Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Po několika letech bydlení v bytě jsme se rozhodli začít si plnit svůj sen a postavit si vlastní domeček. 
Zdravím stavebníci,  po nekonečném čekání jsem rád, že se i my můžeme přidat ke svépomocným stavebníkům.
Co se týče pozemku, pořídili jsme pozemek 18 km od Plzně, kde oba pracujeme a cesta tam trvá po krásné rovné silnici cca 10 minut. Pozemek má rozlohu 900 m2 a jedná se o nově vybudovanou obytnou zónu.
Ono v dnešní době se rozhodnout, jestli bydlet v bytě a mít vedle sebe sousedy, co vlastně neznáte a nevíte, co udělají v danou situaci, tak se Vám prostě do koupi bytu ve městě nechce. Je to sice pohodlné ale.... co Vám budu říkat.
S přítelem bydlíme v malém bytě ve městě Vysoké Mýto. Když jsme se bavili o budoucnosti, rozhodli jsme se o koupi většího bytu. Však po dlouhém přemýšlení jsme místo bytu začali uvažovat o rodinném domku.
Zdraví stavebníci. Konečně se nám to se stavbou pohlo směrem kupředu, tak jsme si řekli, že sem taky něco písnem, ať jen nečtem články od ostatních.
V současné době bydlíme v podkrovním bytě v domě mých rodičů. Už chvilku jsme spolu, takže se v říjnu 2014 u nás vyskytlo první dítko, syn. Aby byla trochu sranda, tak v listopadu 2015 se vyskytlo druhé dítko, dcera. Někdo si asi myslel, že s jedním dítětem…
S narozením malého prcka bylo nutné začít řešit naše stávající a budoucí bydlení, protože náš byt nám začíná být trochu těsný. Zvažovali jsme 3 varianty pro bydlení. Pronájem většího bytu (nechceme ovšem někomu platit a nemít své), koupě většího bytu a stavba domu. Shodou náhod se sešlo jedno…
V březnu 2015 jsme se potkali, dva pařani online her a v březnu 2016 už jsme byli zasnoubení a hledali jsme nemovitost, která by byla vhodná k dalšímu rozšiřování rodiny.
Tak jsme se zbláznili. Chceme bydlet v domečku. Typické důvody: klid, čerstvý vzduch, venkovní sezení relativně bezpečný pohyb dítka po zahradě. Nejdřív bylo v plánu na někdy. Nakonec přichází rozhodnutí, kdy jindy, když ne teď.
Tak jsem si konečně udělal radost a od kamaráda jsem koupil pozemek. Úzký, ale dlouhý - 20 x 70 m.
Na počátku všeho nebyla tma, ale touha konečně začít bydlet spolu. Po měsících hledání co nejméně předražené parcely a vysvětlování rodičům, že si opravdu nechceme postavit dům na zahradě hned vedle toho jejich, jsme dospěli k názoru, že nejlepší bude vyplatit strýce z domku po dědovi a…
Jsme čtyřčlenná rodina a bydlíme bytě 2+KK. Byt jsme si svépomocí sice zrekonstruovali k pohledu svému a jsme za něj rádi, ale už pamalu začínají chybět místnosti jako je např. pokojíček pro děti, respektive místnost, kam se dají všechny ty hračky, které děti musí samozřejmě za každou…
Již dlouho byl můj sen postavit a mít vlastní dům někde na klidném místě, někde poblíž trvalého bydliště. Roky jsem projížděl internet, úřední desky, ale vhodná nabídka s odpovídajícími parametry nebyla. Dokonce jsem to už několikrát vzdal s tím, že si to nemůžeme dovolit a že není…
Po nevydařeném projektu stavby domu na klíč od developera jsme se museli rychle rozhodnout, kde tedy vlastně budeme bydlet a kde náš budoucí domek postavíme.
Přišlo na otázku našeho společného bydlení. Oba jsme vyrůstali na vesnici, a tak nám betonová džungle nic neříká, tudíž jsme se rozhodli pro stavbu domku.
Už je to skoro rok, co jsme se s manželem rozhodli koupit pozemek. Kdybychom věděli, jaký to bude problém, začali bychom to řešit mnohem dříve. Pozemek jsme začali řešit cca v prosinci minulého roku a ke koupení, přepsání a zaplacení daně došlo po sáhodlouhém procesu až v…
Zdravím, rád bych sem přispěl také články, které možná budou někoho inspirovat a snad někomu trochu pomohou, tak jako mně pomohly články zkušenějších uživatelů. Ze začátku bych napsal, že nebudu stavět celý dům svépomocí, ale o tom více v dalších článcích. 
Starý dům jsme mimo krásné velké zahrady a parádního sklepa kupovali také pro svoji výbornou dispozici. Mezitím, co se vyřizovaly potřebné dokumenty ke koupi a čekalo se na katastr, zavolali jsme známého stavaře, který nám dům zaměřil.
Na začátku roku 2016 jsme se rozhodli, že si splníme náš společný sen a postavíme si domeček podle svých představ. Pozemek jsme dostali jako dar od babičky, takže lokalita byla jasná, pozemek se nám moc líbí, takže nebylo co řešit.

Mohlo by Vás zajímat

 • Rozhodl jsem se pro fasádu z EPS 70 F, kdy jsem oproti projektu, ve kterém jsem měl navrženou sílu fasády 5 cm, tloušťku zesílil na 15 cm. Nechtěl jsem rosný…
 • Po několika letech bydlení v bytě jsme se rozhodli začít si plnit svůj sen a postavit si vlastní domeček. 
 • Okna jsme vybírali hodně dlouho a navštívili spoustu firem, než jsem se dostali k posledním třem favoritům.
 • Co vše se skrývá za pojmem dřevostavba nabídne na Výstavišti Praha - Holešovice v termínu 2. -5. 2. 2017 největší svátek moderních dřevěných staveb u nás. Během čtyř výstavních dnů…
 • Zdění příček jsem rozdělil na dvě etapy a to z důvodu, že jsem prvních 7 řad využil jako „lešení“ pro montáž vaty a parozábrany.
 • Opět Vás všechny zdravíme a doplníme zase pár informací k naší stavbě.

Diskuzní fórum

  • Zateplení krovů
  • Doporučuji nechat si skladbu zateplení někým navrhnout, nebo se alespoň podívat na...
  • Autor mates | 18. led 2017 00:47
  • Podlaha z OSB desek v podkroví
  • Já se chystám to řešit tak, že na trámech vytvořím rošt ze střešních latí 60x40...
  • Autor petrx | 17. led 2017 11:39
  • SDK stropy na vaznikach
  • Mám stejnou zkušenost jako Karel. Ještě to nemám hotové ale po vaznících na půdě chodím,...
  • Autor petrx | 17. led 2017 11:32