Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Základové pasy

31.10.2009 - jsme začali s výkopem pasů. Počasí docela v pohodě, trochu zima, ale jinak good. S Evikem jsme sami vyměřovali, kde bude náš domeček stát a bagr zatím vytrhával pařezy a rovnal pozemek. Po obědě se dal bagrista na pasy.

 

Zemina je u nás bohužel strašná. Nahoře sypká zavážka a pod ní tvrdý jíl. No prostě katastrofa. Díky tomu jsme v sobotu nestihly výkopy dokončit. V neděli je u nás v obci zákaz používání čehokoliv motorového a tak jsme se sešli znovu v pondělí ráno. Za dopoledne bylo hotovo a po obědě jsem vše začistil.

 

Na úterý jsem měl naplánované, že spolu se strejdou a dvěma najatými dělníky natáhneme prostupy, zhutníme podklad a vše připravíme na betonování. Bohužel už přes noc pršelo a ani přes den se počasí neumoudřilo. Důsledkem bylo, že jsem se topily v blátě a štěrkopísek byl k ničemu. Objednal jsem narychlo kačírek a žábu vyměnil za vibrační desku. I ta se ale topila a tak jsme hutnění vzdali. Kbelíky jsme vylili vodu ven, jak jen to šlo a modlili se, ať ve středu vše dobře dopadne. Nebylo to ale nic platné a ve středu ráno jsme zjistili, že v pasech je 30 cm vody. To už ale přijel první mix a tak jsem rezignovaně začali vylévat pasy betonem a prokládali jej kamením. Celý den do toho vydatně pršelo a už takhle zmáčený terén se proměnil v totální bahenní tankodrom Smile

 

Byli jsme totálně promočení, špinaví a vyčerpaní. Navíc jsme v tom spěchu prostupy na vodu neupevnili dostatečně a beton je strhnul. Čeká mě tedy po zatuhnutí podkopat pasy a protáhnout je dodatečně. Celkem padlo do pasů 24 m3 betonu B15 a 5m3 kamení.

Ve středu 4.11.2009 ve 13h bylo hotovo a já začal přemýšlet, co by, kdyby a jak jsem mohl jinak….
No je to hotové, příště budu chytřejší Smile

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

4 komentáře

 • Odkaz Komentáře David pátek, 06 listopad 2009 01:00 napsal(a) David

  Myslím, že to nebude tak horký :-) Projekt mám na těžké cihly Porotherm 44, ale stavět budu z lehkého Q-POR 30cm. Základové pasy jsem ale zachoval dle projektu, tzn. 1m hloubky a 60cm šíře. Všichni, kdo to viděli říkali, že to mám jak pod panelák :-) Je tam vibračkou udusaný kačírek, tak to snad bude dobrý.

 • Odkaz Komentáře vina_petr pátek, 06 listopad 2009 01:00 napsal(a) vina_petr

  Zdravím,

 • Odkaz Komentáře Aleš čtvrtek, 05 listopad 2009 01:00 napsal(a) Aleš

  Pocasi Vam koukam pralo :) kdyz mate spatny podlozi,tak jste to asi meli vysypat makadamem nebo necim podobnym ,ne?

 • Odkaz Komentáře Pavel čtvrtek, 05 listopad 2009 01:00 napsal(a) Pavel

  Koukám že jste měli to samé co my minulý rok v dubnu... Každopádně vylévat pasy do nezhutněného podloží, kord v jílu. My jsme měli taky kajakářskou dráhu v pasech (taky nám pršelo, ale 4 hodiny před příjezdem prvního mixu přijel bagr, a vyhloubil nám pasy o dalších 20-30cm do rostlého nepromáčeného terénu, pak frakce 16-32 žábou zadusat, pak zemnící drát, a pak až pasy... Nevím zda to pak u Vás nebude problém...

David a Evik

David

Evik

Zaměstnání: neuvedeno

Detaily domu

Kraj: Ústecký
Velikost pozemku: 1 450 m2
Zastavěná plocha domu: 100 m2
Podlahová plocha domu: 160 m2
Typ domu: patrový
Plánovaný rozpočet: neuvedeno
Celkem prostavěno: 173 405

Související články

Betonování základových pásů

Betonování základových pásů
Dalším krokem k našemu vysněnému domku bylo zalití základové spáry betonem. Protože jsem pomáhal na několika stavbách, kde se betonovalo postupně za pomoci míchačky a party kamarádů, zvolil jsem cestu…

Základové pásy - prostupy a příprava na lití

Základové pásy - prostupy a příprava na lití
Ahoj všem, zase pokračujeme, jako každé volné odpoledne malými krůčky směrem k cíli. Po vykopání a uzemění pásů přišly na řadu prostupy. 

Základové pásy

Základové pásy
Konečně se počasí umoudřilo, geodet přijel a i bagrista se vrátil z dovolené. Nic tedy nebránilo pokračování na "stavbě".

Diskuzní fórum

  • Přejezd k pozemku
  • Alespoň podle fotek se mi zdá, že by to chtělo ještě vylepšit. Předně bych řekl, že by...
  • Autor zero2 | 19. dub 2018 20:32
  • Vazba rohu
  • Tam jako budou vchodové dveře či co ? .. příčka (nosná) normálně na pásky ob jeden šár,...
  • Autor lto | 19. dub 2018 14:30
  • Střešní terasa podlaha
  • Nathahnul bych PVC izolaci, napr.Fatrafol nebo podobne. Podlaha uz je potom na vas, napr. rost a...
  • Autor Ondra a Barča | 19. dub 2018 10:05