Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Lenka a Pavel

Lenka a Pavel

URL internetové stránky: http://www.lenkatobias.webnode.cz

17.2. dorazila firma na okna. Po osmé hodině ráno začali a v 16.00 hod. bylo hotovo. Čekala jsem nějaký problém, ale kupodivu nebyl ani jeden. Vlastně jeden ano, měli jsme požadavek, že chceme stejné fabky do kotelny a do vchodovek.

1.12. byl ten den D. Sice jsem den předtím odšornovala 30cm sněhu z horního patra a manža si to pak zopakoval, proklínala jsem tesaře, že měli dorazit mnohem dřív, ale vlastně jsem jim nezáviděla, protože u nás byla teplota – 17 °C a fučel neuvěřitelně mrazivý vítr. Po pár hodinách shledali, že se to nedá a dorazili dva dny nato. 

Zdění patra a věnce a schodiště 23.října se pokračovalo zděním patra, aby se stihla střecha do zimy. Nejdřív jsme uvažovali o technikovi, který nám zakládal první šár, ale nakonec jsme usoudili, že založení zvládneme sami. A tak se i stalo. Díky tomu, že máme k dispozici destu, dostali jsme cihly nahoru bez práce.

Po zjištění ceny za pronájem stropních stojek jsme vzali motorovku, zeptali se toho nejvyššího – mého taťky a s jeho svolením jsme vyrazili do lesa seřezat pár stromů na 50 stojek.

Měsíc po vyhrabání základových pásů jsme se dočkali založení prvního šáru broušených cihel Heluz kvalifikovaným pracovníkem od Heluzu. Ráno v 7.00 byl sraz u nás na parcele, pán od Heluzu, manžel a 3 česká úkáčka :-) 

Aby nám po celém obvodu baráku vyšel jeden šár ztraceného bednění (pozemek je v mírném svahu), museli jsme spodní část zašalovat prkny. Tím jsme po zalití dostali beton do roviny.

Tak a je to tady, začínáme něco dělat na pozemku. Nevím, jestli mám jásat nebo se strachovat:-) Skrývka ornice už byla 14 dní hotová, takže hurá na základové pásy.

Projekt našeho domečku jsme zadávali našemu projektantovi v lednu 2010, po velkém špekulování a vymýšlení, jak to vůbec chceme
a hlavně, jak správně dům usadit. Už mě z toho po týdnu bolela
hlava :-)

Celý projekt byl hotov v červnu.

Jelikož jsme během posledních 4 let přivedli na svět 3 ratolesti, máme 52-kilového domácího mazlíčka a bydlíme v 1+1  s podkrovím (kde se normální dospělí nemá šanci postavit), rozhodli jsme se postavit si domeček, aby děti od nás v budoucnu  měly klid.