Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Pokračování. Jde to pomalu, ale přece...

Zdravím stavebníky, tady je pokračování mé stavby vysněného domečku. Po natažení stropu perlinkou jsem se dohodl s kamarádem, aby mi přišel dělat hrubý rozvod elektriky. Několikrát jsem se k elektrice musel vracet, protože  jsem pokaždé zapomněl na nějakou zásuvku nebo vypínač světla, ale nakonec jsem snad na žádnou zásuvku nezapomněl a nebudeme muset natahovat prodlužovačky ;-).

Hned potom jsem navštívil pana instalatéra ohledně vody, topení a koupelen. Vybrali jsme si u něj veškeré vybavení do koupelen včetně topných těles do celého domu. Trvalo pár dní a měl jsem topení a vodu rozvedenou po celém domě. Chlapům to šlo jako po másle. 

S dědou jsme začali natahovat zdi perlinkou. Když to bylo hotové, tak jsem si vzpomněl, že bychom chtěli nějaké zabezpečovací zařízení. Teď jsem měl už natažené zdi, tudíž jsem kabely musel táhnout v patře po podlaze a vrtat panelový strop:-S no nic moc práce.
Poté jsme začali štukovat, zase práce, kterou jsem nikdy před tím nedělal. Chvilka koukání na dědu, abych věděl, jak se to dělá, a pak to šlo skoro samo. 

Nejhorší asi bylo schodiště. Abychom mohli naštukovat zdi i nad schody, měli jsme skrz zdi protažené trubky, na tom podlážky a navrch ještě dřevěné po domácku vyrobené kozičky. Trošku se to vrklalo, ale obešli jsme se bez úrazu a pádu. 

Když bylo přijatelné počasí, přijel známý s bagrem, aby vykopal výkop na připojení elektriky, vody a odpadů. S taťkama a kamarádem jsme vzali lopaty a hned se musel výkop ručně zaházet, aby někoho kolemjdoucího nenapadlo tahat nebo vyndávat natažené kabely.  

Poté jsem začal řešit polystyren do podlahy. Objednal jsem polystyren a tloušťce 100 mm a 50 mm. Hned jak dorazil, tak jsem ho začal pokládat. Po hotových pár metrech jsem zjistil, že jsem zapomněl na prvotní chybu když jsme dělali základovou desku. Uprostřed desky se nám povedlo udělat betonovou bouli (nedostatek objednaného betonu z mixu). Musel jsem dojet koupit ještě polystyren o tloušťce 80 mm, a pokládat ho na podlahu trošku schodovitě, aby v místě, kde je boule, bylo dostatečné množství betonu při vylévání podlah. 

Byla to cesta delší a to horší, ale nějak jsem se s tím popral. Jakmile byl všude polystyren položený, bylo potřeba na něj natáhnout folii. Teď se už jen čekalo, až přijede firma, kterou jsme si na vylévání podlah objednali. Když firma na podlahy dorazila, veškerá práce byla za 4 hodiny hotová. Jen jsem zíral, a nestačil se tomu divit.
Poté byla pár dní pauza, aby beton v podlaze ztvrdnul. Když bylo možné chodit po podlaze, zavolal jsem kamarádovi Petrovi, aby mi ukázal, jak mám správně dělat rastry na sádrokarton. Pak jsem to už dělal zase sám s dědou a pomocí obou tátů. Šlo nám to sice pomalu, ale nakonec jsme to také zvládli na jedničku. Všechny pokoje byly připravené na sádrokarton, pouze v ložnici se udělaly rastry malinko jinak- byly dřevěné a připravené na přitlučení palubek. 

A teď přišla na řadu další nepříjemná práce. Vše pěkně zavatovat. Kousalo to všude, ale bylo to celkem rychle hotové. Když bylo zavatováno, mohly se postupně připevnit sádrokartonové desky. Zpočátku jsme nad tím trochu tápali, protože ve vikýřích a na šikminách se to dělalo celkem blbě. Nakonec jsme přišli jak na to, a za pár dní bylo hotovo.
Sádrokarton byl úspěšně namontován, a začalo se sádrovat a brousit. Mezitím dorazily objednané obklady do koupelen a kuchyně. I podlahové krytiny jsme měli připravené k položení. Pan obkladač se mohl také chopit své práce. Byl to koncert na něj koukat. Šlo mu to od ruky jedna báseň, jen jsem koukal. Hlavně výsledek byl úžasný.

Nyní jsme ve fázi, kdy jsou koupelny téměř obložené a čekáme pouze na vybavení do koupelen, aby se mohl usadit sprchový kout a vana, a koupelny doobložit.

Asi po týdnu měl pan obkladač koupelny komplet hotové a jsou úžasné. Hned jak byli koupelny hotové, vrhl jsem se na malování a to mi zabralo celkem dost času, protože se muselo malovat asi 3x, někde i víckrát. Asi po měsíci bylo vymalováno. Dokud nám trošku přálo počasí, museli jsme s dědou začít dělat balkon. Začalo vymýšlení, jak to všechno uděláme. Když jsme měli připravený veškerý materiál, začalo celkem složité šalování a armatura v balkonu. Když to bylo hotové říkal jsem si, že tam mám železa jak v tunelu Blanka :D

Následující víkend se šlo na betonování. Zpočátku to šlo dobře, ale jen zpočátku, protože pak to začalo- vítr, déšť no prostě děs a zákon schválnosti. Po velké promočené dřině bylo hotovo. Byl to otřesný zážitek. Budu se asi opakovat, ale zvládlo se to.


