Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Jak jsme slíbili, dáváme k dispozici trochu detailnější pohled na náš budoucí habitat.
Hledali jsme hledali, až jsme našli projektanta z úplně opačného konce republiky. Pan Partika nás zaujal svými návrhy domů a také tím, že prakticky pro každý dům úspěšně vyřizoval Zelenou úsporám a to se nám moc líbilo. Vidina štědré dotace na pasivní dům nás nakonec přesvědčila, že…
S manželkou jsme se rozhodli splnit si jeden z našich snů. Koupili jsme pozemek v obci Palkovice u Frýdku - Místku. Pozemek je kompletně zasíťovaný, skoro rovný a na pěkném místě u lesa. Koupě proběhla naprosto bezproblémově.
Termín bydlení ve vlastním domě můžete s programem PDW bleskově změnit z „někdy“ na „okamžitě“! Ano, právě teď je možné pořídit si vlastní dům za velmi rozumných podmínek, s nadstandardní finanční zárukou a kontrolou kvality provedení stavby. Navíc tak jednoduše…
Po nevydařeném projektu stavby domu na klíč od developera jsme se museli rychle rozhodnout, kde tedy vlastně budeme bydlet a kde náš budoucí domek postavíme.
Baráček jsme si navrhli sami, a tak projektant hodil naší vizi na papír.
Přišlo na otázku našeho společného bydlení. Oba jsme vyrůstali na vesnici, a tak nám betonová džungle nic neříká, tudíž jsme se rozhodli pro stavbu domku.
Studie je hotová, konstrukční systém vybraný a nastal tedy čas na vytvoření projektové dokumentace.
Starý dům jsme mimo krásné velké zahrady a parádního sklepa kupovali také pro svoji výbornou dispozici. Mezitím, co se vyřizovaly potřebné dokumenty ke koupi a čekalo se na katastr, zavolali jsme známého stavaře, který nám dům zaměřil.
V roce 2015 jsme koupili zasíťovaný pozemek.
Zdravím všechny stavebníky, stránky „Svépomocí“ sleduji asi půl roku a čerpám od ostatních veškeré poznatky průběhem stavby a také přehled o nákladech se stavbou spojené.
Naše cesta od koupě pozemku ke stavebnímu povolení, byla jako hodně dlouhá a komplikovaná gravidita s protahovaným porodem, ale neskutečným štěstím v samém závěru :).
Tak jsme se po nějaké době rozhodování a čekání na parcelu rozhodli přeci jenom do jiné oblasti (chtěli jsme kupovat od města a to trvalo neskutečně dlouho).
Pozemek máme již 4 roky koupený a nyní čekáme, až se vyřídí stavební povolení, které je už podané na stavebním úřadě. Mělo by být hotové na přelomu říjen/listopad.
Článek nebude o práci svépomocí, ale myslím, že to časem přijde.
Po dlouhém hledání toho správného pozemku, v dobré dostupnosti do Prahy za prací, jsme již začínali pomalu být zoufalí. Většina pozemků byla opravdu malá, a jelikož již jsme měli představu o velikosti domu, bylo celkem jasné, že je třeba pozemek minimálně 900 m2, spíše větší. Na několika…
Zdravím, tak stále ještě navrhujeme a lítáme po úřadech.
Tak se měsíc s měsícem sešel a já si řekla, že přidám další info z naší stavební pouti.....:-).
Zdravím všechny stavebníky. Myšlenka postavit si dům ve mě byla odjakživa. Vyrůstal jsem v panelovém domě a veškerý volný čas trávil na chatě. Proto jsem vždy říkal, že bych jednou chtěl mít dům s velkou zahradou.
Pozemek by byl. Teď ještě na něm postavit to, co opravdu chceme a o čem sníme. Naštěstí jsme se hledali, až jsme se našli, jelikož máme skoro stejný vkus snad ve všem.

Mohlo by Vás zajímat

 • Po několika letech bydlení v bytě jsme se rozhodli začít si plnit svůj sen a postavit si vlastní domeček. 
 • Okna jsme vybírali hodně dlouho a navštívili spoustu firem, než jsem se dostali k posledním třem favoritům.
 • Co vše se skrývá za pojmem dřevostavba nabídne na Výstavišti Praha - Holešovice v termínu 2. -5. 2. 2017 největší svátek moderních dřevěných staveb u nás. Během čtyř výstavních dnů…
 • Zdění příček jsem rozdělil na dvě etapy a to z důvodu, že jsem prvních 7 řad využil jako „lešení“ pro montáž vaty a parozábrany.
 • Opět Vás všechny zdravíme a doplníme zase pár informací k naší stavbě.
 • Krásný poslední den tohoto roku přejeme všem stavitelům :-)

Diskuzní fórum

  • Cenová nabídka
  • No s tou slevou je to vcelku dobrý, otázka je, jaké budete mít další služby od stavebnin,...
  • Autor Pavel a Evča | 16. led 2017 17:50
  • Strop OMÍTKY vs SÁDROKARTON
  • Předpokládám to asi takto: SDK podhled svépomocí asi 220 Kč/m2 Jádrová omítka a štuk od...
  • Autor Ondra a Barča | 16. led 2017 16:26