Reklama
Vyhledat: 
Při stavbě základové desky jsem  překročil rozpočet pro mě nemilých ca.30%. Co jsem nezhodnotil před stavbou ? Nezhodnotil jsem dostatečně sklon svahu, ca.6°, myslel jsem si, že základy ošulím, a že nebudou muset být tak vysoké.
Ahoj, abychom doplnili článek z minula, dodáváme fotoreport ze zemních prací a přípravných prací plus popisujeme projekt od samého začátku ale jen v kostce.
Pozemek je náš a nastal čas na projekt. Prošli jsme několik domů, výstav, inspirace z internetu a zhruba jsme věděli co přesně chceme a začalo kreslení, úpravy, změny. Výsledek byl poslán projektantovi, se kterým proběhlo několik schůzek a dořešení detailů. Tímto mu děkuji za vytvoření a přeměnu…
Vize bydlení se blíží...Stavební povolení až po nabytí právní moci trvalo bez 10 dní 6 měsíců....samozřejmě úřad pečlivě dodržel všechny možné termíny nejdříve 27. den z možných 30 na každou odpověď, ale hlavní problém byl v mnoha vlastnících jednoho z pozemku (pole) vedle naší parcely a jejich…
22. 09. 2017 jsme obdrželi stavební povolení, ještě jsme však museli čekat 15 dní, než nabyde právní moci. Během této doby jsme doufali, že se někdo neodvolá, ale od sousedů jsme měli slíbeno, že se nikdo nebude odvolávat, a tak jsme se pustili do dalších prací.
Tak se konečně i my hlásíme s nějakou činností na stavbě! 
Ahoj svépomocníci, nechtěl jsem Vás zatěžovat fotkami výkopových prací a tvorbou teras ve svažitém pozemku a tak jako první fotoreport posílám práce na spodní základové desce.
Po úspěšném víkedovém vybagrování bylo na plánu hned v pondělí naběhnout a se dvěma zedníky začít základovou desku.
Konečně jsme po roce od koupě pozemku mohli kopnout do země. Nikdy by nás předtím nenapadlo, že by se nám to takhle mohlo protáhnout, ale co, asi to tak mělo být a teď není na co čekat.
Ahoj stavebníci, na konci října se na nás usmálo štěstí a konečně Stavební úřad vydal stavební povolení. I když podzim není pro dřevostavbu zrovna ideální, nechtěl sem ztrácet čas a pustil se do základů.
Po menší odmlce doplňuji článek o základové desce. Jak již jsem psal v předchozím článku, na desce se začalo pracovat 7.10. skrývkou ornice a dokončena byla 16.11. konečným vylitím. Tedy hotovo jsme měli za cca 5 týdnů.
Tak jo jdeme na to….po dlouhé době jsem si našla chvilku času a tak bych chtěla popsat náš rozjezd stavby. Směju se, když si čtu předchozí článek. To jsem byla pěkně naivní :-D. Stavba se o nějaký ten měsíc posunula. Povolení ke stavbě jsme dostali cca po…
O víkendu jsem nakoupil vápno, provázky, dřevo na lavičky a pustili jsme do vápnění obvodu - zvětšil jsem ho zhruba o 1,5 m z každé strany. Následující den dojel bagr a provedla se skrývka ornice. Opravdu máme moc pěknou zeminu :-).
Základové pásy jsme stihli před zimou a přikryl jsem je velkou modrou plachtou, což se ukázalo zbytečné vyhození 1200Kč. Přes zimu jsem se těšil na jaro a oteplení. Na stavbu jsem se dostal až někdy v polovině března. Objednal jsem  beton a začal s pomocí otce zakládat…
Základovou desku rodinného domu lze provést různými způsoby. Mnoho požadavků na provedení základů vyplyne z charakteru stavební parcely a hydrogeologického průzkumu. Další pak z požadavků stavebníka. Investoři stále častěji poptávají řešení, která pomohou snížit energetickou náročnost domu. A protože čas jsou peníze, bývá kladen velký důraz i…
Ahojte stavebníci, chtěl bych se podělit o zkušenosti s průběhem vyřizování stavebního povolení a prvními stavebními pracemi na základové desce. Snad Vám budou nápomocné tak, jako nám články od Vás ostatních.
Ahoj stavebníci, od předchozího článku utekly 4 (pro nás) dlouhé měsíce a my se zase hlásíme. Tehdy to s námi nevypadalo vůbec dobře, měli jsme od města šibeniční termín na zhotovení přípojek, ale stále jsme v ruce nedrželi to podstatné a tolik chtěné stavební povolení. Nakonec vše dobře…
Ahoj svépomocníci, na začátku roku 2017 jsme se s manželkou rozhodli stavět. Tak jsme vše hodili na papír a vydali se na úřad.
Po dlouhé době jsme si našli trochu času a napsali, jak pokračujeme se stavbou domu. Koncem února jsme pořídili a postavili elektroměrový pilíř, připojili stavební rozvaděč a čekali na počasí. Zima a vlhko se nás drželo až do konce března, kdy už se dal řešit termín zemních prací.
Tak jsme úspěšně zakončili poslední fázi základů a vylili jsme desku. Musím říct, že to paradoxně bylo to nejnáročnější na celé stavbě, protože to byl první den, kdy jsem u akce nebyla od začátku a neměla "vše pod kontrolou".

Mohlo by Vás zajímat

Diskuzní fórum