Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Projekt a povolení

…co postavíme? Původně bungalov do ,,L“ s valbovou střechou nakonec přešel do co nejjednoduššího tvaru. Takže klasický obdélník s klasickou sedlovou střechou. Jelikož stavíme víceméně svépomocí, proč si to dělat složité a taky zbytečně dražší?

Garáž bude mít společnou zeď s domem a její pultová střecha protažením vytvoří kryté stání pro auto a zakryje i hlavní vstup do domu. To znamená, že i když z garáže nebudou přímo dveře do domu, nebude problém přechod z garáže do domu i při nepřízni počasí.

Další věcí, která ovlivňovala rozložení místností, byl náš požadavek na přikládání do krbu z TM. Tedy krbová vložka s oboustranným přikládáním a tím pádem i TM přilehlá k obývacímu pokoji.

Krb totiž plánujeme jako hlavní zdroj tepla pro podlahové vytápění s příhřevem elektrokotlem do akumulační nádrže. Výhledově i s možností solárních panelů na střeše.

Z jakého materiálu budeme stavět? Z prvopočátku plánovaný Ytong se postupně změnil na pálenou cihlu spojovanou pěnou v šířce 50cm a bez zateplení. Tak nějak nás všechny informace z okolí a internetu dovedli právě k tomuto řešení tak snad bude dobré a budeme spokojeni. Žádná nosná příčka, střecha je z příhradových vazníků se zavěšenými SDK stropy.

Takže jsem vytvořil jakýsi návrh půdorysu domu 4+KK s garáží.

S tímto plánkem jsem vyrazil za našim známým projektantem a ten ho převedl do značně uhlazenější verze, která po drobných úpravách dospěla do finální podoby.

Koncem května se nám dostal do ruky kompletní projekt pro stavební povolení a mohlo se začít s vyřizováním všech vyjádření. To bylo něco, hygiena, 3 vyjádření z životního prostředí, hasiči, Eon, místní obecní úřad, vypracování smlouvy pro vyjmutí ze ZPF. Tyhle všechny papíry byly cca do 6. týdnů doma. Některé šly dobře jiné zase jen s neustálým otravováním konkrétních úředníků ať už telefonem nebo osobně, protože mi přišlo, že jinak by to nebylo ani do zimy. Problém nastal s odborem územního plánování, který nesouhlasil s umístěním stavby blíže jak 5m od severní strany pozemku. Naštěstí se i toto nakonec vyřešilo.

Pokračování a více fotek můžete najít na blogu naší stavby navodynavody.cz

 

Náklady

Název položky Cena
Projekt 26 000 Kč
Vyjmutí ze ZPF 16 537 Kč
PENB + PBŘ 3 993 Kč
VPS + SÚ 7 250 Kč
Měření radonu 3 207 Kč
Vypracování přílohy ZPF 1 400 Kč
Staveništní rozvaděč 2 850 Kč
Nákup různých drobností ve stavebninách 3 085 Kč
Celkem 64 322 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Zbyněk a Mirka

Zbyněk

Věk: 28

Mirka

Věk: 26
Zaměstnání: Bezpečnostní technik

Detaily domu

Kraj: Vysočina
Velikost pozemku: 1 005 m2
Zastavěná plocha domu: 192 m2
Podlahová plocha domu: 152 m2
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: 2 450 000 Kč

Detaily zahrady

Kraj: Vysočina
Velikost pozemku: neuvedeno
Zastavěná plocha domu: neuvedeno
Zahrade je: neuvedeno
Plánovaný rozpočet: neuvedeno
Celkem prostavěno: 452 290 Kč

Související články

Od myšlenky po stavební povolení

Od myšlenky po stavební povolení
Už rok čerpám rady a moudra z tohoto serveru, tak také konečně přispěju svojí trochou do mlýna. Přibližně před rokem jsme se ženou začali reálně uvažovat o stavbě vlastního bydlení.…

Koupě pozemku, projekt

Koupě pozemku, projekt
Ahoj všem stavebníkům svépomocníkům. Již několik let, defacto od narození syna, uvažujeme se ženou o rodinném domku. Tedy od roku 2014 jsem občas mrkl po nějakém pozemku na různé webové portály…

Horní stavba - Dům - Largo 98

Horní stavba - Dům - Largo 98
Stavbu domu, horní stavby, jsme zcela nechali na odbornících, protože jsme chtěli dřevostavbu, která bude za chvilinku hotová a která nabídné tepelnou pohodu, hezký a jednoduchý vzhled a hlavně stavbu,…

Diskuzní fórum

  • Nemoc úředníka
  • Tak ano, "vyhruzky" jsou taky cesta, ale nejsem si zcela jist, jak moc Vam to zkomplikuje cestu do...
  • Autor Vojta | 19. bře 2018 16:01
  • Změna stavby před dokončením
  • Zdravim. Pred zahajenim stavby jsme si vymysleli, ze stavby z 50 cihly je blbost a staveli bychom s...
  • Autor Vojta | 19. bře 2018 15:51