Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Pár dní uběhlo, základní beton zaschl, děti dělali kraviny v základech...Teď příjde to nejtěžší. Tím, čím mne Honzík celou dobu strašil, mám už nyní za sebou. Vzpomínky jsou ale zatím v živé paměti. Nakoupení ztraceného bednění (6 palet) a roxorů. Ještě dorovnat to, co se nám na základním vylití nepovedlo, a může se…
Po vylití ztraceného bednění a sestavení kanalizace přišlo na řadu zavážení desky a následné hutnění.
Dobrý den, dnešního dne jsem dokončil základovou desku, jdu kropit. Už po 4 hodinách se objevily první prasklinky a po týdnu je jich docela hodně. Musím uznat, že jsem udělal velkou chybu, že jsem nekoupil nějakou geotextílii, počasí moc nepřálo, bylo skoro 30 st. a slunko pálilo jako na sahaře.
Reklama
Poslední část této etapy bylo zavozit prostor pod deskou. 
Dnešní etapa byla pokládka ztraceného bednění. Jelikož nebyly základy úplně v rovině, našli jsme si výškové rozdíly. Podle toho jsme podsypali suchým betonem (doporučuji základ stáhnout co nejrovneji, ušetříte si hodně práce).
Základovou desku jsme začali stavět na podzim loňského roku a dokončili ji až letos. Bránilo nám deštivé počasí a zároveň jsme nechtěli betonovat v prosinci, kdy už teploty pro zrání betonu nejsou moc příznivé.
Rohy se nám podařilo úspěšně založit a druhý den následovalo "zdění" ztaceného bednění. Z dřívejších článků víte, že se špatně vypočítal beton do základových pasů a nyní bylo třeba výškový deficit dohnat zvýšením tvárnic pomocí suchého betonu. Z 0 až 12 cm podsypu jsme se dostali na +- 1,5 cm…
Po betonování základů přišla na řadu objednávka ztraceného bednění. Bednění přivezli na cca 13 paletách . Bylo ho potřeba odnosit kolem základů.
Kopání základů začalo ráno do hloubky 100cm na 50 cm šířky. Jedná se o základ cca 90 bm. ( obvod, plus příčka v garáži, vchod, a středová stěna) 
Postupů pro stavbu základové desky je mnoho a ještě více je materiálů, které lze při stavbě využít. Podívejte se s námi blíže na porovnání dvou způsobů založení: základové desky na pasech a samonosné základové desky na izolačním podsypu z lehkého keramického kameniva Liapor Ground.
Dobrý den, tak jsem se rozhodl, že se podělím o své zkušenosti se stavbou našeho domečku. Koupi pozemku a následnou demolici domu na něm stojícího přeskočím.
Ahoj všem. Venku leje jako z konve a tak mám chvíli čas k napsání dalšího článku.
Vzhledem k tomu, že pasy spořádaně tuhnuly, bylo třeba přikročit k další fázi - udělat základovou desku, nebo-li jak se u nás nářečně říká - deku. Tentokrát jsem si nechal na přípravu 14 dnů. V sobotu jsme zalili ztraceté bednění a v úterý už u nás hrčel náš oblíbený minibagr,…
Zdravíme stavebníky! Začátkem tohoto roku jsme začali se stavbou našeho domečku. Považujeme se za zručné, tak jsme se rozhodli vše udělat svépomocí. Postupem času jsem si prošel všemi profesemi a vše prostudoval. Nebyl tedy důvod nezačít. S manželkou jsme domek napřed přesně navrhli, aby nám naprosto vyhovoval a taktéž zapadl do…
První letošní akcí na baráčku bylo založení rohů ztraceného bednění šířky 40 centrimetrů.
Nazdar stavebníci. Po vytvrzení základových pasů bylo další etapou vrtání děr a umístění svislé ocelové výztuže. Následovalo založení rohů ZB. 
Zima už je pryč a my konečně dodělali desku.
Poskočili jsme o další krok - základovou desku. Nechtělo se nám ale vrtat do země svépomocí, tak byla deska s přípojkami objednána na klíč.
Základovou desku jsme začali kopat 12.2.2018. Pokračovali jsme příjezdovou cestou, skryli jsme ornici, vykopali pasy, dali jsme zemění, zalili jsme pasy, postavili jsme ztracené bednění, které jsme pak zalili betonem.
Jak to vymyslet, abychom měli podkladní beton co nejrovnější... Myšlenka, která mi v hlavě hlodala poměrně dlouhou dobu. Vyrovnání podle šňůrky jsem zavrhl, sprejem čáru na boky jsem taky zavrhl (protože neustále odpadávala hlína do výkopu), tak jsem se rozhodl udělat jednoduchý šaluňk.

Mohlo by Vás zajímat

Diskuzní fórum

  • elektrika
  • Dobry den. Toto není elektroměrový sloupek pro Vás, ale sloupek, kde budou umístěny nožové...
  • Autor Bunny | 23. čen 2018 14:31
  • Obvodové zdivo
  • Tak já z 44 T profi stavím, a musím namítnout, že by vata vypadávala při drážkování pro...
  • Autor lto | 22. čen 2018 13:22