Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Noční můra: základy+ základová deska.

Na dovolené jsme s polovičkou přemýšleli, a domluvili jsme se, že je potřeba pokročit dál a postavit si svoje hnízdečko. Jsme sice mladí, ale máme se moc rádi, je nám spolu krásně a jsme toho názoru, že mít děti po 30 už je pozdě. Nechci jít dětem na maturiťák a být jím za dědečka. A přivést na svět dítě a bydlet u rodičů, to se nám taky moc nelíbí.

Pozemek už měla Monča, tak stačilo vymyslet, co chceme. Přes známosti jsme sehnali výborného projektanta, který je velmi šikovný a v říjnu to vypuklo. Já jsem namaloval vnitřní prostory, jak by jsme si místnosti představovali. Jak výměrou tak tvarem. Pan projektant upravil nosné zdi, umístění oken atd.  Pak nám ukázal několik variant, jak to bude vypadat z venku. Vybrali jsme a rozjelo se to.

Vyřizování na všech možných úřadech. Naštěstí nám to vše vyřizoval pan projektant. My vyřizovali ,,jen“ hypotéku. V bance vše v pořádku ale okolo stavby ne. Problémy s kanalizací, že u domu není kanalizační řád. Eon kvůli odstup. vzdálenostem ( ikdyž stavíme o 2 metry dál než sousední dům).

Nakonec vše povoleno a ohláška je na světě. Domeček je na dvě patra a přízemí má 114m2

Na pozemku stáli garáže. Celkem pro 4 auta. Tak jsme se koncem března pustili do bourání. Dřív to bohužel nešlo, kvůli demoličnímu povolení a stavební ohlášce. Bourání šlo dobře až na třídění polystyrenu a izolace. Pak přišlo na řadu odvoz sutě a oplocení sousedního pozemku. Se vším nám hodně pomohl tchán, protože má firmu na výkopové práce.

Potom přišlo na řadu rovnání místa a příprava na základy. 11. Června jsme základy vykopali a začali jsme dělat koše. Kvůli tomu, že stavíme ve svahu jsme měli koše z roxoru 12 a třmínky 40x40 r8.

Následující den jsme do základu položili zemnící pásek. Což považuji za příšernou práci. Nedá se s tím vůbec dělat a akorát to zavazí. Po zem. pásku jsme položili koše, zdrátovali je, následující den přijel mix s betonem. Jelikož občas chodím pomáhat s ježděním na betonárku, tak jsem nemusel nic dopředu objednávat a s mixem přijel majitel firmy, u které jsem jezdil, tak vše šlo naprosto suprově. První jsme vylili zadek a když jel pro 4 fůru, tak jsme vykopali poslední pas ( v čele- jinak by jsme se tam nedostali je to 17 metrů a pumpa mě přišla zbytečná) po výkopu jsme dotáhli pásek, dali koš, svázali, dali průchodku a jen co jsem vylezl z pasu, už tu byl mix. Celkem se vylilo 29m3

A následovně jsme chodili kropit. Po třech dnech jsme založili ztracené bednění a začali jsme jej dál usazovat a zalívat.

A potom přišlo další zdržení, z pátku na sobotu nás ve 3 ráno navštívil zloděj a tak jsem mu šel vysvětlit, že je to naše. Skončilo to odvozem do nemocnice a týdenní neschopenkou. Měl jsem pár odřenin, jak jsem ho v běhu skládal na zem a potom, co začal fňukat mě prstem píchl do oka a natrhl rohovku. Po týdnu jsme to znovu rozjeli, dodělali jsme zb, srovnali, udělali jsme odpady, zhutnili žabou, rozvozili 0/32 přejeli deskou. Další den jsme roznosili, rozstříhali a zdrátovali kari sítě.

Další den jsem domluvil kámoše zedníky, beton pumpu a mix. V 7 ráno jsme se všichni sešli na stavbě a začali jsme. Měl jsem půjčený vibrátor z Deku na slevu svépomoci. Všem bych ho doporučil, je vidět, že to má opravdu něco do sebe. V 10 bylo hotovo a vylili jsme 21m3

Teď chodíme kropit a příští týden chci pokračovat v opěrné zídce ze zb, která má 68m2

Jak co dělat se učím a inspiruji na stránkách svépomoci a v knize Základová deska- krok za krokem. Tímto chci poděkovat všem, co se rádi podělí na co si dát pozor a jak co dělat. A chci moc poděkovat p. Tesárkovi za skvělý nápad, a že nám všem, díky němu jde práce od ruky. Všem díky a Ahoj.

 

Náklady

Název položky Cena
Beton základy 49 000 Kč
Beton deska+ pumpa 39 725 Kč
Cement 1 100 Kč
Písek 1 200 Kč
Pásek atd. 2 450 Kč
ZB 50x50x25 4 501 Kč
Roxory 8 875 Kč
Kari 11 132 Kč
Nafta bagr... 2 500 Kč
Celkem 120 483 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Kamilaczek

Kamil

Věk: 26
Koníčky: Sport, auta, stavebnictví,
Zaměstnání: Hasič

Monika

Věk: 24
Koníčky: Zvířata, aktuální dění, sport..
Zaměstnání: Provozní

Detaily domu

Kraj: Jihomoravský
Velikost pozemku: 499 m2
Zastavěná plocha domu: 114 m2
Podlahová plocha domu: 250 m2
Typ domu: patrový
Plánovaný rozpočet: 2 500 000 Kč
Celkem prostavěno: 120 483 Kč

Související články

Rozhodnutí stavět

Rozhodnutí stavět
Zdravím všechny svépomocníky, vše začalo v říjnu 2017, kdy nám moji rodiče darovali parcelu vedle nich. Tak jsme se na to hned vrhli.

Rozhodnutí stavět

Rozhodnutí stavět
Zdravíme Vás všechny, které zajímá průběh naší stavby. O tom, co vlastně stavíme, a jak by náš dům měl v konečné fázi vypadat, budu psát později.

Náš dům :-)

Náš dům :-)
Dobrý den svépomocníci, začalo to nevinně dne 30. listopadu 2017.

Mohlo by Vás zajímat

Střecha

Střecha
Na kompletním zhotovení střechy jsem byl domluvený s partou kamarádů mé přítelkyně Evičky. Mělo se začít v září, ale měli hodně práce na dodělávkách jiných střech a tak jsem začal…

Rozhodnutí stavět + koupě pozemku

Rozhodnutí stavět + koupě pozemku
Zdravím, tento portál sleduji více než rok a musím pochválit Pavla Tesárka za skvělou práci a inspiraci, díky které jsem se rozhodl postavit dům svépomocí.

VIDEO: Montáž komínového systému Schiedel KOMBIGAS

VIDEO: Montáž komínového systému Schiedel KOMBIGAS
Potřebujete komín ke spotřebiči na pevná paliva i ke spotřebiči na plyn? Nemusíte kupovat komíny dva. Ukážeme vám systém, Schiedel KOMBIGAS, který oba typy komínů kombinuje. Získáte tak dva komíny…

Diskuzní fórum