Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Po slibném rozjezdu se teď na dva týdny odmlčím a budu doufat že, příští článek už bude přímo z akce ze stavby. Projekt nyní leží na stavebním úřadě a pokud bude paní rychlá, mohla by snad ohlášku vydat v rámci následujících dnů. No a já si zatím vyberu…
Jelikož stavíme pasivní dům a ještě k tomu snad i s dotací, museli jsme se rozhodnout čím budeme topit ještě dříve, než byť jen kopneme do země. Těch věcí, co musíme mít rozhodnutých je více - například jsem musel předem specifikovat i okna, rekuperaci a dokonce i…
Máme pozemek a co dál? Bylo na čase začít plánovat, jaký domek si postavíme. Někdo vybírá pozemek podle představy o domu. My na to šli opačně a naštěstí nám to prošlo. Teda skoro.
Už je to nějaký ten pátek, kdy jsme tu sdíleli, jak jsme přišli k tomu našemu kousku hlíny. Od té doby jsme celkem pokročili v přípravě. Co Vám budu povídat, občas je to očistec. Díky české úřady, máme Vás rádi.
Výběr pozemku nebyl vůbec oříškem. Rozhodovala lokalita, přístup a soukromí. Jasnou volbou pro nás byl pozemek v Rybnici u Kaznějova (1800m2), který má vlastní příjezdovou cestu a sousedy jen na jedné straně. Pozemek jsme si nechali zaměřit a vypracovat radonový posudek.
Tak tento článek by mohl být prokladě dlouhý, ale celé naše více než roční utrpení se pokusím shrnout do pár řádků.
Návrh našeho domu bylo to první, co jsme si udělali po rozhodnutí stavět. Nejdřív jsme koukali po už hotových projektech, ale moc nás žádný "neoslnil". Rozhodli jsme se tedy nakreslit/vymyslet si svůj.
Jelikož jsme již téměř na konci tvorby projektu a pomalu směřujeme k podání na úřad, tak máme opět čas napsat pár řádek. Projekt domu jsme začali řešit v lednu letošního roku. Jelikož ještě nebyly povoleny výstavby sítí, nebylo kam spěchat.
Po tom, co jsme vybrali místo, kde budeme stavět, koupili pozemek, přišla řada na to, jak bude náš domek vypadat. Začali jsme uvažovat, že si koupíme tipový projekt od společností, co se tím zabývají.
Tak jsme mohli mít už minulý týden vyřízenou stavební ohlášku. Jenže...V katastru nemovitostí se objevil nový soused, který chová včely(což není příčinou) a je, jak říká klasik, momentálně zaostalý.
Uplynulo hodně času od chvíle, od které pozemek vlastníme (říjen 2016) a stačil jsem vyřídit druhou hypotéku, dotáhnout projekt a podat stavební povolení k 21.6.2017.
Strastiplné vyřízování doplnění žádosti na stavebním úřadě máme úspěšně za sebou – nebyla to vážně žádná sranda a doplatil na to vzhled našeho budoucího domu, protože jsme museli otočit střechu a posunout celý dům – získali jsme však stavební povolení! Bylo by tedy dobré popsat, co to…
Zdravíme všechny stavebníky, od posledního článku uběhla už nějaká doba, ale stále ještě nemáme povolení. Žádost o stavební povolení jsme už  podávali na úřad a doufali jsme, že bude vše v pohodě. Jenže to bysme nebyli my, kdyby vše šlo podle plánu.
Čas jsou peníze. A při stavbě domu pravdivost tohoto pořekadla stoupá geometrickou řadou. Rychlá výstavba pomáhá snížit především vedlejší náklady. Díky moderním stavebním technologiím je možné postavit a obydlet rodinný dům za několik málo měsíců. A to i za předpokladu, že chcete část stavby realizovat svépomocí. Jednou…
Zdravím všechny Svépomocníky, až nám posečou úrodu na pozemku, můžeme začít se stavbou.
Ahoj stavebníci. V únoru jsme se s Michalem rozhodli že začnem stavět Náš vysněný dům.
Vezmeme to od začátku. Když jme po škole v roce 2013 hledali něco, kam se upíchnout, našli jsme starší, ale prostorný "byt", 4+1 se zahradou, garáží a sklepem.
S projektem jsme začali na konci září 2016. Kompletní projekt byl dokončen na konci ledna. Po náročných úvahách jsme nakonec skončili u domu 4+kk s terasou a garáží o celkové zastavěné ploše 221 m2.
Zdravíme všechny svépomocníky.  Stejně jako vy jsme se rozhodli stavět svépomocí. Jsme ve fázi, kdy se nám dělá projekt na domeček, který jsme si sestavili ze dvou typových projektů společnosti ArchonPlus, a provedli jsme ještě několik "vychytávek".
Znáte ten pocit, když si myslíte, že horší už to být nemůže? Tak může! Však to určitě znáte. Možná si někdo bude pamatovat můj předchozí článek, ve kterém jsem psal mimojiné o vlastním návrhu studie domu, která měla odrážet naše požadavky na bydlení a hlavně byla maximálně uzpůsobena…

Mohlo by Vás zajímat

Diskuzní fórum

    • Cena krovů
    • Typ strechy valbova, sedlova, rovna? Skladba strechy? Krov z KVH hranolu nebo z normalniho dreva?...
    • Autor twik | 21. čec 2017 07:20