Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Honza a Denča

Honza a Denča

Velikost pozemku: 2 400 m2
Typ domu přízemní
Zastavěná plocha domu: neuvedeno
Podlahová plocha domu: neuvedeno
Plánovaný rozpočet: 2 000 000 Kč

Po dostatečném vytvrdnutí betonu ve věnci jsme se pomalu od zdění přesouvali k tesařině. Postupně se podařilo navozit materiál z pily, kam jsme z jara naváželi traktorem kulatinu.

Tak se vracím k psaní článků po několika letech. Dům už sice stojí a spokojeně v něm bydlíme, ale po delší době jsem si vzpomněl, že jsem vlastně zde skončil dokončením základové desky. Chtěl bych tedy na toto navázat.

V podstatě druhý den po vybetonování základových pásů se mohlo začít pokládat ztracené bednění. Když jsem plánoval stavbu a pročítal i některé články zde, zjistil jsem, že co stavebník, to jiný postup v rámci bednění. Já bohužel patřím spíše mezi ty, kteří musí mít vše přesně, rozhodl jsem se tedy si s bednění pohrát a dorovnat jej do perfektní roviny.

V průběhu března jsme si mysleli, že bude trochu volněji, ale opak byl pravdou. Bylo potřeba vše dobře naplánovat, dokoupit potřebný materiál na betonování základových pásů. Taky samozřejmě zaměřit přesně stavbu a vylavičkovat výšku. Tomu ještě předcházelo zarovnání staveniště bagrem, jelikož původní skrývka nestačila.

Jelikož máme vlastní les a už byl nejvyšší čas velkou část stromů vykácet, bylo poměrně jednoduché rozhodování nad vazbou. Jelikož stavíme bungalow, projektantka doporučovala montované vazníky. Ty jsme ale rezolutně odmítli už z důvodu vlastního dřeva, ale také kvůli znemožnění vytvoření půdy.

Z dnešního pohledu si říkám, že nám vyřízení stavebního povolení a realizace projektu zase netrvala tak dlouho. Rozhodnutí stavět padlo někdy koncem října 2011 a začátkem listopadu (přesně 5.11.) jsme poprvé kopli do hlíny, i když samozřejmě ještě bez povolení.

Tak asi jako každý stavebník zde, i pro nás bylo zásadní samotné rozhodnutí stavět. Nebyli jsme k tomu sice nuceni okolnostmi, jelikož máme k dispozici menší byt v dvougeneračním rodinném domě rodičů přítelkyně.