Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Zdravím všechny stavebníky a zároveň skládám obdiv všem, kteří začali stavět svépomocí. I my jsme se tak rozhodli, takže jsme se začali poohlížet po nějakém pozemku, který by vyhovoval našim parametrům.
Chcete stavět na pozemku, který spadá pod zemědělský půdní fond? Potřebujete tedy v rámci stavebního řízení schválení o tom, že místo na kterém budete stavět, bylo ze ZPF vyjmuto.
Pozemek jsme s přítelkyní vybírali něco přes půl roku a už jsme byli bezradní. Nakonec se objevil jeden ve vesnici, kde se nám líbilo a ten samý den jsme ho rezervovali.
S narozením malého prcka bylo nutné začít řešit naše stávající a budoucí bydlení, protože náš byt nám začíná být trochu těsný. Zvažovali jsme 3 varianty pro bydlení. Pronájem většího bytu (nechceme ovšem někomu platit a nemít své), koupě většího bytu a stavba domu. Shodou náhod se sešlo jedno…
Zdravím, po delší odmlce se opět hlásíme :-) A co je u nás nového?
Ahoj, tak po roce, co máme pozemek, snad pomalu začínáme. Jelikož na pozemku nemáme nic, tak to bude všechno hezky pěkně od začátku.
Po nevydařeném projektu stavby domu na klíč od developera jsme se museli rychle rozhodnout, kde tedy vlastně budeme bydlet a kde náš budoucí domek postavíme.
Baráček jsme si navrhli sami, a tak projektant hodil naší vizi na papír.
Přišlo na otázku našeho společného bydlení. Oba jsme vyrůstali na vesnici, a tak nám betonová džungle nic neříká, tudíž jsme se rozhodli pro stavbu domku.
Tak jsme se konečně dočkali a 7. 9. jsme dostali stavební povolení.
Naše cesta od koupě pozemku ke stavebnímu povolení, byla jako hodně dlouhá a komplikovaná gravidita s protahovaným porodem, ale neskutečným štěstím v samém závěru :).
Rád bych napsal článek o postupu prací na domku, ale ze všech stran je zdržení a já nejsem schopen s tím nic udělat - tak alespoň malá rekapitulace od posledního článku. Původně jsme chtěli od 1.8 stavět a myslel jsem, že čekáme už jen na novelu zákona…
Tak jsme se po nějaké době rozhodování a čekání na parcelu rozhodli přeci jenom do jiné oblasti (chtěli jsme kupovat od města a to trvalo neskutečně dlouho).
Po dlouhém hledání toho správného pozemku, v dobré dostupnosti do Prahy za prací, jsme již začínali pomalu být zoufalí. Většina pozemků byla opravdu malá, a jelikož již jsme měli představu o velikosti domu, bylo celkem jasné, že je třeba pozemek minimálně 900 m2, spíše větší. Na několika…
Hypotéka schválena, stavební dozor domluven a stavba povolena.
Pozemek by byl. Teď ještě na něm postavit to, co opravdu chceme a o čem sníme. Naštěstí jsme se hledali, až jsme se našli, jelikož máme skoro stejný vkus snad ve všem.
Někdy v roce 2007 jsem si koupil "pole" :-).
Po koupi pozemku, to bylo v roce 2013, a podpisu smlouvy na RD jsme se rozhodli pro dřevostavbu, kterou udělají ve výrobní lince a dům posléze přivezou na hotovou základovou desku.
S manželem žijeme v Praze, sice ve vlastním, ale v malém bytě. Protože přišlo první mimčo a časté výlety za přírodou na venkov k rodičům, začali jsme si pohrávat s myšlenou, že bychom si postavili dům mimo Prahu. Rodiče vlastnili několik pozemků v malé jihočeské vesničce, tak…
Dle zákona, platného od dubna 2015, jsme byli nuceni kromě různých běžných povolení řešit i vyjmutí plochy pod domem ze ZPF a v rámci něj doložit pedologický průzkum.

Mohlo by Vás zajímat

Diskuzní fórum

  • Zateplení SDK stropu
  • Climatizer je určitě jedna z možností, doma tuto izolaci pod částí střechy máme, ale jen...
  • Autor Jiří Kubíček | 26. úno 2017 23:51
  • Spatny projekt, zadani, projektant?
  • Pokud projektant neprokáže, že dělal dílo v nesouladu s platnou legislativou (normy,...
  • Autor ing. arch. Martin Veber | 26. úno 2017 22:32
  • Na kolik to výjde
  • Rok 2002, 4+1 přízemí + podkrovní, přízemí spojená kuchyň + jídelna + obývák, 2x...
  • Autor mates | 26. úno 2017 21:23