Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Z čeho stavět levně a kvalitně?

Zdravím vás, jsme mladá rodina, která má za sebou již jednu stavbu rodiného domku, bungalovu. Tento domek, ve kterém nyní bydlíme, 150m2 je postaven z Ytongu. Cena domu k nastěhování nás tenkrát (2012) vyšla přibližně na 1,3mil. Stavba z Ytongu byla velice snadná a rychlá.

Dům, který se chystáme stavět nyní, z Ytongu nebude. Jelikož máme velice omezený rozpočet 2mil, a dům bude opravdu poměrně veliký, je potřeba velmi šetřit. Z Ytongu by jen hrubá stavba vyšla kolem milionu. Několik měsíců jsem proto hledala vhodný materiál. Pročítala hromady článků, doporučení, počítala a počítala pořád a pořád dokola. Nakonec jsem vybírala mezi dvěma materiály a to z lego dřevostavby a tvárnice nové generace.

Abych věděla na kolik nás přijde hrubá stavba, nakreslila jsem plánek domu, pečlivě změřila všechny plochy bez oken a dveří a poslala poptávky na lego dřevostavby a také na tyto skořepinové tvárnice.

Výsledek byl jasný jako facka. Stavět budeme z těchto skořepin. Rozdíl na materiálu hrubé stavby (bez střechy,oken,dveří a základové desky) byl téměř milion! Z lego dřevostaveb nám to spočítali na 1,5mil! Z tvárnic bychom se s přehledem měli vejít do 500tis! Neuvěřitelné..

Tak materiál i dodavatelská firma jsou vybrané, a teď je vše před námi, a teprve čas ukáže, jestli to bude opravdu tak skvělé, jak se to nyní tváří :)

Celý svůj krásný výkres musím nyní dát našemu projektantovi, který to dá dohromady a doladí chyby a nedostatky :)

Nyní se musíme vypořádat se stavebním povolením na příjezdovou cestu a pak i na samotný dům.

Zase se ozvu,jak budeme postupovat.

Zatím zdar :)

Stáhnout přílohy

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

7 komentáře

 • Odkaz Komentáře Meravka pátek, 13 červenec 2018 09:01 napsal(a) Meravka

  Ještě typ pro Barunku :) Hodně bychom s manželem tenkrát na našem bungalovu ještě ušetřili, kdybychom si vybrali jednodužší střechu (áčko,apod.). Na naší střeše, protože má hromadu úžlabí a je velmi tvarovaná, jsme projeli minimálně sto tisíc! Také by se dalo hodně ušetřit, kdybychom si hlídali bazar (okolní nabídky). Staví se totiž pořád, a každému na stavbě něco zbyde. Neostýchejte se smlouvat! :) držím palce, ať máte domeček dle vašich představ a ať vše vyjde :)

 • Odkaz Komentáře Meravka pátek, 13 červenec 2018 08:56 napsal(a) Meravka

  Zdravím INTER071, těším se až budu moci napsat článek s osobní zkušeností:) Moc jsem jich totiž na webu nedohledala. Cena byla velmi podstatná, ale zároveň jsem chtěla, aby dům byl bytelný, aby to nebyla "dřevotříska". U dřevostaveb mám navíc pocit, že stačí škrtnout sirkou a vše je v trapu (jen pocit). Velice dlouho jsem pročítala nejrůznější články o stavebních technologiích, až jsem na razila na jednu stránku, která mě dostala. http://www.arfo.cz Prosím neberte to jako reklamu! Zrovna od tohoto výrobce brát nebudu, ale jedná se o úplně stejný produkt:) Prostudujte si to, když budete chtít:)

 • Odkaz Komentáře inter071 čtvrtek, 12 červenec 2018 22:19 napsal(a) inter071

  a to rozhodla u Vás jenom cena? nebo byly i další věci? bylo by super na článek :)

 • Odkaz Komentáře Meravka středa, 11 červenec 2018 14:59 napsal(a) Meravka

  Dobrý den:) Ano určitě bych z nich stavěla dům pro sebe. Uvidím jaké s nimi budeme mít nyní zkušenosti, a pokud to bude opravdu podle našich představ, a věřím že ano, tak s tvárnicemi budeme určitě pokračovat i v dalších projektech v budoucnu :-)

 • Odkaz Komentáře Meravka středa, 11 červenec 2018 14:59 napsal(a) Meravka

  Dobrý den:) Ano určitě bych z nich stavěla dům pro sebe. Uvidím jaké s nimi budeme mít nyní zkušenosti, a pokud to bude opravdu podle našich představ, a věřím že ano, tak s tvárnicemi budeme určitě pokračovat i v dalších projektech v budoucnu :-)

 • Odkaz Komentáře inter071 středa, 11 červenec 2018 13:42 napsal(a) inter071

  Dobrý den, stavíme bungalov... rodinný dům, vidím že pro vás to je spíše stavění nějaké restauraco-hotelu. dala byste i na skořepinové kdybyste stavěly dům pro sebe? díky

 • Odkaz Komentáře Barunka středa, 11 červenec 2018 11:25 napsal(a) Barunka

  Zdravím :) mám v plánu stavět svůj první dům 150m a rozpočet mám 1,5 mil. a dost lidí tomu nevěř, tak ráda čtu, že to není nereálné. A díky za tip na skořepinové tvárnice, zkusím jim napsat :)

Meravka

Kristýna

Věk: 29
Koníčky: Kamera, foťák, děti, rodina
Zaměstnání: momentálně na mateřské

Martin

Věk: 35
Koníčky: elektro, modely aut, děti,
Zaměstnání: elektrotechnik

Detaily domu

Kraj: Středočeský
Velikost pozemku: 1 600 m2
Zastavěná plocha domu: 176 m2
Podlahová plocha domu: neuvedeno
Typ domu: patrový
Plánovaný rozpočet: 2 000 000 Kč

Související články

POZEMEK - tak to konečně začalo

POZEMEK - tak to konečně začalo
Pět let jsem sháněl pozemek ke stavbě či dům v rekonstrukci. Vždy to bylo za hodně peněz, ve špatném stavu a nebo bez zahrady či u hlavní silnice, což jsem…

Koupě pozemku + projekt RD

Koupě pozemku + projekt RD
Byl rok 2016 a já s mou snoubenkou jsme se začali poohlížet po nějakém stavebním pozemku, který by byl pro nás akorát. Projížděli jsme internet a různé vesnice, kde jsme se…

Kdy to vlastně začalo? LP2008

Kdy to vlastně začalo? LP2008
Na počátku všeho byl náhodný kup pozemku v nedaleké dědině, asi 8 km od našeho města. Pozemek byl k mání za 350 tis a nám se to tenkrát jevilo jako…

Mohlo by Vás zajímat

VIDEO: Návrh světelných okruhů - freeware

VIDEO: Návrh světelných okruhů - freeware
Hledáte jednoduchý program, ve kterém budete moci snadno a rychle navrhnout rozmístění světel a vypínačů ve svém domě? Právě takový program si můžete stáhnout a to zcela zdarma.

Výběr pozemku a projekt

Výběr pozemku a projekt
Od první návštěvy hypoteční specialistky uplynuly 3 měsíce. Mezitím máme předschválenou hypotéku, vybrali jsme pozemek, zaplatili zálohu a řešíme projekt, studii už máme hotovou :)

Zalévání desky

Zalévání desky
Mysleli jsme, že v této fázi již budeme psát jak máme zalitou desku a natáhnutou hydroizolaci, avšak počasí je zákeřné a nepřálo nám.

Diskuzní fórum