Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Strastiplné vyřízování doplnění žádosti na stavebním úřadě máme úspěšně za sebou – nebyla to vážně žádná sranda a doplatil na to vzhled našeho budoucího domu, protože jsme museli otočit střechu a posunout celý dům – získali jsme však stavební povolení! Bylo by tedy dobré popsat, co to…
Zdravíme všechny stavebníky, od posledního článku uběhla už nějaká doba, ale stále ještě nemáme povolení. Žádost o stavební povolení jsme už  podávali na úřad a doufali jsme, že bude vše v pohodě. Jenže to bysme nebyli my, kdyby vše šlo podle plánu.
Čas jsou peníze. A při stavbě domu pravdivost tohoto pořekadla stoupá geometrickou řadou. Rychlá výstavba pomáhá snížit především vedlejší náklady. Díky moderním stavebním technologiím je možné postavit a obydlet rodinný dům za několik málo měsíců. A to i za předpokladu, že chcete část stavby realizovat svépomocí. Jednou…
Zdravím všechny Svépomocníky, až nám posečou úrodu na pozemku, můžeme začít se stavbou.
Ahoj stavebníci. V únoru jsme se s Michalem rozhodli že začnem stavět Náš vysněný dům.
Vezmeme to od začátku. Když jme po škole v roce 2013 hledali něco, kam se upíchnout, našli jsme starší, ale prostorný "byt", 4+1 se zahradou, garáží a sklepem.
S projektem jsme začali na konci září 2016. Kompletní projekt byl dokončen na konci ledna. Po náročných úvahách jsme nakonec skončili u domu 4+kk s terasou a garáží o celkové zastavěné ploše 221 m2.
Zdravíme všechny svépomocníky.  Stejně jako vy jsme se rozhodli stavět svépomocí. Jsme ve fázi, kdy se nám dělá projekt na domeček, který jsme si sestavili ze dvou typových projektů společnosti ArchonPlus, a provedli jsme ještě několik "vychytávek".
Znáte ten pocit, když si myslíte, že horší už to být nemůže? Tak může! Však to určitě znáte. Možná si někdo bude pamatovat můj předchozí článek, ve kterém jsem psal mimojiné o vlastním návrhu studie domu, která měla odrážet naše požadavky na bydlení a hlavně byla maximálně uzpůsobena…
V rámci veletrhu FOR ARCH v roce 2016 jsme pořádali sérii přednášek o projektu Svépomocí ŽIVĚ. Ty postupně představují realizaci domu s ohledem na nejzajímavější okamžiky stavby včetně tipů, rad a inspirace pro naše svépomocné stavebníky a čtenáře. Nechybějí ani hosté - odborníci se kterými dům stavíme. První přednáška patří…
Ahoj svépomocníci, jelikož jsem na tomto webu čerpal mnoho informací a hlavně jste mi dodali ještě více odhodlání stavět, považuji za drobnou povinost se s Vámi také podělit. Jelikož už bydlím, mám konečně čas také něco napsat.
Ahoj stavebníci, zatím stále čekáme na stavební povolení, tak je čas připravit výrobní výkresy a spočítat materiál. Tato část navazuje na již hotovou projektovou dokumentaci, a i když něco stojí, vrátí se na minimalizaci prořezů a velmi urychlí celou stavbu. Jednodušší to již být nemůže.
Zdravím všechny svépomocníky! I já se rozhodl podělit se o náš příběh s Vámi, kteří navštěvujete tento web. Stránky svepomoci.cz sleduji skoro už dva roky a sbírám inspirace a postřehy od Vás ostatních a tak se chci podělit i o ty své.
Náš první pokus na ST.Ú. nedopadl úplně tak, jak by jsme si přáli. Na podrobnosti ohlášení stavby a všeho co budeme potřebovat jsme se totiž byli ptát koncem roku 2015. Úřednice nám vše vysvětlila, podtrhala co vše budeme potřebovat. Když jsme ale v lednu konečně měli vše…
Já a moje přítelkyně jsme oba dva z rodinného domu, zkusili jsme si i bydlet v bytě, ale řekli jsme si, že to není pro nás. Proto jsme se rozhodli postavit si svépomocí (co to půjde) vlastní rodinný dům.
Jelikož jsem během stavby neměl čas sem něco psát ani nahrát, tak to sem dám zpožděně. Takže máme hotovou kompletně projektovou dokumentaci. Stavíme patrový pasivní dům v zpc.
V roce 2016 jsme se rozhodli, že místo pořizování bytu, by bylo lepší si rovnou pustit do stavby domu, který jsme oba chtěli. 
Katalog ROJEKTY RODINNÝCH DOMŮ 2017 od společnosti G SERVIS CZ je 22. vydání dlouhodobě nejoblíbenější publikace. My jsme pro Vás získali 200 kusů tohoto unikátního tištěného katalogu zcela ZDARMA.
Ahoj stavebníci, v půlce ledna proběhla schůzka s architektem. Protože máme celkem jasno, po hodině nebylo co řešit.
Plánování individuálního projektu pasivního domu trvalo více jak 6 měsíců . Jasná volba padla na VPC cihly (modulárně - bez prořezů) se zateplením v tloušťce 30 cm a předsazenou montáží oken.

Mohlo by Vás zajímat

Diskuzní fórum

  • Odhad ceny - hrubá stavba
  • Mě tuhle cenu řekl projektant v lednu, když mi vypočítával, kolik bych měl zaplatit za...
  • Autor zero2 | 26. kvě 2017 22:10
  • Stavební povolení Hygiena
  • dobrý den Pošlete mi to vyhodnocení a vyjádření KHS na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. // projdu to...
  • Autor alenka.zencikova | 25. kvě 2017 23:16
  • Předimenzované základy
  • Nakonec byla 17.5. Měli na to dlouhé objenavky (závod nestíhal vyrábět). Jinak myslím že...
  • Autor Chuchmi | 25. kvě 2017 22:00