Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Lukáš a Katka

Lukáš a Katka

Velikost pozemku: 1 393 m2
Typ domu přízemní
Zastavěná plocha domu: 167 m2
Podlahová plocha domu: neuvedeno
Plánovaný rozpočet: 2 400 000 Kč

Pro stavbu domu jsme se rozhodli ze dvou důvodu na bytě by jsme se unudili a koupě staršího domu a následná rekonstrukce nás moc nelákala ,finální cena vysoká a nový dům budeme mít podle sebe.

Pozemek máme, tak hurá navrhnout, co tam bude stát. Určitě je potřeba vše pořádně 3x promyslet a neuspěchat nic, čeho by se potom mohlo litovat.S projektem nám pomáhal náš kamarád Projektant a internet. 

Přípojku splaškové kanalizace máme (bohužel přečerpávací tlakovou), jelikož se v trase vedení naší kanalizace nachází plynovod, pod který je nutné jít 40cm níž, takže nám nevychází spád a gravitační kanalizace není tudíž možná.

Elektrickou dočasnou přípojku jsme žádali asi někdy v lednu.

Stavební povolení jsme začali řešit zhruba v listopadu roku 2017, a jelikož jsme nechtěli platit něco okolo 15.000,- za obletání povolení projektantem, šli jsme do toho sami a samozřejmě opět zcela neznalý. Tak jsem si řekl, že se půjdu poradit na stavební úřad, co všechno je potřeba doložit k projektu.

Někdy v říjnu roku 2015 absolutně neseznámeni s touto problematikou, jsme se rozhodli hledat stavební pozemek. Bydlíme v malé obci na Valašsku, kde se zná každý s každým, tak jsme si říkali, že lidé jsou zde fajn a rádi bychom zůstali.

Pro vrtanou studnu jsme se rozhodli z toho důvodu, že napojení na obecní vodovod by bylo buď přes 3 pozemky sousedů a nebo okolo (hodně daleko). Pánové dorazili nejprve k sousedům, kteří taky zároveň staví, kde měli 30 metrový vrt hotov cca za 4 hodiny a další den šli k nám, kde měla být hloubka stejná.