Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Co přinesly jarní veletrhy: FOR HABITAT, FOR GARDEN, FOR FURNITURE A DESIGN SHAKER

První jarní dny tradičně patří největšímu souboru veletrhů o bydlení, zahradě a designu na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA. Na výstavní ploše o rozloze téměř 31 000 m2se prezentovalo téměř 600 vystavovatelů z Česka i zahraničí a my jsme se do Letňan vydali pro inspiraci.

Nejstarším veletrhem celého souboru byl už 23. ročník veletrhu o bydlení, stavbě a rekonstrukci FOR HABITAT, na němž prezentovaly firmy jako WIENERBERGER, LOMAX, FENESTRA, VETOS, LAMARK, ALUKOV, VITAL TREND a mnohé další, kterou svou expozicí potěšili všechny zapálené stavebníky.

Na FOR FURNITURE, jenž je zároveň veletrhem největším, se návštěvníkům představila řada českých i zahraničních firem specializujících se na nábytek a bytový design. K vidění bylo desítky sezení, podlah či dveří nejrůznějších barev i materiálů. Mezi vystavovateli lze jmenovat například firmy JELÍNEK, PURTEX, BÖHM, AKSAMITE, ROTT, JECH, DŘEVOTVAR JABLONNÉ či KAPLAN NÁBYTEK. Efektní byly například posuvné dveře firmy VETOS.

IMG 20160318 143626

Návštěvníci si mohli užít také různorodé dekorace a bytové doplňky umístěné v samostatné hale, kde se představili prémiově např. firmy KERAMOS, ATELIÉR DANA 1111 či SOFIRA.

Velké popularitě se těšil také veletrh FOR GARDEN, který se klasicky věnoval produktům a službám pro dokonalou zahradu. Objevily se zde například firmy HECHT MOTORS, PILECKÝ, ASKO, CIME, DOPLER CZ a dalších.

Nejvíce nás zde zaujala dekorace zahrad pomocí osvětlených přírodních kamenů, které je možné použít také v interiéru firmy LED-ZAHRAD. Zajímavý byl také druh bezúdržbového pozinkovaného oplocení od firmy PROFI PLOTY. K vidění také byly bazény například od společnosti DESJOYAUX, které nabízí také svépomocí smontovatelný bazény se všemi zárukami.

led zaharada plot 3

Součástí souboru veletrhů byla rovněž přehlídka českého a zahraničního interiérového designu DESIGN SHAKER. Ten představil návštěvníkům jak produktový design, tak služby architektonických a designérských studií. Velmi pěkný stánek měla společnost Admonter, která zpracovává bio dřevo a vyrábí z něj luxusní podlahy, dveře, ale také dřevěné desky, které lze následně využít podle libosti.

 benlemi Bio dřevo final

Krásná a navíc velmi pohodlná byla proutěná závěsná křesílka společnosti BENLEMI, která se hodí jak ven, tak také na terasu či balkon. Pokud stavíte či rekonstruujete, neměli byste tento veletrh zmeškat v příštím roce.

Redakční článek

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Související články

Na Krkonošském veletrhu v Trutnově se pobavíte, inspirujete a nakoupíte.

Na Krkonošském veletrhu v Trutnově se pobavíte, inspirujete a nakoupíte.
Krkonošský veletrh se koná ve Společenském centru Uffo v Trutnově v pátek 27. dubna od 9 do 18 hod. a v sobotu 28. dubna od 9 do 17 hod. Veletrh…

Nízkoenergetické a pasivní stavby na veletrzích FOR PASIV a CESTY DŘEVA

Nízkoenergetické a pasivní stavby na veletrzích FOR PASIV a CESTY DŘEVA
Poradenská centra plná odborníků připravených poradit, stánek Státního fondu životního prostředí ČR s přehledem dotací, přednášky na aktuální témata, konference s názvem Inovace pro nulové budovy, soutěž GRAND PRIX o…

Jaké vytápění použít v pasivním domě poradí odborníci na veletrhu FOR PASIV

Jaké vytápění použít v pasivním domě poradí odborníci na veletrhu FOR PASIV
Návratnost investice do topného systému pasivních domů je delší než u jiných staveb. Majitelé musí zvážit, zda preferují nižší pořizovací náklady a následnou vyšší spotřebu energií, nebo naopak. Více informací…

Diskuzní fórum

  • Obvodové zdivo
  • Tak já z 44 T profi stavím, a musím namítnout, že by vata vypadávala při drážkování pro...
  • Autor lto | 22. čen 2018 13:22
  • stříkaná PUR izolace v podkroví
  • Dobrý den, rád bych se zeptal na zkušenosti se stříkanou PUR izolací. Mám v plánu zateplení...
  • Autor Salmos | 22. čen 2018 12:55
  • Půjčka od státu
  • Dobrý den, chtěl jsme se zeptat , nevíte někdo víc o půjčce od státu , která se teď...
  • Autor Roman&Lenka | 22. čen 2018 12:29