Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Základové pasy a ztracené bednění vč. sklepa

Od posledního článku uplynulo hodně času a bylo uděláno hodně práce a konečně je čas na malou rekapitulaci.

Začátkem července přijel vylévat základové pasy mix, a to hned na dvakrát (počasí neporučíš). Pasy jsme měli z důvodu svažitého pozemku výškově odstupňovány bedněním, tudíž jsme měli několik rovin, nic snadného na počítání ani na samotné betonování. Když ale bylo hotovo, zapíchali jsme dle instrukcí železné dráty ztužující budoucí ztracené bednění. Ne všechny ale byly na správném místě, což jsme poznali na začátku pokládky ztraceného bednění (ZB), některé dráty se ohýbaly, jiné ubrušovaly, atd.

V průběhu července jsme začali se stavbou ztraceného bednění, dle projektu vnější obvod – ZB 40, vnitřní příčky – ZB 30 a obvod sklepa ZB 50. V nejvyšším bodě terénu 4 řady, v úrovni sklepa celkem 9 řad. Byl to pořádný záhul, hlavně pro chlapy, ženská se jen mohla dívat a házet beton z kolečka…

 

Etapa se ztraceným bedněním byla nekonečná, až z toho už měli depresi oba investoři… Naštěstí má vše svůj konec. Konečný účet není nijak lichotivý, ale to nás ještě čekal sklep.

Podsklepená je pouze 1/3 domu. Sklep pod celým domem by znamenal značné navýšení nákladů, navíc co bychom dělali s tak velkým prostorem… Začalo se s podkladním betonem, pokládkou hydroizolace – asfaltových pásů po obvodu. Následovali víkendy strávené stavěním bednění, následně znovu hydroizolace obvodových stěn, které budou „pod zemí“, polystyren.

 

Na strop sklepa jsme použili nosníky a vložky Heluz, to už byla krásná práce i pro ženskou, jen rozměřit, porovnat a hotovo. Na bednění ZB 50 byla jako poslední vrchní řada („věnec“), použito ZB 15. Pak už se jen vyztužovalo železem, vázaly kari sítě, armatura a tím byla práce na sklepu hotova. A čas betonování základové desky se pomalu přibližoval…

 

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

4 komentáře

 • Odkaz Komentáře Simona a Tomáš pondělí, 03 říjen 2011 15:46 napsal(a) Simona a Tomáš

  Zdravím Andreo, jsem opravdu ráda, že nejsme ojedinělý případ s naším neočekávaným spádem pozemku :-) Nejhorší je vyhrabat se ze země, kde se člověk patlá se sklepem docela dlouho, ale nakonec snad dojdeme taky ke střeše a bude nám hej. Děkujeme a přejeme také mnoho zdaru, ať vše stihnete do začátku nadcházející zimy.

 • Odkaz Komentáře Simona a Tomáš pondělí, 03 říjen 2011 15:43 napsal(a) Simona a Tomáš

  Zdravím Petře, ty plastové roury jsou tam z důvodu izolace - jsou jestě vyplněné asfaltem, aby se pod roxory úplně neroztrhla lepenka po tom, co se napíchla na dráty. Holt jen posloucháme našeho stavbyvedoucího, takže jak řekne, tak se udělá... :-)

 • Odkaz Komentáře Andrea pátek, 30 září 2011 10:20 napsal(a) Andrea

  Dobrý den, úplně ten samí případ se stal nám architekt nás taky neupozornil že tam máme takový spád, až jsme zaměřovali lavečky, teprv se ukázalo že máme rozdíl 1,5m, tak rozhodnutí padlo úplně stejné. Částečně podsklepit! Teď už je nám veselejš, začínáme střechu :-D Tak ať se Vám daří a jde to pěkně od ruky.

 • Odkaz Komentáře Ptr Novák úterý, 27 září 2011 22:55 napsal(a) Ptr Novák

  Dobrý den,
  mohu se zeptt proč jste na roxory navlékaly ty nařeané kousky trubek? Jinak Vaši galerii sleduji se zájmem, na jaře budeme stavět také částečně podsklepený dům.

  Petr

Simona a Tomáš

Simona

Koníčky: sport, fotografování, četba, stavba
Zaměstnání: referent

Tomáš

Koníčky: kolo, in-line brusle, běžkování, turistika, fotografování, cestování, Alfa Romeo, stavba
Zaměstnání: referent
Celkem prostavěno: 431 506

Související články

Soutěž o 3D model rodinného domu

Soutěž o 3D model rodinného domu
Portál Svépomocí.cz pořádá soutěž o dva architektonické modely rodinných domů ve formátu 3D. Zúčastnit soutěže se může každý, bez ohledu na to, jestli už má postaveno, nebo teprve čeká na stavební…

Založení rohů ztraceného bednění

Založení rohů ztraceného bednění
První letošní akcí na baráčku bylo založení rohů ztraceného bednění šířky 40 centrimetrů.

Vyměření a zdění ZB, aneb, konečně jdeme nad zem

Vyměření a zdění ZB, aneb, konečně jdeme nad zem
Nazdar stavebníci. Po vytvrzení základových pasů bylo další etapou vrtání děr a umístění svislé ocelové výztuže. Následovalo založení rohů ZB. 

Diskuzní fórum

  • prostor mezi trámy
  • Co bude pod strechou? Vytapeny prostor? Tak potom vatu. Nevytapeny prostor? Tak klidne nic.
  • Autor Pavel | 21. kvě 2018 22:49
  • Cena domečku
  • Pokud to chcete jen orientačně těch >1000m3 kolem 5 milionu jen stavba bez terasy apod. Může...
  • Autor cbk3 | 21. kvě 2018 11:28
  • Stavba pergoly
  • Já co jsem koukal i v okolí, tak plno lidí to má tak, že třeba mají terasu o 20 cm nad...
  • Autor PavelR | 21. kvě 2018 00:14