Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Zdravím všechny stavitele. Tímto článkem bych chtěl především zasvětit všechny, kteří se zabývají výběrem pozemku pro realizaci svého vysněného domu. Chtěl bych se především podělit o zkušenosti, kterých jsme nabyli během výběru pozemku a všech jeho náležitostech. Tak tedy, pusťme se do toho... :)
Asi před 5 lety přišel k nám starosta s návrhem nové ulice, kde jsme vlastnili pozemek. Navnadil nás, že pokud pozemek prodáme, tak máme možnost dostat přednostně jeden z pozemků a tak jsme začali přemýšlet o stavbě.
Bylo léto 2016 a my se po dlouhých úvahách, zda stavět a nebo rekonstruovat starý domek, rozhodli, že si postavíme nový dům. A čím jsme si od onoho léta prošli?
Rozhodoval jsme se pořád, kde koupit parcelu v blízkosti Sedlčan. Nakonec jsem se díval přímo na web jedné nejmenované obce a tam jedna parcela byla na prodej, tak jsem kontaktoval starostu obce.
V roce 2016 jsme se rozhodli, že místo pořizování bytu, by bylo lepší si rovnou pustit do stavby domu, který jsme oba chtěli. 
Ahoj stavebníci, na konci loňského roku padlo rozhodnutí postavit domek. Po pěti letech ježdění na chalupu máme jasnou představu co chceme, ale s narozením dítěte se trochu mění priority. Školka, škola, doktor, obchod, práce, to všechno musí být v rozumné  vzdálenosti, přitom chceme klid a soukromí, možnost pěstovat…
Po nepovedené akci s prvním pozemkem jsem dále hledali. Nakonec se na nás usmálo štěstí v nedaleké obci.
Na počátku jsme si nové bydlení také představovali snadno. Pak přišlo seznamování s realitou:
Pozemek na nás byl přepsán už v listopadu 2016. Do konce ledna jsme ale čekali na projekt..
Ahoj svépomocníci, tak v tom už taky lítáme. Dlouhou dobu jsme snili o vlatním domě, protože již několik let žijeme v bytě, což se nám na začátek zdálo fajn, ale cpát peníze v rámci fondu oprav (bytový dům není ve 100% kondici) i do cizího, se nám…
Asi tak dlouho, co jsme se manželkou spolu (a že je to hodně dlouho:-)), víme, že budeme chtít bydlet ve vlastním domě. Za ty roky jsme sice párkrát pokukovali po nabídkách prodeje bytů, ale vždy jsme to zavrhli z důvodu neskutečně vysoké ceny za novostavby a do…
I my jsme nejprve byli ti, kteří si chtěli nechat domeček postavit na klíč, ale... První schůzka v pořádku, druhá schůzka v pořádku až nám jednou přišla cenová nabídka, která nám vyrazila dech. Proč to najednou stálo o tolik víc jsme se ani nestihli zeptat, prostě jsme…
Nejspíš nemusím popisovat, jak těžké je rozhodování a řešení útulného a smyslného bydlení s přítelkyní. Vzhledem k tomu, že já i má přítelkyně jsme vyrostli na vesnici v malých domcích, je to jeden z důvodů, proč bychom rádi vybudovali rodinný dům.
Den před odletem zpátky do Austrálie jsme koupili nádherný stavební pozemek 3000m2 v malebné vesnici Čihana, totálně zapadlá romantika uprostřed ničeho, nicméně velmi náročný terén na úpravy.
Tento web sleduji již několik let a byl hnacím motorem pro stavbu svépomocí. Myslím, že jinak bych si netroufl na takový veliký projekt jako je stavba domu. Vlastně ani do teď nedokážu pochopit, že jsme se do toho pustili.
Ahoj stavebníci, tak i my s manželkou jsme se rozhodli, že si postavíme baráček, co půjde, tak svépomocí.
Tak konečně máme vlastní pozemek. Po relativně dlouhém rozhodování, jestli budeme opravdu stavět vlastní dům, nebo půjdeme někam do většího bytu, jsme se rozhodli pro stavbu. Po pozemkách v okolí, kde bydlíme teď, jsem již koukal nějakou dobu. Se ženou jsme chtěli v dané lokalitě zůstat.
Zdravím stavebníci. Po krátké rozpravě s přítelkyní jsme se rozhodli, že si vlastními silami postavíme přízemní baráček, který by uspokojil jak naše sny, tak i budoucích dítek.
Pozemek jsme s přítelkyní vybírali něco přes půl roku a už jsme byli bezradní. Nakonec se objevil jeden ve vesnici, kde se nám líbilo a ten samý den jsme ho rezervovali.
Po několika letech bydlení v bytě jsme se rozhodli začít si plnit svůj sen a postavit si vlastní domeček. 

Mohlo by Vás zajímat

Diskuzní fórum

  • Stavba opěrné zídky
  • Ahoj stavebníci, chtěl bych vás poprosit o rady ohledně výstavby opěrné zídky. Mám zahradu...
  • Autor Pjóťa | 26. bře 2017 23:01
  • Jaké zvolit vytápění ?
  • Dobrý den obracím se na vás s prosbou o radu ohledně vytápění ...mám naprojektováno...
  • Autor Gabča a Kubík | 26. bře 2017 22:29
  • Zkušenost s omítkou THERMOSAN
  • Dobrý den má někdo zkušenost s touhle omítkou na stránkách fasada-sanace.cz/thermosan/...
  • Autor Loco | 26. bře 2017 20:54