Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Pája a Kačka

Pavel a Kačka

Velikost pozemku: 670 m2
Typ domu přízemní
Zastavěná plocha domu: 143 m2
Podlahová plocha domu: 70,1 m2
Plánovaný rozpočet: 17 00. 000 Kč

Prosinec 2011 - Březen 2012. Jak už jsme psali v článku o rozvodech, část elektriky se nám podařilo natahat v prosinci, konkrétně čtvrtou adventní neděli.

Leden 2012. Po týdenní vánoční odmlce jsme ještě využili teplého počasí a vrhli se na podlahy.

Prosinec 2011. Nadešel čas adventu a protože počasí se tvářilo stále vlídně, pustili jsme se ještě do rozvodů vody, plynu a topení.

Listopad 2011. Konečně nadešel čas se zamknout. Vzhledem k tomu, že délka výroby oken i dveří se pohybuje kolem jednoho měsíce, poptávku jsme zadali už v době objednání vazníku.

 

Dříve než dáme článek o oknech, malé shrnutí hrubé stavby. Když nepočítáme lítání po úřadech a vyřízení hypotéky, samotná hrubá stavba nám trvala 3,5 měsíce.

Listopad 2011. Jak už jsme psali v článku o vazníku, čas pro nás hrál velkou roli a zima pomalu ťukala na dveře (a to i přesto, že byl krásný, dlouhý a teplý podzim!).

Listopad 2011. Tento článek sem dáváme proto, aby jste si z nás nebrali příklad, ale ponaučení. Komín jsme chtěli podle projektu dvouprůchodový značky Schiedel ABSOLUT.

Listopad 2011. Konečně jsme se dočkali a po 6 týdnech čekání přivezli na začátku listopadu vazník.

Říjen 2011. Jedna z věcí, která nám pozastavila uvolnění další části hypotéky, a tím i objednávku dalšího materiálu, bylo čekání, než bude náš dům zapsán v katastru nemovitostí jako rozestavěná stavba.

Září 2011. Hned po vyzdění příček jsme mohli nechat firmu, aby se vrhla na obvodový věnec. Akorát jsme připravili vnější okraj věnce z příček tl. 7,5 cm, které jsme zkrátili na výšku 12,5 cm. Na konci září nastoupila firma a věnec měla přibližně za 3 dny hotový.