Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Ahoj stavebníci, jsme tu zas. Tentokrát jsme se pustili do stavby sjezdu - propustku. Jelikož je to jediná příjezdová cesta na pozemek, rozhodli jsme se, že ho uděláme alespoň 7m široký. První krok vedl na dopravku, kde jsme museli žádat o povolení ke sjezdu z krajské silnice,…
Když jsme čekali na územní plán, rozhodli jsme si zkrátit čekání stavbou mostku.
Ahoj, abychom doplnili článek z minula, dodáváme fotoreport ze zemních prací a přípravných prací plus popisujeme projekt od samého začátku ale jen v kostce.
Bude to už třetím rokem, co jsme se s přítelkyní rozhodli, že bychom chtěli postavit náš vysněný baráček. Bránilo nám v tom ale spoustu okolností, které jsme museli překonat.
Jsme čtyřčlenná rodina a bydlíme bytě 2+KK. Byt jsme si svépomocí sice zrekonstruovali k pohledu svému a jsme za něj rádi, ale už pamalu začínají chybět místnosti jako je např. pokojíček pro děti, respektive místnost, kam se dají všechny ty hračky, které děti musí samozřejmě za každou…
Ahoj, tak po roce, co máme pozemek, snad pomalu začínáme. Jelikož na pozemku nemáme nic, tak to bude všechno hezky pěkně od začátku.
Po vyřešení situace s příjezdovou cestou bylo nutné „zbavit se“ vzrostlé lípy, která již po několik generací stojí na, teď už naší, části pozemku.
2.7.2016 jsme se rozhodli zpevnit příjezdovou komunikaci. Na vlastní náklady (tři stavebníci) jsme nechali provést skrývku zeminy a návoz materiálu na zásyp. To ale moc předcházím. Nebylo to vše tak jednoduché..... 
Dlouhou dobu naše část obce (3 roky) bojovala o zpevnění/úpravu komunikace kterou každý den využívá cca 30 rodinných domů…  Rád bych se podělil o to, jak to vlastně dopadlo. Bohužel nevznikla svépomocí, ale stavěl to magistrát, no proto to asi taky dopadlo tak jak to dopadlo, takže…
Tak jsme pro letos rozhodli, že už začneme konečně něco dělat. Příjezdová cesta pro nás byla začátkem, který je nezbytnou součástí. I náš milý geodet říkal, že provní co má být na pozemku než se začne stavět dům je příjezdová cesta.
Na podzim jsme stihli udělat desku a teď ve stavebninách domlouváme dovoz ytongu. V první řadě jsme ale museli dát do kupy příjezdovou cestu k desce.
Když už máte pozemek, na kterém můžete stavět, je také kromě jiného nutností zajistit k tomuto pozemku dojezd z hlavní nebo vedlejší komunikace. I když máte se sousedem dobré vztahy a u piva jste se dohodli, že budete jezdit přes jeho pozemek a jemu to nevadí. Jednou…
Vzhladom na clenitost pozemku a na to, ze potrebujeme dostat material na jeho spodnu cast, museli sme vybudovat docasnu cestu pre UNC nakladac s paletovymi vydlami.
Protože jsme koupili pozemek bez příjezdové cesty, bylo nutné to řešit. V našem případě šlo o to, že mezi pozemkem a silnící je odvodňovací struha.
Před zahájením stavby baráku jsme se rozhodli si udělat příjezdovou cestu na pozemek. Nejhorší bylo to papírování. Vyřizování všech povolení a potvrzení, jak něco nechybělo, tak něco vrátili, pak se zas na úřadech dohadovali, kdo vlastně se k tomu má ještě vyjádřit jestli i Policie. Policie se…
KVĚTEN- ČERVEN 2012 Ve chvíli, kdy už bylo na pozemku relativně sucho, zavolal jsem známému bagristovi ohledně skrývky ornice.
Mezi našimi pozemky byla sousedova ulička na procházení, kterou jsme chtěli odkoupit, aby se pozemky spojily. Jsou to 276/2 , 278/1 , 278/2. Stejně ji nepoužíval, má ještě jiný vchod a tak jsme ho poprosili o prodej.
S mojí skvělou ženou jsme serozhodli postavit si domek na pozemku který jsem si pro tento účel koupili před třemi lety. Pozemek byl ale bez příjezdové cesty, bez elektřiny, bez vody, odpadů atd. Zkrátka zelená louka se vším všudy :-)
Pridávame pár fotiek, aby ste o nás vedeli a že sme nezanevreli na stránku.
Zpevněná příjezdové komunikace je důležitou součástí výstavby rodinného domu ─ bez vyřešení přístupu ke stavbě úřad stavbu domu vůbec nepovolí. Praktické rady a tipy v tomto článku se hodí všem, kteří chtějí postavit trvanlivou a ekonomicky přijatelnou komunikaci svépomocí nebo ve spolupráci se subdodavatelem.

Mohlo by Vás zajímat

Diskuzní fórum

  • elektrika
  • Dobry den. Toto není elektroměrový sloupek pro Vás, ale sloupek, kde budou umístěny nožové...
  • Autor Bunny | 23. čen 2018 14:31
  • Obvodové zdivo
  • Tak já z 44 T profi stavím, a musím namítnout, že by vata vypadávala při drážkování pro...
  • Autor lto | 22. čen 2018 13:22