Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Tak jsme úspěšně zakončili poslední fázi základů a vylili jsme desku. Musím říct, že to paradoxně bylo to nejnáročnější na celé stavbě, protože to byl první den, kdy jsem u akce nebyla od začátku a neměla "vše pod kontrolou".
Před několika lety jsme představili izolační tvarovku ztraceného bednění základů TERMO, výrobek české firmy Stavomodul s.r.o., která je vhodná nejen pro základy tradičně zděných objektů, ale i základy dřevostaveb - a to v nízkoenergetickém i pasivním provedení.
Opět jsme pozvali bagristu, ten náš osvědčený tak narychlo nemohl, tak poslal kolegu a ten už nebyl tak samostatný a v nestřeženém okamžiku nám jednu stranu pásu udělal jednou tolik hlubší než bylo třeba. Takže dále byl pod neustálým dohledem. Nicméně pásy nám vykopal a také nám přemístil doprostřed desky…
Reklama
Bagrista přijel a za necelé 3 hodinky bylo hotovo dle našich představ. Další den jsme si opět s manželem hráli na geodety a matematiky a určili si přesný půdorys našeho domečku a opět vyznačili sprejem.
Tak a je to za námi...Po namáhavém týdnu plném zařizování a dřiny dnes nastal ten slavnostní okamžik... ale než k němu došlo bylo třeba zase dosti práce.
Poslední dva dny byly ve znamení fofrů od rána do večera, takže jsem neměl ani energii psát články. Dnes na to mám konečně chvíli klid v práci :-D
Je to tu, základovka se nám blíží do finále. Musím se přiznat, že mi v posledních pár dnech moc nešlo focení, protože jsem stavbu neustále obcházela jako Colombo, koukala na všechny detaily a ujišťovala se, že je všechno tak, jak má být (nebo lepší).
Na dovolené jsme s polovičkou přemýšleli, a domluvili jsme se, že je potřeba pokročit dál a postavit si svoje hnízdečko. Jsme sice mladí, ale máme se moc rádi, je nám spolu krásně a jsme toho názoru, že mít děti po 30 už je pozdě. Nechci jít dětem na maturiťák a být…
Tak konečně je za námi další etapa, tentokrát velmi namáhavá pro naše záda... uff...Takže co se dělo?! Vzhledem k tomu, že celý týden průběžně pršelo, tak jsem si jen průběžně zařizoval a nakupoval věci, ale s  pracemi jsem mohl začít až v sobotu.
V předchozím článku jsem zmiňovala, že máme pasy mnohem širší než bylo původně plánováno. Očekávali jsme mnohem větší spotřebu betonu, nahlásili jsme 20m3, ale reálně jsem čekali, že bude třeba přiobjednat.
Po dlouhém čekání na stavební povolení se konečně začlo a ve velkém stylu.
Pokračujeme v krasojízdě. Článku o zaměřování a kopání je tady spousta, takže to vezmu letem světem.
Tak jelikož jsem to tu trochu zanedbával, tak dnes report za poslední čtyři dny. 
Dnešní den začal už vcelku brzy, na sedmou jsem byl už na pozemku, abych si nachystal fotoaparát na tvorbu timelapse videa a nějaké drobnosti na výkop.
Po sedmi měsících to konečně nastalo i u nás - skončil kolotoč papírování a začal kolotoč objednávání, domlouvání, zařizování a přemýšlení. Najednou zjistíte, že se vám zdá o základových pasech, značkovacích sprejích a montérkách.
Od našeho posledního článku uběhlo pár měsíců a musím říct, že od února se toho opravdu dost změnilo. První etapa alias základová deska je konečně za námi! Teď Vás s tím seznámíme hezky popořadě.
Zdravíme stavebníky, koncem února 2017 jsme dostali stavební povolení a čekalo nás dovyřízení hypotéky.
Dobrý den všem. Stavba se konečně pohnula, cedule stavba povolena byla ve schránce a tak to začalo.
První fáze stavby základové desky je za námi. Vše začalo vyměřením rozměru domu dle projektové dokumentace a následné vybagrování skývky cca 15cm. Po odbagrovaní zeminy jsme opět požádali geodeta o vyměření rohů našeho budoucího domu. Následně vyměřili a označili sprejem základy.
Od posledního článku jsme se výrazně posunuli - konečně máme základovou desku, respektive již nám zraje podkladový beton, na kterém následně začneme stavět náš vysněný dům. Obdobné články mě osobně velmi zajímají, tak jsem se rozhodl ho také napsat. Kolik nás tedy stála deska a jak dlouho trvala její stavba?

Mohlo by Vás zajímat

Diskuzní fórum