Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Pavel

Pavel

Velikost pozemku: 8 000 m2
Typ domu patrový
Zastavěná plocha domu: 190 m2
Podlahová plocha domu: 2 patra+sklep m2
Plánovaný rozpočet: 2 500 000 Kč

Celá akce netrvala nijak dlouho. Při dokončování kopacích prací ještě bagr vyškrábl rýhy na základy a budoucí kanalizaci. Ještě před tím byla provedena obhlídka terénu. Půda je dostatečně únosná, tak bylo rozhodnuto dělat základy pouze pod dvěma vnějšími zdmi. Zdi obsypané zeminou a středové zdi stojí pouze na desce. Pomohla k tomu také skutečnost, že se do prostoru pod deskou zaváželo a hutnilo
max. 10 cm materiálu.

Po skončení demolice vlastními silami bylo na čase přizvat techniku. Na tu jsem čekal cca měsíc.

Doba se posunula a chtěl bych se podělit o postup prací na domku. Celkem to trvalo 8 měsíců a cílem bylo zachovat co nejvíce materiálu k dalšímu použití. Ale popořadě.

Zdravím všechny stavebníky. Dovolím si zde přidat mou trošku do mlýna. Jestli bydlet v domku nebo v bytě bylo dáno mnohem dříve, než jsem sám začal o tomto uvažovat. Sám pocházím z rodinného domku a přítelkyně tam vyrůstala. Jak šel čas, rodina se zmenšila a v rodné vísce dostanu barák po příbuzných. Resp. je napsaný momentálně na mamku, ale to je detail. Barák je ve svahu a kdysi to byla stodola, kterou prapředek koupil a udělal z ní obytné. Je k tomu i rozumná zahrada cca 3/4ha :-).