Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Simona a Tomáš

Simona a Tomáš

Na základě poptávky nám přišlo cca 10 nabídek v cenovém rozpětí 200 až 250 tisíc. Poptáváno bylo kompletní zhotovení střechy včetně materiálu, plocha cca 160 m2 – krovy, položení krytiny (Bramac Alpská taška Classic s ochranou Protector), montáž svodů (pozink). Vyhrála místní firma, nejen kvůli ceně, ale na základě několika referencí.

 

Nosné zdi a příčky byly vyzděny během „okamžiku“...cca 3 týdny, během kterých jsme si doslova vyhráli s překlady nad okny a dveřmi.

Začala druhá etapa stavění na kterou jsme se s přítelkyní strašně těšili. Konečně uvidíme náš domeček ve 3D provedení. :-D

Základová deska - shrnutí I. etapy stavby s rozpočtem. Do základů pod desku se nám vešlo opravdu hodně materiálu (zkrátka to byl bazén) – tatra obrovských kamenů z lomu, 3 nákladní auta s jednomletkou, sehnané střešní tašky shozené ze střech při rekonstrukcích v okolí a nakonec ze zoufalství i sousedova kamenná drť (samozřejmě s jeho svolením) a trocha písku.

Od posledního článku uplynulo hodně času a bylo uděláno hodně práce a konečně je čas na malou rekapitulaci.

Po skrývce ornice jsme začali s vyměřováním domu. S pomocí geodeta jsme vše zaměřili, nestačili se divit – rozdíl ve výšce pozemku od horní strany domu, bodu 0, byl 1,5 metru. Trochu zděšení na úvod…

Ohlášení stavby jsme dodali s kompletní projektovou dokumentací na Stavební úřad v pondělí a „povolení ke stavbě“ jsme měli hned v úterý. Takovou rychlou akci jsme nečekali a neměli připravený ani materiál ani domluvené řemeslníky.

Z paneláku jsem chtěla utéct už první den, co jsme se do našeho pronajatého „1 + nic“, 37 m2, s přítelem nastěhovali.