Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Bagrování základů a sklepa

10-11.10.2009 - Kopání základů a sklepa probíhalo desátého a jedenáctého října. Po delším shánění jsme konečně zamluvili volný bagr. K mé nelibosti jsme museli najmout i auto, které odváželo vybagrovanou hlínu, neboť domluvené padlo. To nás stálo 380,- na hodinu a bagr celých 600,-  na hodinu. Naivně jsme si mysleli, že bude vše zvládnuto za osm hodin, a tak jsem vybral pouze osm tisíc na vyfakturování.

 

Bagr byl domluven na sedmou ráno, aby se začalo co nejdříve. Dorazil však o půl hodiny později, ale vše napravil bagrista svou šikovností a přesnou prací.

Po hodině se spustil slejvák a mysleli jsme, že jsme skončili. Naštěstí trval jen pět minut a tak se pokračovalo i když už v blátě. Asi po třech hodinách prací mě bylo jasné že to není jen na osm hodin, ale spíše na celý den, ne-li na dva. Hlínu jsme odváželi jen kousek opět na zahradu, kde jistě dobře poslouží. Byli jsme mile překvapeni, že i dva metry pod úrovní země byla krásná hlína, takže nemáme žádný odpad ve formě jílů a písků. Naštěstí se našlo i pár lidí kteří si pár fůr hlíny odvezli, jinak by už nebyla kam dávat.

 

Pro měření výšek základových pásů a podlahy sklepa jsme si stloukli „téčka“. Měli jsme však jen dvě dlouhé latě a tak to vypadalo, že stloukáme anténu pro kabelovou televizi. Práce šli hladce, stěny výkopů se nehroutily díky bagristově šikovnosti a tak se pokračovalo bez přestávek až do sedmi do večera, kdy se stihlo vybagrovat celý sklep a půlka základových pásů.

 

Na neděli tedy zbývalo jen to lehčí a rychlejší. Jenže. Druhý den už byl domluven jiný bagrista, aby se vystřídali, a ten nebyl zdaleka tak zručný jako ten první. Ten se na bagru teprve měsíc zaučoval. Neustále jsme museli hlídat rovnost výkopů. Někde jsme dokonce měli pásy široké namísto 50 cm i 70 cm, a nebylo to vina hlíny, která by se sesouvala. Nakonec se vše zvládlo za 16 hodin.

 

Můj odhad byl osm hodin a padesát vykopaných kubíků zeminy, nakonec se vykopalo přes sto kubíků hlíny. Příští týden nás čeká konečná úprava základů a za čtrnáct dní by jsme chtěli betonovat.

 

 

Náklady

Název položky Cena
Bagr 16 hodin 9 600 Kč
Auto 16 hodin 6 080 Kč
Celkem 15 680 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Petr a Lenka


 

Petr

Koníčky: stavba, hokej, počítač, rybaření
Zaměstnání: Laboratorní technik

Lenka

Koníčky: stavba, činčily, četba,plánování
Zaměstnání: laborantka
Celkem prostavěno: 162 945 Kč

Související články

Hurá do stavby

Hurá do stavby
Po zdánlivě nekonečném stavebním řízení plným nesmyslných argumentů ze strany souseda, kdy už jsme přemýšleli o tom, že si koupíme starší dům a budeme ho celý život rekostruovat, se karty…

Zemní + přípravné práce

Zemní + přípravné práce
Ahoj, abychom doplnili článek z minula, dodáváme fotoreport ze zemních prací a přípravných prací plus popisujeme projekt od samého začátku ale jen v kostce.

Jak roste dřevostavba nejaktivnějšího svépomocníka

Jak roste dřevostavba nejaktivnějšího svépomocníka
Web Svépomocí.cz tvoří především příspěvky od svépomocných stavebníků. Nejvíc článků v loňském roce napsal stavebník píšící pod zkratkou J s manželkou M. Ve shrnujícím článku jsme je pojmenovali jako Jiřího a Marii.…

Diskuzní fórum