládku střešní krytiny zblízka. Čeká nás záznam z workshopu, na který si přijeli pokládku krytiny vyzkoušet svépomocní stavebníci.

 

Otázka

Při pokládce střešní krytiny nesmíme zapomínat na protisněhová opatření. Kolik sněhových tašek jste potřebovali právě na svou střechu? Své odpovědi nám prosím napište do komentářů.

Video

Máte dotaz k této stavební etapě?

Zeptejte se odborníka z firmy TONDACH Česká republika s.r.o.

Naposledy změněno čtvrtek, 15 prosinec 2016 17:31
Redakční článek

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

V projektu Svépomocí ŽIVĚ stavíme cihlový pasivní dům. Spolupracujeme s předními odborníky a dodavateli materiálů. Stavbu podrobně natáčíme, fotíme a pořádáme na ni živá setkání v rámci pravidelných víkendových workshopů. Sledujte web, facebook nebo se přijeďte podívat a vyzkoušet si stavbu svépomocí na vlastní kůži. Náklady spojené se stavbou uvádíme bez DPH.

Detaily domu

Kraj: Středočeský
Velikost pozemku: 800 m2
Zastavěná plocha domu: 180 m2
Podlahová plocha domu: 250 m2
Typ domu: neuvedeno
Plánovaný rozpočet: 4 500 000 Kč
Celkem prostavěno: 1 568 472

Související články

Střecha, příčky, přípojky

Střecha, příčky, přípojky
V polovině července 2015 nastopili tesaři na krov. Dle projektu se jednalo o klasický krov s plnou vazbou. Původně jsme chtěli jednoduchou ačkovou střechu, no vzniklo z toho toto :)…

Bramac slaví 25 let působnosti na českém trhu

Bramac slaví 25 let působnosti na českém trhu
Před 25 lety byla v České republice zahájena výroba moderních betonových tašek. Její počátky jsou spojeny s rakouskou značkou Bramac, která u nás v roce 1991 založila dceřinou firmu a…

Věnec, střecha, komín, okna.....konečně už se to rýsuje

Věnec, střecha, komín, okna.....konečně už se to rýsuje
Tak jsme se dostali do fáze, kdy se můžeme zase konečně pochlubit s aktuálním stavem našeho budoucího domku. Takže pěkně popořadě!

Diskuzní fórum

  • Cenová nabídka
  • No s tou slevou je to vcelku dobrý, otázka je, jaké budete mít další služby od stavebnin,...
  • Autor Pavel a Evča | 16. led 2017 17:50
  • Strop OMÍTKY vs SÁDROKARTON
  • Předpokládám to asi takto: SDK podhled svépomocí asi 220 Kč/m2 Jádrová omítka a štuk od...
  • Autor Ondra a Barča | 16. led 2017 16:26
  • petpa
  • Dobrý den, také budu mít ČOV se vsakem a odvětrání mám podle projektu příčkou do...
  • Autor Ondra a Barča | 16. led 2017 16:14