Nyní jsou na řadě obávané točité schody a schody na půdu. Schody byly teda tvrdý oříšek, ale pan obkladač to zvládl na výbornou.
Teď se chystám na pokládku podlahy.  Začal jsem s kamarádem Petrem pokládat vinylovou podlahu v obýváku a kuchyni. Dostal jsem od Petra instrukce, a poté jsem to dodělával sám s rodinou a kamarádem.


Potom jsem se dal s Míšou do pokládání plovoucích podlah v patře- v dětských pokojích a ložnici, šlo to pomaleji, ale přece asi po týdnu jsme měli hotovo. Práce to byla dobrá, až na to klečeni a fůru prachu ;-) Ještě tu byl jeden háček. Když byly laminátové podlahy položené, ještě se musely přidělat lišty, což by bylo také jednoduché, ovšem ne, když máte v rohách jiný úhel, než pravý (chodba, která sousedí se všemi pokoji v patře má tvar kosodélníku). Mezitím nám přijel pán zaměřit interiérové dveře. Pán byl překvapen, že máme pěkně rovné špalety, a to člověka mile potěší.


Hned na to přijel pán přes kuchyně, aby si zkontroloval rozměry kuchyně.


Teď přišla zábava pro Míšu výběr spotřebičů do kuchyně, stůl, židle, gauč, vybavení do kuchyně a vše co k tomu patří.


Míša si tohle fakt užívala;-) a já jsem omdléval při placení :-D Krbová kamna máme koupené přes rok. Tenkrát byly velké slevy, tak jsme je musely využít, každá ušetřená koruna je dobrá. Asi o měsíc později nám konečně přivezli očekávanou kuchyň. Je úžasná přesně podle našich představ.


Následující týden jsem volal kamarádovi, co mi dělal elektriku, aby mi přijel dozapojit zásuvky a světla. Hned na to nám přivezli dveře. Vnitřky byly takřka hotové a byla na řadě jen zase práce venku, tak jsme se dali do zateplování, ale jak jsme rychle začali, tak jsme rychle skončili, protože po natažení perlinky a první vrstvy lepidla hned začalo v noci mrznout. Ráno jsem celkem koukal, na lepidle mráz zanechal zvláštní mrazivé ornamenty. Z počátku jsem byl udiven, poté hned nervózní jestli se to nebude muset strhnout, ale nakonec dopadlo vše dobře.


Jelikož počasí dlouho nepřálo, tak byla zasloužená pauza. Počasí se trošku ustálilo na práci, hned jsem sehnal bagr, aby nám rozhrnul navozenou hlínu a srovnal terén. Když byl terén srovnaný, začal jsem opět se zateplováním, obložil jsem polystyrénem s tátou a s pomocí Míši boční stranu a štít a část garáže. Hned jak počasí dovolilo, dali jsme se do natahování perlinky a lepidla. Museli jsme počkat, až přestane po třech týdnech pršet a za den bylo hotovo.

Teď budeme začínat řešit plot, ale to až příště.

To je zatím vše

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Wortas

Lukáš

Věk: 29

Míša

Věk: 27
Zaměstnání: neuvedeno

Detaily domu

Kraj: Středočeský
Velikost pozemku: 653 m2
Zastavěná plocha domu: 89 m2
Podlahová plocha domu: 110,6 m2
Typ domu: patrový
Plánovaný rozpočet: 2 000 000 Kč

Související články

Montáž závěsného WC značky Jika

Montáž závěsného WC značky Jika
Ve videu sledujte montáž závěsného WC od výrobce JIKA s označením Lyra Plus. Montovat budeme WC na rám Geberit duofix, který je obložen keramickým obkladem RAKO. Dozvíte se také, jaké nářadí…

Umíte si svépomocně položit vinylovou podlahu? S ClickElit žádný problém!

Umíte si svépomocně položit vinylovou podlahu? S ClickElit žádný problém!
Dokážete si představit dokonalý pocit při nášlapu, nový rozměr luxusu Vaší místnosti a bezstarostnou údržbu podlahy v jednom? My tuto Vaší představu měníme v realitu. Kolekce vinylových podlah ClickElit Vás…

Obezdění geberitu

Obezdění geberitu
Přibližně týden už vyšíváme geberity. Na ytong používáme jak vysokopevnostní  beton, tak i přímo ten spešl na ytong. Ten na ytong má nějakou lepší strukturu a zdá se mi, že…

Mohlo by Vás zajímat

VIDEO: Jak Vybrat Správné Lepidlo?

VIDEO: Jak Vybrat Správné Lepidlo?
Plánujete lepit obklady nebo dlažbu a nejste si zcela jisti, jaký typ lepidla je ideální právě pro Vás a Váš dům? Před pár dny jsem měl možnost vyzkoušet průvodce pro…

NOVINKA – Nejlepší tepelná izolace ze skelné vlny v ČR

NOVINKA – Nejlepší tepelná izolace ze skelné vlny v ČR
Společnost Saint-Gobain Isover CZ s.r.o. uvádí na český trh novinku v podobě unikátního izolačního materiálu ze skelné vlny s nejlepšími tepelně izolačními vlastnostmi pod názvem Isover MULTIMAX 30 s ?D…

Diskuzní fórum

  • elektrika
  • Dobry den. Toto není elektroměrový sloupek pro Vás, ale sloupek, kde budou umístěny nožové...
  • Autor Bunny | 23. čen 2018 14:31
  • Obvodové zdivo
  • Tak já z 44 T profi stavím, a musím namítnout, že by vata vypadávala při drážkování pro...
  • Autor lto | 22. čen 2018 13:22