Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Jarda a Verča

Jarda a Verča

Po dokončení střechy jsme se vrhli na okna. Ještě před montáží oken jsem položil v celém přízemí (kromě garáže) hydroizolaci ve 2 vrstvách. Na izolaci jsme položili koberce a lina, aby se nepoškodila. Izolaci jsme mohli lepit i později, ale máme v obýváku a koupelně francouzská okna a ty by se lehce poškodili.

Po dovolené jsme se pustili do střechy. Střecha je pultová s rozdílem 50 cm na 14m. Na přední, střední a zadní část jsme umístili pozednice, do nichž jsme vyvrtali díry a přišroubovali. Poté nám dovezli 30 kusů I-OSB nosníků.

Po schodišti jsme se pustili do zdění patra. Patro jsme zakládali na konci března loňského roku spolu se zedníky, kteří nám pomáhali i s přízemím a dělali schodiště. Poté jsme zdili stejně jako přízemí. Jen jsme si nechali v přední části domu díru, abychom mohli navážet palety s materiálem pomocí auta s rukou. Palety s materiálem jsme po patře roztahovali pomocí paleťáku. Bez něho bychom se neobešli.

Po dokončení přízemí zbývalo před zimou ještě dodělat strop. Strop jsme nechali udělat panelový. Na miako vložky jsem si netroufnul.

Tak a teď je to na nás. V květnu 2013 jsme napenetrovali desku navařili pásy hydroizolace pod nosné stěny. Udělali jsme pouze jednu vrstvu dle projektu. Příště bychom udělali 2 vrstvy pro jistotu, není to takový výdaj navíc oproti tomu to někdy opravovat.

Této etapy jsme se účastnili pouze finančně. Důvod byl, že jsme začínali se stavbou stejně jakou sousedé, a jelikokož máme řadovku, tak by byl problém s napojením na sousedovu desku a museli bychom čekat, až bude mít desku hotovou a to by nás zdrželo.Tak jsme nechali udělat desku firmou.

Tak na konci roku 2012 nastal čas rozhodnout se, jak náš dům bude vypadat. Jelikož jsme v řadové zástavbě, a navíc jsme museli dodržet územní studii, tak bylo o vnějším vzhledu v podstatě rozhodnuto. Mohli jsme dům zkrátit, ale v souboru domů by to nevypadalo příliš dobře, a v ceně za dům to nepředstavovalo výrazný rozdíl. Takže rozměry domu jsou 9x14m, výška cca 7m a zaatikovaná plochá střecha.

Jelikož jsme ještě neměli dostatek financí ani na projekt, a toužili jsme, aby na našem skromném plácku již něco stálo, tak jsme se pustili do budování zázemí stavby.

Psal se rok 2011 a nás napadlo, jestli si nekoupíme pozemek a nepostavíme si dům. Popravdě, už ani nevím, jak to vzniklo, jelikož nedlouho před tím jsme si koupili malý byt. Věděli jsme ale, že tento byt nám časem přestane stačit, tak jsme začali přemýšlet o domě.