Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Na začátek pozemek...

Bydlíme v bytě, ve kterém je vlastníkem má tchýně. To jenom tak pro představu na úvod. :-) Ale abych nepředbíhal, už když jsme se s manželkou poznali, plánovali jsme společné bydlení. Jasno jsme měli hned na začátku, bude domek! Já jako kluk, který vyrůstal na dědině (vesnici) a strávil své dětství v místním potůčku a na "fotbalové loučce"  plné dětí si vlastně ani nic jiného pro své budoucí děti neumím a nechci představovat.

Jenomže člověk míní a Pán Bůh mění, jak se říká u nás na Moravě. S manželkou jsme ještě před svatbou a pak i po společném slibu manželském začali bydlet v bytě maminky mé milované ženy, která vlastnila panelákovou 3+1 v nedalekém městečku jménem Veselí.

Paneláková 3+1 není nic pro vesnického kluka, co měl věčně mokro v botech. Ale i tak jsme to tu vydrželi 6 let.

Mezi tím se nám po svatbě narodil syn a o další 3 roky později další kluk jako buk.

Už při prvním dítěti jsme přemýšleli, jak prchnout z hlučného víru velkého maloměsta do klidnější lokality provoněné domácíma zabíječkama a krásou přírody. A právě narození druhého dítěte byl ten správný impuls, který nás nakopl k tomu, abychom začali jednat.

V lednu roku 2017 jsme přepsali pozemek, který jsme měli slíbený od mojí babičky, jenomže pozemek měl na šířku pouze 10m. Věděli jsme, že na 10 metrech toho moc nevymyslíme a tak jsme zkoušeli obměkčit sousedy, aby nám prodali sousední pozemky a nebo alespoň část. U prvního souseda jsme pochodili skvěle, přislíbil nám prodej části pozemku, u druhého to bylo horší. 

Soused z levé strany nám prodal 7.40m šíře svého pozemku, byli jsme rádi aspoň za to a na nic nečekali a kupovali. Soused z pravé strany, který vlastní pozemek o celkové šířce 7m nám však sdělil že pozemek určitě prodávat nehodlá, že plánuje do dalších let stavět. :-D Nutno podotknout, že pozemek souseda z pravé strany je z prava zastavěn rodinným domkem, který je garáží takřka na hraně pozemku a z leva máme pozemek my. Při snaze sousedovi objasnit situaci a vysvětlit že na 7 metrech bude obtížné ba nemožné něco vykouzlit nám bylo sděleno že to není naše starost a že on má patřičné konexe na to aby to šlo... :-D Nuže dobrá, my s našimi 17.4m2 na šířku jsme zašli k předem domluvenému projektantovi s požadavkem zakreslení domku na náš pozemek tak, aby garáž lícovala s pravou hranicí pozemku, abychom docílili co nejvíce místa z levé strany (kde mimochodem mezi naší hranicí pozemku z levé strany a stojícím domem vázne dalších 10m šíře pozemku druhého mejitele, kterého se nám přes veškerou snahu nepodařilo kontaktovat). Po upozornění našeho projektanta, že sousedící pozemky se stanou pro jakoukoli výstavbu nevhodné jsme s čistým srdcem pokračovali v projekci.

No a to je k naší parcele tak nějak všechno, momentálně čekáme na stavební povolení a modlíme se aby soused podepsal souhlas se stavbou.

 

Náklady

Název položky Cena
Přepis pozemku 1 000 Kč
Koupě pozemnu+přepis 91 000 Kč
Projektová dokumentace 45 000 Kč
Vynětí s půdního fondu 19 300 Kč
Celkem 156 300 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

7 komentáře

 • Odkaz Komentáře Jave.cz středa, 13 září 2017 10:40 napsal(a) Jave.cz

  A topení a vodu ti bude dělat tata? :)

 • Odkaz Komentáře Jave.cz středa, 13 září 2017 10:36 napsal(a) Jave.cz

  Toš vitaj.Kde to budeš stavit,ve Veselí,nebo v Sudoměřicách?

