Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Rozhodnutí stavět + koupě pozemku

Zdravím, tento portál sleduji více než rok a musím pochválit Pavla Tesárka za skvělou práci a inspiraci, díky které jsem se rozhodl postavit dům svépomocí.

Jsem kluk z města a nikdy jsem v rodinném domě nebydlel. Dlouhou dobu jsem si říkal, že bydlet v domě není taková výhra. Ne každý si to připouští, ale s domem je spousta operativní práce od odklízení sněhu, sekání trávy, plot, zahrádka, fasáda apod.. To u bytu nehrozí na všechno je tu společenství a člověk řeší jen interiér. Navíc provoz domácnosti v bytu byl několikanásobně levnější, než v RD. (dnes už to tolik neplatí :-).

 

U RD jsem si říkal, že to je horší se sousedama. Protože v paneláku vás ani nikdo v 6 ráno každý víkend nebude budit se sekačkou, nebo uřvanou drůbeží / psama.

 

To jsem, ale nevědel že jsem měl štestí na sousedy. Za celý život jsem prostřídal asi 6 bytů a jen v jednom případě (v tom prvním) bylo vše OK.

 

Jedna rada nad zlato. Nikdy, ale opravdu nikdy se nestěhujte do jakéholiv patra, které není pod střechou. Je to peklo a hlavně v době kdy je cool mít plovoučky. Tendle problém mě štval nejvíc, nikdo si nekoupí kročejovou izolaci, nebo když už jo tak nejlevněší mirelon kterej tam je jen jako placebo. A pak celej den poslouchat stádo slonů je k nevydržení. Obzvlášť když po náročné práci chcete mít chvilku klidu a ticho. Efekt je umocněný, pokud maj sousedi malý dvojčata co běhaj po patách celý den.

 

Další super moderní vychytávka, pořidme si všichni na dveře kování "s koulí" a budem třískat dveřma tak, až budou padat omítky. (výborný budíček, když soused v 7 odcházel do práce).

 

Vyjící psi, klasika. Naštestí "disco teenagery" jsem neměl za sousedy, (kámoš jo a je to taky peklo).

 

Řekl jsem si a dost. Kašlu na to, jdu do baráku. Většinu problému s interiérem si pořeším sám (odhlučnění podlah, dovírání dveří..) Dneska už jsou okna tak kvalitní, že i kdyby měl soused místo sekačky stíhačku, tak ji neuslyšíte. (Díky rekuperaci nebude důvod okna otevírat na noc).

 

Fakt dneska ty nejlepší okna jsou špička, byl jsem na návštěvě u tety, která měla služební byt nad vlakovým nádražím (s oknama na koleje) na koridoru Wien-Praha-Budapešť-Bratislava. Denně tak 200 vlaků vč. nákladních v noci a já jsem se v pohodě vyspal.

 

Byl květen a řekl jsem si jdu do toho! Zařizování hypotéky byla vyčerpávající zkušenost, kterou doufám, v nejbližších letech nebudu nikdy znova muset zažít.

 

Pár měsíců stresu, papírování, 3 odkladech rezervační smlouvy kdy hrozilo že propadne 50k a voila! Máme pozemek.

Aktuálně se řeší projekt. Bližší info v dalším článku. Tak snad v Q2/2015 začne výstavba..

 

Náklady

Název položky Cena
Radonový posudek 3 000 Kč
Odhadce na hypo 5 500 Kč
Poplatky hypo+stavbko 11 500 Kč
Katastr 1 570 Kč
Pozemek
Celkem 21 570 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

cbk3

Dominik

Věk: 29
Koníčky: Stavba domu, IT, Finance
Zaměstnání: IT
Celkem prostavěno: 21 570 Kč

Mohlo by Vás zajímat

Stropy 1.NP - Předpjaté panely

Stropy 1.NP - Předpjaté panely
A už mám výhled :). Tak už jsem zase o kousek výš a konečně jsem spočinul na místě, odkud se budu koukat z ložnice, pracovny a pokojíku do krajiny. 

Hledání pozemku

Hledání pozemku
Už asi před 4 lety jsme začali hledat pozemek pro náš domeček. Kvůli špatné zkušenosti s realitním makléřem při koupi bytu, jsme byli rozhodnutí, že určitě pozemek koupíme bez realitní…

Základová deska

Základová deska
Po vylití základových pasů jsem přistoupil k uložení ztraceného bednění. Tvárnice jsem seřízl, abych nemusel z vnější strany desky dělat bednění.

Zemní práce a skelet

Zemní práce a skelet
Naše stavba, i přes velice rozmarné jaro :o) opět pokročila. Na začátku června jsme vylili základové patky, které jsme zvládli nakonec bez větších potíží.

Přípojky

Přípojky
Zdravíme svépomocníky, když už byl pozemek náš a vše bylo zapsáno v katastru, začali jsme řešit přípojky.

Hrubá stavba hotová

Hrubá stavba hotová
Zdravím všechny stavaře - svépomocníky. Po náročném podzimu jsme předminulý týden dokončili i poslední vnitřní příčku na našem domečku.

Diskuzní fórum

  • Obvodové zdivo
  • Tak já z 44 T profi stavím, a musím namítnout, že by vata vypadávala při drážkování pro...
  • Autor lto | 22. čen 2018 13:22
  • stříkaná PUR izolace v podkroví
  • Dobrý den, rád bych se zeptal na zkušenosti se stříkanou PUR izolací. Mám v plánu zateplení...
  • Autor Salmos | 22. čen 2018 12:55
  • Půjčka od státu
  • Dobrý den, chtěl jsme se zeptat , nevíte někdo víc o půjčce od státu , která se teď...
  • Autor Roman&Lenka | 22. čen 2018 12:29