Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Kdo bude chtít začít stavět svůj vysněný baráček nad 150m2, mám pro něj pár rad a postupů, co je vše nutné zařídit k zažádaní stavebního povolení.
V den kdy jsme obdrželi stavební povolení jsem si říkal, konečně.... Teď mne už nic nena..re. Počkal jsem si řádně na nabytí právní moci. Jakmile jsme dostali "Nabití právní moci a štítek stavba povolena" chtěl jsem začít stavět. Do oznámení stavby jsem uvedl jméno "stavebního dozora" a…
Tak a už je to konečně tady :) !! Dalším tématem naší kapitoly je stavební povolení, kterého jsme se dočkali relativně brzo.
Rádi bychom se zde s Vámi podělili o naše zkušenosti se stavbou, a přestože máme za sebou téměř rok plánování a vyřizování, tak jsme na samém začátku.
Ahoj stavebníci, v půlce ledna proběhla schůzka s architektem. Protože máme celkem jasno, po hodině nebylo co řešit.
Zdravím všechny stavebníky a zároveň skládám obdiv všem, kteří začali stavět svépomocí. I my jsme se tak rozhodli, takže jsme se začali poohlížet po nějakém pozemku, který by vyhovoval našim parametrům.
Chcete stavět na pozemku, který spadá pod zemědělský půdní fond? Potřebujete tedy v rámci stavebního řízení schválení o tom, že místo na kterém budete stavět, bylo ze ZPF vyjmuto.
Pozemek jsme s přítelkyní vybírali něco přes půl roku a už jsme byli bezradní. Nakonec se objevil jeden ve vesnici, kde se nám líbilo a ten samý den jsme ho rezervovali.
S narozením malého prcka bylo nutné začít řešit naše stávající a budoucí bydlení, protože náš byt nám začíná být trochu těsný. Zvažovali jsme 3 varianty pro bydlení. Pronájem většího bytu (nechceme ovšem někomu platit a nemít své), koupě většího bytu a stavba domu. Shodou náhod se sešlo jedno…
Zdravím, po delší odmlce se opět hlásíme :-) A co je u nás nového?
Ahoj, tak po roce, co máme pozemek, snad pomalu začínáme. Jelikož na pozemku nemáme nic, tak to bude všechno hezky pěkně od začátku.
Po nevydařeném projektu stavby domu na klíč od developera jsme se museli rychle rozhodnout, kde tedy vlastně budeme bydlet a kde náš budoucí domek postavíme.
Baráček jsme si navrhli sami, a tak projektant hodil naší vizi na papír.
Přišlo na otázku našeho společného bydlení. Oba jsme vyrůstali na vesnici, a tak nám betonová džungle nic neříká, tudíž jsme se rozhodli pro stavbu domku.
Tak jsme se konečně dočkali a 7. 9. jsme dostali stavební povolení.
Naše cesta od koupě pozemku ke stavebnímu povolení, byla jako hodně dlouhá a komplikovaná gravidita s protahovaným porodem, ale neskutečným štěstím v samém závěru :).
Rád bych napsal článek o postupu prací na domku, ale ze všech stran je zdržení a já nejsem schopen s tím nic udělat - tak alespoň malá rekapitulace od posledního článku. Původně jsme chtěli od 1.8 stavět a myslel jsem, že čekáme už jen na novelu zákona…
Tak jsme se po nějaké době rozhodování a čekání na parcelu rozhodli přeci jenom do jiné oblasti (chtěli jsme kupovat od města a to trvalo neskutečně dlouho).
Po dlouhém hledání toho správného pozemku, v dobré dostupnosti do Prahy za prací, jsme již začínali pomalu být zoufalí. Většina pozemků byla opravdu malá, a jelikož již jsme měli představu o velikosti domu, bylo celkem jasné, že je třeba pozemek minimálně 900 m2, spíše větší. Na několika…
Hypotéka schválena, stavební dozor domluven a stavba povolena.

Mohlo by Vás zajímat

Diskuzní fórum

    • Zateplení podkroví OKAL
    • Zdravím, to narušení mnoha vruty samozřejmě zrovna žádoucí není, ale když to bude...
    • Autor Jiří Kubíček | 23. bře 2017 22:00
    • podlaha v podkrovi
    • Dobrý den, takže půda bude nevytápěná, ale pochozí, a k dispozici je dalších nějakých 20...
    • Autor Jiří Kubíček | 23. bře 2017 21:48
    • Vazníkový krov a střecha
    • Můžete zkusit se zeptat na www.biosdobris.cz/ , mají závod i v České Lípě.
    • Autor zero2 | 23. bře 2017 20:36