Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Rozvody vody a elektřiny

V červnu jsme se vrhli na rozvody vody a elektřiny. Na vodu jsme povolali opět švagra. Vše poměřil, objednal a nařídil, co všechno máme vybourat a nachystat  na další víkend, kdy mohl  začít úřadovat on!

V koupelně v přízemí bude sprchový kout, umyvadlo a wc-geberit. Raději tam vyvedeme i trubky na pračku, kdyby se tam náhodou někdy dala. Ale spíše ji plánujeme dát do technické místnosti, kde bude i bojler a vyvedené trubky na solární panely. V horní koupelně bude umyvadlo, vana a opět vyvedená pračka nebo sušička a na samostatném wc umyvadlo.

 

Do jednoho pokoje jsme nachystali odpad a trubky na vodu, pokud by tam byla někdy v budoucnu byla kuchyň,kdyby tam některé z dětí bydlelo.Když švagr vše nachystal, tak jsme další den trubky obalili miralonem a vše dosádrovali. Nakonec jsme nalili do odpadů vodu, jestli někde něco neteče. Vše bylo OK!

 

Rozvody elektřiny nachystal manžel.Po večerech jsme stále přemýšleli,kde co bude, kde rozsvítíme-kde zhasneme... a přes den po práci zase sekali a bouchali do zdi. Jelikož jsme stavěli z heluzu, tak se spousta kabelů dala protahovat zdivem a nemuselo se sekat. Musela se nachystat i zabezpečovačka, rozvod pro kabelovou tv a internet. Hlavně jsme chtěli hodně zásuvek (těch není nikdy dost!), hlavně v kuchyni, a taky jsme museli nachystat termostaty pro podlahové topení. Přízemí i podkroví bude mít svůj termostat i  rozvaděč.

 

Nakonec dojela firma, která bude dělat podlahové topení v celém domě, si vybourat  a předchystat vše pro rozdělovače. Jeden je v přízemí - v technické místnosti a druhý je v podkroví - na wc. Nachystali vše i pro solární panely na teplou vodu, které budeme dávat jen v případě, pokud obnoví dotace. Jinak se to bohužel nevyplatí.

 

Reklama

Doporučte tento článek svým přátelům

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Josef a Gábina

Josef

Věk: 2015
Koníčky: tenis, kolo
Zaměstnání: elektromontér

Gábina

Věk: 2015
Koníčky: spinning,kolo,zumba
Zaměstnání: vše ve svatebním salonu

Související články

Elektroinstalace - sekání drážek, natahování kabelů

Elektroinstalace - sekání drážek, natahování kabelů
Než jsme se pustili do vysekávání drážek, museli jsme si rozmyslet, kde bychom chtěli mít osvětlení, zásuvky, internet a televizi. Vše jsme si naznačili na zdi.

Elektrika + Voda

Elektrika + Voda
Jelikož okna měla trochu zpoždění a já chtěl něco dělat, objednal jsem elektrikáře a vodaře, aby mi načrtli na zeď, kde budou kabely, případně trubky s vodou.

Okna, příčky, rozvody a vše kolem

Okna, příčky, rozvody a vše kolem
Tak střecha by byla a můžeme se zase konečně posunout dál uvnitř. Na řadu přicházejí příčky.

Diskuzní fórum

  • Izolace podlahy
  • Ahojte, zajímalo by mě, zda se vyplatí nechat si "někým" položit polystyren na podlahu :-)...
  • Autor Žaneta a Jirka | 26. led 2015 13:34
  • izolace z PVC
  • Já jsem sice dával lepenku, ale k její ochraně použil jsem staré koberce a lina. Další...
  • Autor Majkííí a Kačka | 26. led 2015 13:23
  • Krytina na pultovou střechu
  • Konzervativní buďte, ale asi se shodneme, že ne všude zachování tradice je ku prospěchu...
  • Autor ing. arch. Martin Veber | 26. led 2015 12:50