Vyhledat: 

VIDEO: Pokládka střešní krytiny TONDACH STODO 12

Na střechu jsme již nainstalovali bednění, opatřili ji hydroizolační fólií a stavbu jsme zakončili laťováním. Pochopitelně jsme nezapomněli na odtok dešťové vody a po přesném měření jsme pořídili a namontovali okapový systém RainLine. Nyní se podíváme na další postup, v jehož rámci jsme na střechu pokládali střešní krytinu.

Pokládka střešní krytiny TONDACH STODO 12 Pokládka střešní krytiny TONDACH STODO 12

Pamatujte na logistiku

Balíky tašek TONDACH STODO 12 musíme na střechu nějakým způsobem dopravit. K tomu nám pomohl stavební výtah GEDA, který vám pronajmou v každém větším obchodě se stavebninami. Doporučujeme s řemeslníky najít pro výtah takové místo, které nebude příliš vzdálené od složených palet s taškami a přístroj vám zároveň umožní vyvést tašky až k hřebenu. Myslete na to, kam složíte palety a kde umístíte výtah už v rámci příprav. Jinak vás mohou potkat nepříjemnosti s přemísťováním či postavením zdviže, které vás nejen při stavbě zdrží, ale také spolehlivě otráví.

 

text2


Střechu jsme zbavili všech pilin a jiných nečistot, které by se mohli zachytit do okapního větracího pásu. Ten by okamžitě přestal plnit svou funkci. Střecha musí být vždy řádně a dostatečně odvětrána.

 

Pokládáme tašku vedle tašky

Jakmile jsme byli připraveni, pokrývači začali pokládat krytinu na střechu. V polovině, případně ve dvou třetinách šířky jedné valby, vytvořili ve spodní části řadu čtyř tašek a postupně pokračovali až k hřebenu. Ihned také zkontrolovali, zda tašky lícují a spoje do sebe přesně zapadají. Pokud bylo potřeba, provedli drobné korekce a následně pokračovali v pokládce po obou stranách valby.

 

 text1

 

Proti sněhu speciální krytinou

Střecha nebrání jen proti dešťovým srážkám, pochopitelně i proti sněhu. Stavební firmy v dnešní době už nabízejí několik druhů protisněhových opatření, které mají za úkol zadržet sníh na ploše střechy, aby rovnoměrně odtával, zabránit sesuvům sněhových lavin a tvoření ledových svalků.


S rozmístěním sněhových tašek nám poradily webové stránky společnosti TONDACH. Mapa sněhových oblastí ukazuje předpokládané zatížení sněhem v různých koutech České republiky. Podle toho, v jaké obci jsme se nacházeli, jsme zvolili oblast a podle ní přesné množství sněhových tašek na metr čtvereční.

 

text3 

 

Dokončení na dosah

Pokrytí střechy taškami máme úspěšně za sebou. Vedle komínu jsme osadili výlez na střechu a zdá se, že vše spěje do samotného finále. Čeká nás jen dokončení nároží, které spočívá v seříznutí tašek a pokládce hřebenáčů. 


TIP: Příště si ukážeme pokládku střešní krytiny zblízka. Čeká nás záznam z workshopu, na který si přijeli pokládku krytiny vyzkoušet svépomocní stavebníci.

 

Otázka

Při pokládce střešní krytiny nesmíme zapomínat na protisněhová opatření. Kolik sněhových tašek jste potřebovali právě na svou střechu? Své odpovědi nám prosím napište do komentářů.

Video

Máte dotaz k této stavební etapě?

Zeptejte se odborníka z firmy TONDACH Česká republika s.r.o.

Naposledy změněno čtvrtek, 15 prosinec 2016 17:31
Redakční článek

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

V projektu Svépomocí ŽIVĚ stavíme cihlový pasivní dům. Spolupracujeme s předními odborníky a dodavateli materiálů. Stavbu podrobně natáčíme, fotíme a pořádáme na ni živá setkání v rámci pravidelných víkendových workshopů. Sledujte web, facebook nebo se přijeďte podívat a vyzkoušet si stavbu svépomocí na vlastní kůži. Náklady spojené se stavbou uvádíme bez DPH.

Detaily domu

Kraj: Středočeský
Velikost pozemku: 800 m2
Zastavěná plocha domu: 180 m2
Podlahová plocha domu: 250 m2
Typ domu: neuvedeno
Plánovaný rozpočet: 4 500 000 Kč
Celkem prostavěno: 1 568 472

Související články

Pod střechou jako v bavlnce

Pod střechou jako v bavlnce
Betonová krytina BRAMAC Classic Protector PLUS má elegantní, nadčasový profil, inspirovaný středoevropskou architektonickou tradicí. Proč právě tato taška poskytuje domu výjimečnou ochranu a bezpečí?

Shrnutí dva a půl roku stavby pasivního domu v projektu Svépomocí ŽIVĚ

Shrnutí dva a půl roku stavby pasivního domu v projektu Svépomocí ŽIVĚ
Budou to brzy tři roky, co odstartoval projekt Svépomocí Živě a my kopli poprvé do země. Od té doby shlédlo videa monitorující průběh stavby tisíce svépomocných stavebníků. V současné době probíhají…

krovy + krytina

krovy + krytina
Krovy jsme dovezli na stavbu 15.11. z místní pily, kde jsem si je nechal nařezat dle požadavků tesaře. Den na to jsme objednali jeřáb, abychom všechny trámy, vazníky, pozednice a…

Diskuzní fórum

  • Vazba rohu
  • Ta obvodová 40 při těch rozměrech vypadá na střídavě 2 a 3 řezy na šár. Co se týče té...
  • Autor mates | 19. dub 2018 21:50
  • Přejezd k pozemku
  • Alespoň podle fotek se mi zdá, že by to chtělo ještě vylepšit. Předně bych řekl, že by...
  • Autor zero2 | 19. dub 2018 20:32
  • Střešní terasa podlaha
  • Nathahnul bych PVC izolaci, napr.Fatrafol nebo podobne. Podlaha uz je potom na vas, napr. rost a...
  • Autor Ondra a Barča | 19. dub 2018 10:05