Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Výběr a koupě pozemku

Ahoj Stavebníci, my jsme Liduš a Luboš. V roce 2015 jsme se rozhodli, že je čas začít hledat společné bydlení do budoucna. Prohlídli jsme na internetu spoustu pozemků. Reálně jsme se byli podívat na 3. 

Ten první se nám moc líbil, ale při podrobnějším zkoumání jsme zjistili, že je vesnice v exekuci. Pozemek byl čistý, ale exekuce na obecních pozemcích znemožňovala napojení se na inženýrské sítě.

Ten druhý se nám na první pohled nelíbil, byl sice krásně široký, ale až moc velký. Největší nevýhoda byla, že zde původně asi byla zástavba, která byla nevzhledně odbourána od okolních domů.

Třetí pozemek je v dobré vzdálenosti od práce. Pozemek se nachází na okraji vesničky, výhled je zde do polí a lesů. Jediné, co nás ze začátku dost odrazovalo byl svažitý terén pozemku.

Rozhodnutí, ale padlo a na začátku roku 2016 jsme se shodli na koupi (přes realitní kancelář) 3. pozemku. V říjnu 2016 jsme podepsali smlouvu. Nadšení bylo veliké a plány ještě větší. Malovali jsme si nastěhovaní v roce 2018, tedy v tomto roce. Náš pozemek se, ale nachází v ulici, která nově vzniká. Vytvářely se zde nové inženýrské sítě, což zabralo dost času. Momentálně se čeká už jen na kolaudaci silnice a snad se to rozjede. Vyhlídka na vytouženou ceduli Stavba povolena je červenec/srpen. Plán je bydlet koncem roku 2019. Věříme, že máme ŠANCI.

 

Náklady

Název položky Cena
Realitka 80 000 Kč
Pozemek 1 090 000 Kč
Celkem 1 170 000 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

1 komentář

Libušáci

Luboš

Věk: 32
Koníčky: elektronika, programování, auta, turistika
Zaměstnání: tesťák

Liduš

Věk: 28
Zaměstnání: neuvedeno

Detaily domu

Kraj: Jihomoravský
Velikost pozemku: 1 100 m2
Zastavěná plocha domu: 265,36 m2
Podlahová plocha domu: neuvedeno
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: 4 500 000 Kč
Celkem prostavěno: 1 280 500 Kč

Související články

POZEMEK - tak to konečně začalo

POZEMEK - tak to konečně začalo
Pět let jsem sháněl pozemek ke stavbě či dům v rekonstrukci. Vždy to bylo za hodně peněz, ve špatném stavu a nebo bez zahrady či u hlavní silnice, což jsem…

Pozemek

Pozemek
V červenci roku 2017 jsem se rozhodl, že si začnu hledat pozemek. Ten se mi podařilo sehnat v tom též roce a to v listopadu. Pozemek jsem si našel v…

Výběr pozemku v Alpách

Výběr pozemku v Alpách
Před nedávnem jsme se rozhodli splnit si sen o bydlení v opravdových horách pro naši větší rodinu (máme 4 malé kluky) a začali jsme hledat pozemek.

Mohlo by Vás zajímat

Základová deska

Základová deska
Dobrý den, dnešního dne jsem dokončil základovou desku, jdu kropit. Už po 4 hodinách se objevily první prasklinky a po týdnu je jich docela hodně. Musím uznat, že jsem udělal…

Vytýčení stávajících sítí a nabourání kamene do základů

Vytýčení stávajících sítí a nabourání kamene do základů
Přes pozemek nám vedl el.kabel docela nesmyslně pod plánovanou stavbou k chatce, tudíž jsem poprosil kamaráda s "pípací" mašinou a ten mi krásně vyznačil cestu i hloubku kabelu. Nějaký to…

Diskuzní fórum