Reklama
Vyhledat: 
Pár dní uběhlo, základní beton zaschl, děti dělali kraviny v základech...Teď příjde to nejtěžší. Tím, čím mne Honzík celou dobu strašil, mám už nyní za sebou. Vzpomínky jsou ale zatím v živé paměti. Nakoupení ztraceného bednění (6 palet) a roxorů. Ještě dorovnat to, co se nám na základním vylití nepovedlo,…
Po vylití ztraceného bednění a sestavení kanalizace přišlo na řadu zavážení desky a následné hutnění.
Dobrý den, dnešního dne jsem dokončil základovou desku, jdu kropit. Už po 4 hodinách se objevily první prasklinky a po týdnu je jich docela hodně. Musím uznat, že jsem udělal velkou chybu, že jsem nekoupil nějakou geotextílii, počasí moc nepřálo, bylo skoro 30 st. a slunko pálilo…
Poslední část této etapy bylo zavozit prostor pod deskou. 
Základ je základ, a jak a koho ho nechat udělat, toť mě dlouho trápilo.
Základovou desku jsme začali stavět na podzim loňského roku a dokončili ji až letos. Bránilo nám deštivé počasí a zároveň jsme nechtěli betonovat v prosinci, kdy už teploty pro zrání betonu nejsou moc příznivé.
Rohy se nám podařilo úspěšně založit a druhý den následovalo "zdění" ztaceného bednění. Z dřívejších článků víte, že se špatně vypočítal beton do základových pasů a nyní bylo třeba výškový deficit dohnat zvýšením tvárnic pomocí suchého betonu. Z 0 až 12 cm podsypu jsme se dostali na…
Tento článek jsem plánoval docela dlouho, ale jak už to tak bývá při stavění domu - všechno nevychází podle plánu, a tak i když s malým zpožděním přináším tento pro nás výroční článek.
Po betonování základů přišla na řadu objednávka ztraceného bednění. Bednění přivezli na cca 13 paletách . Bylo ho potřeba odnosit kolem základů.
Postupů pro stavbu základové desky je mnoho a ještě více je materiálů, které lze při stavbě využít. Podívejte se s námi blíže na porovnání dvou způsobů založení: základové desky na pasech a samonosné základové desky na izolačním podsypu z lehkého keramického kameniva Liapor Ground.
Dobrý den, tak jsem se rozhodl, že se podělím o své zkušenosti se stavbou našeho domečku. Koupi pozemku a následnou demolici domu na něm stojícího přeskočím.
Vzhledem k tomu, že pasy spořádaně tuhnuly, bylo třeba přikročit k další fázi - udělat základovou desku, nebo-li jak se u nás nářečně říká - deku. Tentokrát jsem si nechal na přípravu 14 dnů. V sobotu jsme zalili ztraceté bednění a v úterý už u nás hrčel…
Zdravíme stavebníky! Začátkem tohoto roku jsme začali se stavbou našeho domečku. Považujeme se za zručné, tak jsme se rozhodli vše udělat svépomocí. Postupem času jsem si prošel všemi profesemi a vše prostudoval. Nebyl tedy důvod nezačít. S manželkou jsme domek napřed přesně navrhli, aby nám naprosto vyhovoval a…
Zima už je pryč a my konečně dodělali desku.
Poskočili jsme o další krok - základovou desku. Nechtělo se nám ale vrtat do země svépomocí, tak byla deska s přípojkami objednána na klíč.
Základovou desku jsme začali kopat 12.2.2018. Pokračovali jsme příjezdovou cestou, skryli jsme ornici, vykopali pasy, dali jsme zemění, zalili jsme pasy, postavili jsme ztracené bednění, které jsme pak zalili betonem.
Po vytvrdnutí základových pásů jsme mohli zase pokročit na další úroveň :). Vzhledem k tomu, že ve čtvrtek trochu sprchlo, bylo na stavbě solidní bláto.
Začala etapa zavážení desky materiálem. Použita byla trocha betonového recyklátu, kamene, ale nejvíce hlína, která se nacházela nedaleko. Ta byla navezena stavební firmou, která realizovala cestu právě naší novou zástavbou. Jednalo se o hlušinu s hlínou, takže ideální materiál na hutnění.
Jednou z hlavních otázek před stavbou domu je: "Z čeho?". Ty tam jsou doby, kdy stavebník vzal za vděk čímkoliv. Na trhu jsou dostupné různé materiály a stavební technologie, které přináší různé benefity během výstavby i při užívání domu. Trendem doby jsou takové, které jsou přírodní, ekologické…
Stavební povolení už bylo na spadnutí a čekali jsme již posledních pár dní, aby vstoupilo v platnost.

Mohlo by Vás zajímat

Diskuzní fórum

  • elektrika
  • Dobry den. Toto není elektroměrový sloupek pro Vás, ale sloupek, kde budou umístěny nožové...
  • Autor Bunny | 23. čen 2018 14:31
  • Obvodové zdivo
  • Tak já z 44 T profi stavím, a musím namítnout, že by vata vypadávala při drážkování pro...
  • Autor lto | 22. čen 2018 13:22