Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Bagrování základů a sklepa

10-11.10.2009 - Kopání základů a sklepa probíhalo desátého a jedenáctého října. Po delším shánění jsme konečně zamluvili volný bagr. K mé nelibosti jsme museli najmout i auto, které odváželo vybagrovanou hlínu, neboť domluvené padlo. To nás stálo 380,- na hodinu a bagr celých 600,-  na hodinu. Naivně jsme si mysleli, že bude vše zvládnuto za osm hodin, a tak jsem vybral pouze osm tisíc na vyfakturování.

 

Bagr byl domluven na sedmou ráno, aby se začalo co nejdříve. Dorazil však o půl hodiny později, ale vše napravil bagrista svou šikovností a přesnou prací.

Po hodině se spustil slejvák a mysleli jsme, že jsme skončili. Naštěstí trval jen pět minut a tak se pokračovalo i když už v blátě. Asi po třech hodinách prací mě bylo jasné že to není jen na osm hodin, ale spíše na celý den, ne-li na dva. Hlínu jsme odváželi jen kousek opět na zahradu, kde jistě dobře poslouží. Byli jsme mile překvapeni, že i dva metry pod úrovní země byla krásná hlína, takže nemáme žádný odpad ve formě jílů a písků. Naštěstí se našlo i pár lidí kteří si pár fůr hlíny odvezli, jinak by už nebyla kam dávat.

 

Pro měření výšek základových pásů a podlahy sklepa jsme si stloukli „téčka“. Měli jsme však jen dvě dlouhé latě a tak to vypadalo, že stloukáme anténu pro kabelovou televizi. Práce šli hladce, stěny výkopů se nehroutily díky bagristově šikovnosti a tak se pokračovalo bez přestávek až do sedmi do večera, kdy se stihlo vybagrovat celý sklep a půlka základových pásů.

 

Na neděli tedy zbývalo jen to lehčí a rychlejší. Jenže. Druhý den už byl domluven jiný bagrista, aby se vystřídali, a ten nebyl zdaleka tak zručný jako ten první. Ten se na bagru teprve měsíc zaučoval. Neustále jsme museli hlídat rovnost výkopů. Někde jsme dokonce měli pásy široké namísto 50 cm i 70 cm, a nebylo to vina hlíny, která by se sesouvala. Nakonec se vše zvládlo za 16 hodin.

 

Můj odhad byl osm hodin a padesát vykopaných kubíků zeminy, nakonec se vykopalo přes sto kubíků hlíny. Příští týden nás čeká konečná úprava základů a za čtrnáct dní by jsme chtěli betonovat.

 

 

Náklady

Název položky Cena
Bagr 16 hodin 9 600 Kč
Auto 16 hodin 6 080 Kč
Celkem 15 680 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Petr a Lenka


 

Petr

Koníčky: stavba, hokej, počítač, rybaření
Zaměstnání: Laboratorní technik

Lenka

Koníčky: stavba, činčily, četba,plánování
Zaměstnání: laborantka
Celkem prostavěno: 162 945 Kč

Související články

Bagrování základů – základní deska na XPS

Bagrování základů – základní deska na XPS
Ve čtvrtek 5. října jsme dostali stavební povolení a konečně jsme začali stavět!

Zemní práce a základové pásy

Zemní práce a základové pásy
Ahoj všem, dne 11.10. jsme získali stavební povolení, to je o cca měsíc dřív, než jsme čekali a navíc jsme měli před sebou týdenní dovolenou v Krkonoších, takže jsme chtěli stihnout…

Výstavba částečného podsklepení

Výstavba částečného podsklepení
Začínáme stavět spodní část domu, která bude ze ztraceného bednění. Založili jsme si první řadu, která je vždy nejnáročnější, hlavně záda si musí zvyknout. Zvedat několikrát ty těžké betonové cihly…

Diskuzní fórum

  • Dotaz
  • Jako odhad se obvykle bere cena typu obestavěný prostor * cena za 1 m3 obestavěného prostoru....
  • Autor zero2 | 13. pro 2017 23:55
  • Broušení parket
  • Ahoj, brousili jsme parkety v bytě. Stroj jsme měli půjčen z půjčovny a půjčili jsme k tomu...
  • Autor VN | 13. pro 2017 14:16