Reklama
Reklama
Vyhledat: 
S narozením malého prcka bylo nutné začít řešit naše stávající a budoucí bydlení, protože náš byt nám začíná být trochu těsný. Zvažovali jsme 3 varianty pro bydlení. Pronájem většího bytu (nechceme ovšem někomu platit a nemít své), koupě většího bytu a stavba domu. Shodou náhod se sešlo jedno…
Zdravím, po delší odmlce se opět hlásíme :-) A co je u nás nového?
Ahoj, tak po roce, co máme pozemek, snad pomalu začínáme. Jelikož na pozemku nemáme nic, tak to bude všechno hezky pěkně od začátku.
Po nevydařeném projektu stavby domu na klíč od developera jsme se museli rychle rozhodnout, kde tedy vlastně budeme bydlet a kde náš budoucí domek postavíme.
Baráček jsme si navrhli sami, a tak projektant hodil naší vizi na papír.
Přišlo na otázku našeho společného bydlení. Oba jsme vyrůstali na vesnici, a tak nám betonová džungle nic neříká, tudíž jsme se rozhodli pro stavbu domku.
Tak jsme se konečně dočkali a 7. 9. jsme dostali stavební povolení.
Naše cesta od koupě pozemku ke stavebnímu povolení, byla jako hodně dlouhá a komplikovaná gravidita s protahovaným porodem, ale neskutečným štěstím v samém závěru :).
Rád bych napsal článek o postupu prací na domku, ale ze všech stran je zdržení a já nejsem schopen s tím nic udělat - tak alespoň malá rekapitulace od posledního článku. Původně jsme chtěli od 1.8 stavět a myslel jsem, že čekáme už jen na novelu zákona…
Tak jsme se po nějaké době rozhodování a čekání na parcelu rozhodli přeci jenom do jiné oblasti (chtěli jsme kupovat od města a to trvalo neskutečně dlouho).
Po dlouhém hledání toho správného pozemku, v dobré dostupnosti do Prahy za prací, jsme již začínali pomalu být zoufalí. Většina pozemků byla opravdu malá, a jelikož již jsme měli představu o velikosti domu, bylo celkem jasné, že je třeba pozemek minimálně 900 m2, spíše větší. Na několika…
Hypotéka schválena, stavební dozor domluven a stavba povolena.
Pozemek by byl. Teď ještě na něm postavit to, co opravdu chceme a o čem sníme. Naštěstí jsme se hledali, až jsme se našli, jelikož máme skoro stejný vkus snad ve všem.
Někdy v roce 2007 jsem si koupil "pole" :-).
Po koupi pozemku, to bylo v roce 2013, a podpisu smlouvy na RD jsme se rozhodli pro dřevostavbu, kterou udělají ve výrobní lince a dům posléze přivezou na hotovou základovou desku.
S manželem žijeme v Praze, sice ve vlastním, ale v malém bytě. Protože přišlo první mimčo a časté výlety za přírodou na venkov k rodičům, začali jsme si pohrávat s myšlenou, že bychom si postavili dům mimo Prahu. Rodiče vlastnili několik pozemků v malé jihočeské vesničce, tak…
Dle zákona, platného od dubna 2015, jsme byli nuceni kromě různých běžných povolení řešit i vyjmutí plochy pod domem ze ZPF a v rámci něj doložit pedologický průzkum.
Jelikož jsme na stavební ohlášení čekali pár měsíců, shrnu v tomto článku vše, co se dělo v jednotlivých měsících.
Zdravíčko stavebníci,   tak jsme se také rozhodli přispět malým dílkem poznatků... a shrnout fázi papírování, studie a projektu do jednoho celku.
Tak druhý pokus...po napsání článku se mi totiž úspěšně podařilo celý článek smazat :-).  No k samotnému článku. Po rozebrání střechy, o které už jsem psal v minulém článku, jsme pokračovali v demolici.

Mohlo by Vás zajímat

Diskuzní fórum

  • Podlaha z OSB desek v podkroví
  • Dobry den, dekuji za reakce.. Ano pochopil jste mi dobre..garáž nebude vytápěna...s podkroví...
  • Autor Kukak | 18. led 2017 13:44
  • Rozvody ADSL internetu
  • Tak já mám zkušenosti přesně opačné. Asi záleží na konkrétní lokalitě. Konkrétně u...
  • Autor zvirek | 18. led 2017 13:24
  • Zateplení krovů
  • Dobrý den, jak už bylo naznačeno, je potřeba uvést přesné složení od interiéru k...
  • Autor Jiří Kubíček | 18. led 2017 13:13