Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Vláďa a Lucka

Vláďa a Lucka

Velikost pozemku: 700 m2
Typ domu patrový
Zastavěná plocha domu: 100 m2
Podlahová plocha domu: 140 m2
Plánovaný rozpočet: 2 000 000 Kč

Již během realizace zateplování jsem začal shánět nějaké řemeslníky, kterým bych svěřil to nejdůležitější, a to udělání finální fasády. Po zkušenostech s „umělci“, co mi zmršili vnitřní omítky, jsem dal na doporučení známých a oslovil dva starší pány, koukl na domky, kde fasádu dělali a předběžně se s nimi domluvil na konec září, jakmile budu mít hotový zateplení.

Je leden 2014, a já se pokusím dopsat články k již postavenému a zkolaudovanému domečku. Naše první vánoce a přelom roku 2011/2012 jsme strávili v domě s výhledem na bláto, nebo v lepším případě na zasněžené bláto. Rok 2012 jsme tedy chtěli stihnout dvě hlavní etapy. Zarovnat pozemek a zateplit dům, včetně natažení finální fasády.

Během září a října 2011 bylo nutné osadit garáž vraty a jako bonus se stihla udělat venkovní terasa.

Dnes, 13.11.2012, to bude skoro rok, co jsem začal finišovat vnitřek baráku, abychom se stihli ještě v roce 2011 nastěhovat. Jako poslední, co mě čekalo, a co jsem dlouho odkládal, byl problém, co se schodištěm ?

Před nastěhováním nám chybělo dodělat ještě pár drobností, jako je postavit krb a obložit betonové schodiště, včetně zábradlí... vánoce se kvapem blížily a my trochu začali propadat panice :)

Během podzimu 2011 jsme začali konečně řešit interiérové dveře. Nějak jsme na ně zapomněli... a to jsme se chtěli do konce roku stěhovat.

Dokončovací práce se celkem táhly, tak jsme ještě s předstihem, někdy začátkem roku 2011, začali řešit kuchyň. Nechali jsme si udělat pár grafických návrhů od profláklých firem (Oresi, místní kuchyňská studia a pod..).

Po kompletním zadělání stropů a opravě omítek, přišly na řadu obě koupelny. Dopředu jsem se dohodnul se zedníkem, co mi zatím dělal sádroše a opravu omítek, že od něj budu chtít i koupelny. Za m2 chtěl jen 170Kč + po dohodě peníze za další dodělávky (usazení sprcháče, wc, vany a pod...)

Po vytvrdnutí anhydridu a postupné opravě omítek, se chlapci vrhli na osazení stropních konstrukcí sádrokartonem.

Po zalití podlahy anhydridem přišla na řadu důležitá část stavby. Domluvil jsem se s šikovným zedníkem, že se pokusí opravit omítky a hlavně dát do roviny špalety u VŠECH oken a zarovnat VŠECHNY dveře.