Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Betonování základů a základové desky ve sklepě

24.10.09 - Na betonování základů jsme si objednali mix z nedaleké betonárky, i když jsme nejprve uvažovali o tom že to zkusíme namíchat sami, ale po výpočtech jsme od toho rychle upustili, protože jsme se dostali přibližně k 27m3, spíše ale víc, jak se později potvrdilo.

 

Betonování bylo objednáno na sobotu na osmou hodinu ranní, ale již v sedm hodin volal řidič, jestli může přijet tak o dvacet minut dříve. Neměli jsme nachystané úplně vše, a tak se ráno muselo zrychlit nachystat vše co by mohlo být potřeba. Problém byl s prvním základovým pásem, kde zůstal pouze úzký prostor pro nájezd mixu, a tak se udělal dodatečně přejezd z trámků 10krát10 cm, jak se ale ukázalo zbytečně, protože při prvním najetí 50ti tunového mixu praskl jako sirky. Naštěstí se napasoval do země a udělal rovinu.

 

Nejprve se začali vylévat pásy ve sklepě, aby udělali protitlak na šalování, které oddělovali sklepní pásy od pásů pod domem. Další problém byl na světě, když šalování nevydrželo obrovský tlak betonu a praskly sváry, které vše drželo pohromadě. Vše se řešilo velmi rychle zapřením bednění napříč o trámy. Později se to však bude muset vyrovnat, což ale nebude problém.

 

Beton se lil přímo do sklepa a tam se lopatami rozhrabával do zadní části. Vždy při odjezdu mixu se do pásů házely kameny co se do nich vešlo a ušlapávaly se co nejvíc to šlo.

 

Po vylití pásů jsme se vrhli na desku ve sklepě, kde jsme měli nachystané výšky na podlahu. Našlapali jsme do nich kari sítě, které se vždy překrývali přes jedno oko a ještě se připevnily k zemi roxory. Po stažení do roviny se ještě po obvodu napíchaly roxory pro budoucí ztracené bednění.Vše bylo hotovo v jednu hodinu, což považuji za úspěch. Nakonec se u nás mix otočil čtyřikrát. Třikrát po devíti kubíkách a jednou se sedmi, takže nakonec 34m3 betonu a k tomu skoro 30 tun kamene.

 

Druhý den byl beton již tuhý a zasloužil si pokropit, aby moc nepraskal což jsme dělali pravidelně. Ještě jsem na roxory nasadil pet láhve, aby se někdo náhodou nezranil. Touto činností jsme letos nejspíš skončili z důvodu jíž špatného počasí a tak budeme pokračovat až na jaře.

 

 

Náklady

Název položky Cena
Beton 34m3 65 000 Kč
Kámen 30tun 8 000 Kč
Kari sítě 20ks + 100m roxoru 8 200 Kč
Celkem 81 200 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

2 komentáře

 • Odkaz Komentáře Ondra a Barča čtvrtek, 10 září 2015 06:29 napsal(a) Ondra a Barča

  Ahoj, jakou vrstvu betonu jste vylivali?

 • Odkaz Komentáře Pavla středa, 24 listopad 2010 19:31 napsal(a) Pavla

  Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jakou jste použili izolaci do sklepa? Děkuji.

Petr a Lenka


 

Petr

Koníčky: stavba, hokej, počítač, rybaření
Zaměstnání: Laboratorní technik

Lenka

Koníčky: stavba, činčily, četba,plánování
Zaměstnání: laborantka
Celkem prostavěno: 162 945 Kč

Související články

Základy a základová deska

Základy a základová deska
Dobrý den, tak jsem se rozhodl, že se podělím o své zkušenosti se stavbou našeho domečku. Koupi pozemku a následnou demolici domu na něm stojícího přeskočím.

Deska na rozměr stadionu

Deska na rozměr stadionu
Vzhledem k tomu, že pasy spořádaně tuhnuly, bylo třeba přikročit k další fázi - udělat základovou desku, nebo-li jak se u nás nářečně říká - deku. Tentokrát jsem si nechal…

Začátek stavby

Začátek stavby
Zdravíme stavebníky! Začátkem tohoto roku jsme začali se stavbou našeho domečku. Považujeme se za zručné, tak jsme se rozhodli vše udělat svépomocí. Postupem času jsem si prošel všemi profesemi a vše…

Diskuzní fórum

  • Komunikace mezi pozemky
  • Zdravím, děkuji za odpovědi všem. V rohu pozemku stoji malý domek, ve kterém je elektrika,...
  • Autor Romča | 22. kvě 2018 12:32
  • prostor mezi trámy
  • Co bude pod strechou? Vytapeny prostor? Tak potom vatu. Nevytapeny prostor? Tak klidne nic.
  • Autor Pavel | 21. kvě 2018 22:49
  • Cena domečku
  • Pokud to chcete jen orientačně těch >1000m3 kolem 5 milionu jen stavba bez terasy apod. Může...
  • Autor cbk3 | 21. kvě 2018 11:28