Reklama
Reklama
Vyhledat: 
David a Eva

David a Eva

Velikost pozemku: 1 600 m2
Typ domu patrový
Zastavěná plocha domu: 106 m2
Podlahová plocha domu: 156 m2
Plánovaný rozpočet: 2 000 000 Kč

Okna byly na místě, příčky byly postaveny,  tak je načase se chytnout rozvodů. Nejprve se začly dělat rozvody vody, odpadů a topení. Jelikož je náš známý instalatér a manžel taky do toho trochu vidí, tak dělali vše sami. Začlo se vodou a odpady, nenarazili jsme na žádný problém, vše šlo jako po másle.

Tak a vrhli jsme se na příčky a komíny. A zase samozřejmě sami. Příčky jsem zdili z porobetonu, ale ne ytong, ale levnějsí varianta, šedý porobeton. Je to zhruba stejný materiál, ještě nám připadal i pevnější a vevnižř nejsou stejně žádné tepelné mosty, tak se aspoň něco ušetřilo.

Konečně se mohla stavba uzavřít. Máme okna a dveře. Oslovili jsme tři firmy. V našem regionu máme firem na okna opravdu hodně, takže bylo z čeho vybírat, ale oslovovat všechny, to by jsme ty okna meměli ještě teď.

Tak krovy byly hotové, teď přišla na řadu krytina.

Koncem května jsme se konečně začla dělat vytoužená střecha. Ten déšť a neustálé pršení do domečku nám už lezlo krkem.

Po týdnu kropení stropu, jsme se pustili do založení první řady, ale už v patře, tedy 27. 4. 2011.

Tak spodní patro bylo hotové a připravené na pokládku stropu. Rozhodli jsme se pro strop od Heluzu. V projektu byl sice ytong, ale po zvážení cenových nabídek od místních stavebnin jsme dali přednost Heluzu, hlavně kvůli ceny.

Tak první řada byla úspěšně založena a druhý den se mohlo pokračovat.

Tak a je tady jaro!!!! Hurá na stavbu 12. 3. 2011 jsme konečně mohli pokračovat tam, kde jsme na podzim zkončili.

Už na druhý den se dalo pracovat. Tak jsme se do toho pustili. Manžel a švagr položili další dvě řady ztraceného bednění, samozřejmě prokládali hřebínkem. Šlo jim to docela rychle, zvládni to za jedno odpoledne.