Reklama
Reklama
Vyhledat: 
David a Evik

David a Evik

Velikost pozemku: 1 450 m2
Typ domu patrový
Zastavěná plocha domu: 100 m2
Podlahová plocha domu: 160 m2
Plánovaný rozpočet: neuvedeno

Oslovil jsem několik firem z okolí s poptávkou plastových oken s trojsklem, uvnitř bílých, venku ořech.

Na kompletním zhotovení střechy jsem byl domluvený s partou kamarádů mé přítelkyně Evičky. Mělo se začít v září, ale měli hodně práce na dodělávkách jiných střech a tak jsem začal uvažovat o někom jiném.

Vyzdít podkroví bylo vcelku snadné a rychlé. 4.řadu jsme řešili jako věnec a to tak, že jsme z příčkovek 50mm udělali bednění ve stylu U-profilů, do něj pak výztuž 4x10mm a zalít betonem. Míchali jsme si ho sami a padlo do něj cca.60 koleček :o)

Vodovodní přípojka je dlouhá 50m, materiál HDPE 32, napojení navrtávkou veřejného řádu PVC 110 proběhlo přímo na našem pozemku, kousek za tím byla osazena vodoměrná šachta  a dále pak prostup chráničkou do domu.

Jak jsem slíbil, nyní pár slov o vrtané studni. Vzhledem k cenám vody v Ústeckém kraji jsme měli o vrtu jasno už od začátku.

 

Na základě nabízených služeb a cen jsem se nakonec rozhodl pro firmu Vrtané studny  Jiří Dohnal, která je až z Jihlavska, ale vrtají po celé ČR a doprava je zdarma!

 

Další etapu, strop, máme taky úspěšně za sebou.
Měl jsem 14 dní dovolenou a místo „moře“ jsem ji letos strávil v montérkách

Máme za sebou 1.část zdění.  Obvodové tvárnice 300mm, vnitřní nosné 250mm. Překlady odlévané většinou do U-profilů, nosné sloupy namísto z plných cihel z KB bloků a vylité betonem.

Minulý týden jsem ještě stihnul natřít desku penetrací v místech pod obvodovými a vnitřními nosnými zdmi a také pilířem na terase. Použil jsem penetraci od firmy KVK s označením PENETROLMIX AF.

Tak konečně dorazil materiál, stihl jsem to ještě v zimní akci za super cenu. Hlavní stavební materiál jsem zvolil QPOR  a na strop HELUZ, protože vycházel cenově podstatně lépe.

Během „okurkové sezóny“ jsem nelenil a důkladně se připravoval. Na základě všemožných poptávek jsem obdržel velké množství cenových nabídek na stavební materiál, tepelné čerpadlo, podlahové vytápění, řízené větrání s rekuperací, systém přečerpávání splašků, vodoměrné šachty atd.