Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Koupě pozemku, projekt

Ahoj všem stavebníkům svépomocníkům. Již několik let, defacto od narození syna, uvažujeme se ženou o rodinném domku. Tedy od roku 2014 jsem občas mrkl po nějakém pozemku na různé webové portály realitek, developerů apod. 

Trvalo to dlouho, ale v červnu 2016 jsme objevili ten správný pozemek. Lokalita i cena pro nás byla přijatelná, tak jsme do něj šli. Než jsme jej koupili, zjistili jsme si na úřadě požadavky, jaký typ RD lze v tomto místě stavět. Žádné speciální požadavky zde nebyli, tak jsme pozemek koupili.

Nějakou představu o domě jsme měli z katalogu, ale nebylo to úplně ono. Tak jsem vzal tužku a přes léto si vše pečlivě rozkreslil. Následně jsme oslovili projektanta, aby vše dal do nějaké formy. V září 2016 byli hotové první studie. Vzhledem k tomu, že jsme spěchali na hypotéku, která se měla od cca listopadu zvyšovat, tak bylo potřeba, aby projektant vše zapracoval do půdorysů, řezů apod. Vše se do požadovaného termínu stihlo, hypo nám dali za ještě dobrých podmínek. 

Během dalších pár měsíců jsme ještě dolaďovali některé detaily v půdorysech apod.

Pak přišla dlouhá doba žádostí a různých vyjádření. Hasiči, archeologové atd. každý na to vyjádření má měsíc a třeba hasičům to trvalo ještě déle. Po obdržení všech souhlasů, cca únor 2017, jsem si myslel, že už půjdeme na stavební úřad. V tom mě však zastavil projektant, že je nutné ještě různá vyjádření o existenci sítí ( zapoměl jsem se zmýnit, že s projektantem jsem byl domluvený, že všechny vyjádření atd. zařídí on). Tady jsem se zastavil a ptal se proč toto není vyřešené projektantem již dříve, když jsme k tomu podklady měli. No nic hodil jsem to za hlavu, vyjádření jsme dostali. Tak jsem byl opět natěšený, že se na úřad vydáme. Do toho zase vlezl jiný požadavek o vyjádření poskytovatele vody, který musí mít vyjádření od developera pozemku. Takhle se to vláčelo až do května 2017, kdy se nám podařilo dát dokupy všechyn papíry, vyjádření a šlo se na úřad. Tam jsme vše podali a nezbylo nám než čekat. Dům má zastavěnou plochu přes 150 m2, takže se zde jednalo o stavební povolení s územním rozhodutním. Stavební povolení jsme tedy dostali bez jakýchkoliv problémů v srpnu 2017.

V dalším článku popíšu samotnou stavbu základové desky.

Pokud by kohokoliv cokoliv zajíamalo, napište rád se s Vámi podělím o mé poznatky.

Pěkné dny přeji

Michal

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Michalič

Michal

Věk: 33
Koníčky: stavba RD, rodina
Zaměstnání: obchodní zástupce

Detaily domu

Kraj: Středočeský
Velikost pozemku: 977 m2
Zastavěná plocha domu: 194 m2
Podlahová plocha domu: neuvedeno
Typ domu: patrový
Plánovaný rozpočet: neuvedeno

Související články

Příběh stavebníka: projekt připravoval přes dva roky

Příběh stavebníka: projekt připravoval přes dva roky
Michal je projektant rodinných domů a také svépomocný stavební, který nás pozval na návštěvu svého bungalovu, jenž staví se svou ženou. Možná proto, že je z oboru, mu projektování jeho domu…

Jak to bylo s pozemkem

Jak to bylo s pozemkem
Tak tedy, vážení stavitelé, souputníci začínající, pokročilí z oblasti stavitelské, prostě všici! Na počátku všeho bylo slovo. To slovo byla výpověď z podnájmu :) Člověk by se hroutil, ale někteří se…

Kdy to vlastně začalo? LP2008

Kdy to vlastně začalo? LP2008
Na počátku všeho byl náhodný kup pozemku v nedaleké dědině, asi 8 km od našeho města. Pozemek byl k mání za 350 tis a nám se to tenkrát jevilo jako…

Mohlo by Vás zajímat

Jaký základní stavební materiál použít, zateplovat? - část 2.

Jaký základní stavební materiál použít, zateplovat? - část 2.
Sendvičové stěny přinášejí do stavebních materiálů jakýsi kompromis mezi únosností a tepelnou izolací. Sendvičové stěny se dělí na různé typy podle umístění tepelné izolační vrstvy.

Zateplení stropu foukaným čedičem Isover

Zateplení stropu foukaným čedičem Isover
Po dokončení sádrokartonových stropů jsme nad vchodem odstranili pár podhledových palubek, aby se mohla protáhnout plastová trubka na vyfoukání čedičové izolace, jak už jsme psali v předchozím článku.

Dokončení základové desky

Dokončení základové desky
Po delší odmlce jsem si našel trochu času sem hodit nějaké fotky našeho postupu.

Diskuzní fórum

  • Obvodové zdivo
  • Tak já z 44 T profi stavím, a musím namítnout, že by vata vypadávala při drážkování pro...
  • Autor lto | 22. čen 2018 13:22
  • stříkaná PUR izolace v podkroví
  • Dobrý den, rád bych se zeptal na zkušenosti se stříkanou PUR izolací. Mám v plánu zateplení...
  • Autor Salmos | 22. čen 2018 12:55
  • Půjčka od státu
  • Dobrý den, chtěl jsme se zeptat , nevíte někdo víc o půjčce od státu , která se teď...
  • Autor Roman&Lenka | 22. čen 2018 12:29