Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Studie a projektová dokumentace moderního domu

V předchozím článku jsem popsal shánění pozemku a hned, jak byla rezervačka podepsaná, začal architekt se studií. Tímto bych chtěl moc poděkovat p. Stoklasovi - našemu architektovi za vynikajicí spolupráci. Na počátku nás při konzultacích pozorně vyslechl se všemi našemi požadavky a cilenými otázkami zjistil jaký styl domu by se nám líbil. Když jsme pak na dalši schůzce viděli první návrh domu byli jsme nadšeni tím, že p. Stoklasa přesne věděl jaký dům by se nám mohl líbit.

Zvolili jsme moderní dům s velkoplošným prosklením v obývaku směrem na jih tak aby byly vidět okolní hory. Část obýváku má vcelku vysoký strop neboť je nad ní terasa odkud by měl byt další - lepší výhled, který nezastíní ani případná budoucí zástavba na okolních pozemcích. Jako zdivo jsme zvolili cihlu Heluz Family 2 in 1 50cm a to především kvůli nejlepším tepelněizolačním vlastnostem. Společnost Heluz byla navíc velmi nápomocná ve fázi projektování a dodala nám nákresy detailů i v německém jazyce.

Vyhotovení projektové dokumentace do fáze Einreichplanu potřebného pro místní stavební úřad zabralo trochu déle, neboť se musely konzultovat normy s rakouským architektem, kterého jsme přibrali kvůli následnému potvrzení projektu.

Samotnou kapitolou je stavební povolení. Měl jsem relaitvne obavy, jak takové řízeni na tu velkou vzdálenost v cizí zemi bude probíhat. Dle informací místniho uřadu chtěli mimo projektové dokumentace energeticky štítek a zakresleni budoucího stavu od geodeta. Jakmile jsme měli tyto dvě přílohy a projektovou dokumentaci s razítkem od rakouského architekta, odnesl jsem vše na úřad spolu se žádostí o stavební povolení. Tady se konalo opravdové překvapení - na úřadě si vše převzali a řekli že je to vpořádku a kompletní! (Tedy žádná nesmyslná vyjádřeni od elektra, vody, životního prostředi, hygieny, povodí,.. ) Na můj dotaz jak dlouho to tak bude trvat přisla další překvapující odpověď: "No tenhle měsíc to asi nebude, takze začátkem příštího". A skutečně, uplynuly 3 týdny a měl jsem pozvánku na tzv Bauverhandlung. To znamená, že behem 3 týdnu byla projektová dokumentace schválena a připravena k finálnímu jednání ke kteremu jsou přizváni majitelé všech sousedních parcel. Toto jednáni proběhlo zcela bezproblémů, mělo vícemene spíše jen informativní charakter a bezprostředně po jednaní mi bylo sděleno, že je to vše a v následujících dnech přijde potvrzení o stavebním povolení. Všeho všudy dohromady 5 týdnu od podáni žádosti,..!

 

Náklady

Název položky Cena
Studie + Projektová dokumentace 162 000 Kč
PNEB 13 000 Kč
Zakreslení od geodeta 30 000 Kč
Poplatek stavebnímu úřadu 26 000 Kč
Celkem 231 000 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

1 komentář

  • Odkaz Komentáře cross neděle, 08 červenec 2018 12:26 napsal(a) cross

    Zdravím :) To rychlé vyřízení stavebního povolení závidím. My (v Česku, jak jinak) už 6 týdnů čekáme a stále nic. Zákonná lhůta 30 dní se na nejmenovaném stavebním úřadě v potaz nebere - standard je prý 3-4 měsíce (pokud jsou všechny podklady v pořádku).
    Nemáte i 3D vizualizaci budoucího domu? :)

MATFYZAK

Lukas Hudec

Věk: 34
Koníčky: Cestovani
Zaměstnání: IT

Detaily domu

Kraj: Plzeňský
Velikost pozemku: 857 m2
Zastavěná plocha domu: 190 m2
Podlahová plocha domu: 270 m2
Typ domu: patrový
Plánovaný rozpočet: 8 500 000 Kč
Celkem prostavěno: 680 000 Kč

Související články

Koupě pozemku + projekt RD

Koupě pozemku + projekt RD
Byl rok 2016 a já s mou snoubenkou jsme se začali poohlížet po nějakém stavebním pozemku, který by byl pro nás akorát. Projížděli jsme internet a různé vesnice, kde jsme se…

Příběh stavebníka: projekt připravoval přes dva roky

Příběh stavebníka: projekt připravoval přes dva roky
Michal je projektant rodinných domů a také svépomocný stavební, který nás pozval na návštěvu svého bungalovu, jenž staví se svou ženou. Možná proto, že je z oboru, mu projektování jeho domu…

Jak vznikal projekt

Jak vznikal projekt
Ahoj stavebníci, už jako malý kluk jsem snil o tom, že si jednou postavím svůj vlastní dům. Tento můj klukovský sen se začal pomalu plnit přibližně před 2 lety.

Mohlo by Vás zajímat

Koupě pozemku a stavební povolení

Koupě pozemku a stavební povolení
Pozemek jsme koupili v listopadu 2008 od známého otce. Stál nás 350.000 Kč, jeho velikost je 1.250 m² a použitelnost díky svahu asi tak 65%.

Diskuzní fórum