Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Jura a Eva

Jiří a Eva

V srpnu 2012 nás čekala etapa dlouhých večerů :-) a přemýšlení, kde si co uděláme, jak si rozsvítíme a kde si pustíme vodu....hrůza :-) samozřejmě nám nic jiného nezbylo, než to vše naplánovat, jestli správně, to ukáže čas.

Po dlouhém zdění jsme mohli začátkem července 2012 začít další stavební etapu :-) na kterou jsem se moc těšili....schodiště.

Tak po dlouhé době něco málo ze stavění příček, které se pro nás taky staly noční můrou a hlavně odpověd na otázku co děláte???

Po dokončení stropu, jsme se mohli začít soustředit na dokončení zdění a poptání tesařů na vyhotovení krovu.

Hned po dokončení věnce, jsme se mohli vrhnout na tesařské práce :-) a to stropy. Materiál jsme si nechali složit do stavby a mohlo se začít. Tato etapa nám trvala od 25.8. do 28.8. 2011, včetně přikrytí.

Po odpočinutí desky jsem mohli začít připravovat další etapy naší práce. Dne 16.7 jsme napenetrovali obvod deky a následně přilepili asfaltové pásy, byla to vcelku nepříjemná práce, opravdový hic a do toho jsme si zahřívali asfalt- paráda. 18.7. jsme si dovezli první várku cihel a byli připravení pro založení prvního šáru.

7.7.2011 jsme se mohli vrhnou na základovou desku, počasí nám přálo, zedník přišel :-)...na pomoc jsme si pozvali pár kamarádů a bráchu, měli jsem strach, aby to nedopadlo tak jako u betonování pásů...zmatek, fofry, málo pomocníků. Tentokrát to vyšlo opravdu dobře.

Od 18.6 až po 7.7. 2011 jsme se soustředili na přípravu betonování základové desky. Bože to byla dřina, myslela jsem že všeci chlapi co pomáhali tam nechají ruce.

Odpady, další etapa byla před námi. To naštěstí nebylo tak náročné jako práce předešlé. Velké štěstí bylo, že máme kamaráda z tohoto oboru, který se k nám na stavbu zajel podívat a dle projektu jsem to vše rozplánovali a následně udělali seznam pro nákup.

Na ztraceném bednění jsme začali pracovat po malé pauze, která sloužila z zatuhnutí betonu. Dne 30.5.2011 manžel se svým kolegou a zároveň velkým pomocníkem se pustili do skládání kostek.