 • Odkaz Komentáře Helis pátek, 08 září 2017 09:43 napsal(a) Helis

  ještě doplňuji...jsme za humnama :-) Milotice u Kyjova

 • Odkaz Komentáře Helis pátek, 08 září 2017 09:42 napsal(a) Helis

  zdravím Vašku, jak čtu Váš článek, tak jakoby jste mi mluvil z duše... i my bydlíme u tchýně i nám po narození dvou dětí začalo být tak nějak těsno...takže jsme po dlouhém hledání narazily na "komplikovaný" ale úžasný pozemek. I přes to jsme do toho šli a "zatím" nám říká pane cca 500 m2 a 175 m2 máme od obce zastupetelstvem schválený odkup..ale nějak se nám to furt protahuje, tak snad to brzo klapne a my můžeme konečeně začít. Momentálně proběhla první schůzka s projektantkou, takže jsme na úplném začátku. takže Vám (i nám) přeju hodně zdaru a ať jde vše jako po másle !!!!

 • Odkaz Komentáře Petr a Terka čtvrtek, 07 září 2017 15:17 napsal(a) Petr a Terka

  Ty sousedi, je to věčný boj. Pokud vede klasické územní a stavební řízení, jehož výsledkem je stavební povolení, tak soused nic podepisovat nemusí, přijde mu oznámení o zahájení řízení a on má 15 dní na vyjádření, případně připomínky. Pokud sousedé nemají nic proti, může se vydat stavební povolení. Takže bych byl zticha jako pěna :) ....Taky jsme řešili problémy se sousedy ohledně odstupů.

 • Odkaz Komentáře ArnieX čtvrtek, 07 září 2017 14:55 napsal(a) ArnieX

  To je hňupa ten soused, ale teď už bych hada nedráždil (hlavně aby nedělal problémy jak píše Jakub), on to pak ještě rád prodá až mu konexe nepomůžou. Myslím že podmínku 3,5 + 3,5m neobejde a i kdyby mu prošlo z obou stran snížení na 2m tak co chce postavit na šíři 3m? To snad ani garáž ne. Ale kdo chce kam... známe žejo ;). Hodně štěstí.

 • Odkaz Komentáře Jakub N. čtvrtek, 07 září 2017 14:44 napsal(a) Jakub N.

  Ještě než jsem to dočetl na konec, tak jsem si říkal, že Vám snad soused "kamarád" nebude dělat problémy během stavebního řízení, když už má ty konexe =) .
  Hodně štěstí!

Vašek a Nyny

Vašek

Věk: 28
Koníčky: Rybaření, hokej, nomádista:-)
Zaměstnání: Instalater+klimatizace+vzduchotechnika

Nikola

Věk: 23
Koníčky: Rodina, pes, manžel:-)
Zaměstnání: Aranžér

Detaily domu

Kraj: Jihomoravský
Velikost pozemku: 1 641 m2
Zastavěná plocha domu: 173 m2
Podlahová plocha domu: 132 m2
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: 3 000 000 Kč
Celkem prostavěno: 156 300 Kč

Související články

Zakoupení a příprava pozemku

Zakoupení a příprava pozemku
Ahoj všem,  pořídil jsem pozemek (nebo spíš kus pralesa) v malé obci nedaleko mého rodného města. Všechno jsem pořešil na katastru a pozemek byl úspěšně přepsán na moji osobu. Z…

Začátek vyřizování papírů

Začátek vyřizování papírů
Rozhodli jsme se, že na pozemku, který máme (zahrada) postavíme domeček. Začal jsem tedy zjišťovat, zda je to vůbec možné, zda je to zastavitelné území apod. Zastavitelné území to bylo,…

Jak to všechno začalo aneb cesta k vysněnému cíli

Jak to všechno začalo aneb cesta k vysněnému cíli
Zdravíme všechny stavebníky, kteří se rozhodli do toho pustit stejně jako my. Začátky byly podobné jako u spousty dalších lidí – oba jsme z rodinných domů, které postavili / opravili naši…

Mohlo by Vás zajímat

Bagrování, izolace

Bagrování, izolace
BŘEZEN 2011 – Jelikož máme pozemek samou vodu, využili jsme zimního času k srovnání pozemku okolo domečku a nákupu izolace do krovů.

Výběr pozemku

Výběr pozemku
Dítko roste a byt už přestal vyhovovat. Ceny větších bytů v okolí se pohybovaly kolem 3mil., a proto jsme začali přemýšlet o domečku.

VIDEO: Snadná cesta k rodinnému domu?! Jak vybírala mladá rodina...

VIDEO: Snadná cesta k rodinnému domu?! Jak vybírala mladá rodina...
Možností, jak postavit vlastní dům, je obrovské množství, stejně jako materiálů, které lze použít. Každý jde svou cestou, která je více méně utvářena názory a zkušenostmi, se kterými se postupem…

Diskuzní fórum