Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Základová deska

Konečně jsme po roce od koupě pozemku mohli kopnout do země. Nikdy by nás předtím nenapadlo, že by se nám to takhle mohlo protáhnout, ale co, asi to tak mělo být a teď není na co čekat.

Hned po vydání stavebního povolení jsem volal geodeta a domlouval s ním vytyčení domu. Tajně jsme doufali, že by to mohl stihnout ještě tento týden a o víkendu pozveme bagr. Bohužel to měl dost nabité a tak nám pomohl až další týden. Na víkend jsme objednali traktorbagr na skrývku ornice a vykopání základových pasů. Ještě předtím jsme museli stihnout montáž laviček, tu jsme si dělali s taťkou sami. V sobotu ráno přijel bratránek s traktorbagrem a šlo se na věc. Jen skrývku dělal celé dopoledne a když konečně začal kopat základy, zjistili jsme nemilou věc. Všude byla vátina, která nedržela, ale tak nějak se nám povedlo to vykopat, ikdyž někde musela přijít na řadu lopata.

V týdnu jsme položili vodící pásek a na sobotu už byly objednané mixy a pumpa. Vylití základových pasů šlo jak po másle a za 3h bylo v zemi 30 kubíků betonu. Přes týden jsme rozváželi ztracené bednění pro montáž základové desky a o víkendu jsme založili první řadu. Montáž ztraceného bednění vč. výztuže nám zabrala 5 dní, potom hned zas přijely mixy a pumpa a dalších 17 kubíků betonu. Než beton vytvrdl, zatím probíhalo přisypávání ztraceného bedněnía natažení chrániček na vodu a elektro. S konečných dosypáním pod desku nám opět pomohl traktorbagr. Pak ještě přišlo na řadu vykopání drážek na kanalizaci a její roztahání. Poté už jen přesné dorovnání zásypu a zhutnění. Nakonec jsme ještě na radu známého vykopali pod příčky drážky, aby pod nimi vznikl takový malý základek.

Šalování základové desky jsme se rozhodli nakonec udělat pomocí XPS, přišlo nám to jako ideální volba a ještě si ušetříme práci. Jediná věc, která nás od toho odrazovala, byla následná izolace, ale XPS jsme přetáhli lepidlem, tak snad to bude v pohodě. Montáž kari sítí už byla taková pohodová práce. No a konečně 4.10. přišla na řadu betonáž základové desky a opět mixy a pumpa a 30 kubíků betonu. 

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

2 komentáře

 • Odkaz Komentáře Benjovi středa, 10 leden 2018 09:01 napsal(a) Benjovi

  Dobrý den, ano desku jsme si dělali kompletně svépomocí. A vyšla nás přibližně na 240 000Kč

 • Odkaz Komentáře David J. úterý, 09 leden 2018 21:10 napsal(a) David J.

  Dobrý den, můžu se Vás zeptat na kolik Vás vyšla základová deska? Dělali jste si vše svépomoci? Děkuji

Benjovi

Ondra

Věk: 28

Lea

Věk: 28
Zaměstnání: KAM

Detaily domu

Kraj: Středočeský
Velikost pozemku: 1 296 m2
Zastavěná plocha domu: 211 m2
Podlahová plocha domu: 171 m2
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: 3 200 000 Kč

Související články

Měsíc od zahájení stavby

Měsíc od zahájení stavby
Vize bydlení se blíží...Stavební povolení až po nabytí právní moci trvalo bez 10 dní 6 měsíců....samozřejmě úřad pečlivě dodržel všechny možné termíny nejdříve 27. den z možných 30 na každou…

Základy

Základy
22. 09. 2017 jsme obdrželi stavební povolení, ještě jsme však museli čekat 15 dní, než nabyde právní moci. Během této doby jsme doufali, že se někdo neodvolá, ale od sousedů…

Stavba základové desky

Stavba základové desky
Tak se konečně i my hlásíme s nějakou činností na stavbě! 

Mohlo by Vás zajímat

Vymalování celého domu

Vymalování celého domu
Srpen, září 2012 Jo malování … tomuhle kroku předcházely 4 víkendy broušení omítek. Bohužel moje nadšení ze skvěle vypadajících omítek opadlo, když pořádně vyschly.

Dokončení projektu

Dokončení projektu
Po dalších třech měsících máme konečně hotový projekt ! Juchuu! Projektant došel do finálové podoby a doma už máme tři paré našeho projektu. Ovšem opět se vyskytlo "ALE".

Diskuzní fórum

  • Interiérové dveře
  • Dobrý den, my máme dveře i s kováním od firmy Atex Planá - www.atex-plana.cz/ . Byla s...
  • Autor StandaS | 20. led 2018 22:50
  • Projekt bungalovu
  • Dobrý den, s dovolením bych rád reagoval na problém: záchod, dveře, obytná místnost. Nevím...
  • Autor Petr | 20. led 2018 17:57