Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Milí stavebníci, pojďte si s námi postavit rodinný dům! Postup je stejně tak jednoduchý, jako stavět dětskou skládačku… Nevěříte? Naše čtveřice videí vás přesvědčí, proč práci s cihlami Porotherm zvládnou i zcela stavbou nepolíbení amatéři. Dnes vám ukážeme, jak precizně a zároveň snadno můžete cihly řezat pomocí stolové pily.
Kdo bude chtít začít stavět svůj vysněný baráček nad 150m2, mám pro něj pár rad a postupů, co je vše nutné zařídit k zažádaní stavebního povolení.
Asi před 5 lety přišel k nám starosta s návrhem nové ulice, kde jsme vlastnili pozemek. Navnadil nás, že pokud pozemek prodáme, tak máme možnost dostat přednostně jeden z pozemků a tak jsme začali přemýšlet o stavbě.
Reklama
Stovky českých i zahraničních společností se představí na největším jarním souboru veletrhů bydlení, designu a zahrad, který se uskuteční od čtvrtka 23. března do neděle 26. března v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech. I letos bude možné navštívit veletrhy FOR HABITAT, FOR GARDEN, FOR FURNITURE, DESIGN SHAKER, BYDLENÍ, nové…
V den kdy jsme obdrželi stavební povolení jsem si říkal, konečně.... Teď mne už nic nena..re. Počkal jsem si řádně na nabytí právní moci. Jakmile jsme dostali "Nabití právní moci a štítek stavba povolena" chtěl jsem začít stavět. Do oznámení stavby jsem uvedl jméno "stavebního dozora" a jeho číslo z…
Tak a už je to konečně tady :) !! Dalším tématem naší kapitoly je stavební povolení, kterého jsme se dočkali relativně brzo.
Bylo léto 2016 a my se po dlouhých úvahách, zda stavět a nebo rekonstruovat starý domek, rozhodli, že si postavíme nový dům. A čím jsme si od onoho léta prošli?
Až po základovou desku jsem si vše zajistil svépomocí. Bagrista vykopal rýhy. Jelikož jsme měli výkopy odstupńované, nemohli jsme to vylít naráz, ale museli jsme to vždycky zašalovat a po schodcích vylívat.
Od 26. do 29. dubna se na brněnském výstavišti konají Stavební veletrhy Brno a veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX. Jejich návštěvou získáte ucelené informace o novinkách a trendech pro stavbu, rekonstrukci, vybavení interiéru nábytkem, ale i rady pro krásnou zahradu. Zkrátka nepřijdou ani zájemci o dřevěné bydlení, kteří získají…
Jelikož jsem během stavby neměl čas sem něco psát ani nahrát, tak to sem dám zpožděně. Takže máme hotovou kompletně projektovou dokumentaci. Stavíme patrový pasivní dům v zpc.
Rozhodoval jsme se pořád, kde koupit parcelu v blízkosti Sedlčan. Nakonec jsem se díval přímo na web jedné nejmenované obce a tam jedna parcela byla na prodej, tak jsem kontaktoval starostu obce.
Stavba nebo rekonstrukce rodinného domu vás nemusí vyždímat do poslední koruny. Kvalitní stavební materiál je možné nyní získat v rámci SLEVOVÉHO POUKAZU "Stavte výhodně" s exkluzivní slevou ve výši až 50 %. Potřebujete zdicí materiál, pálenou střešní krytinu, komínový systém, potrubí či okna a dveře? Potom vám slibujeme značnou úsporu…
Rádi bychom se zde s Vámi podělili o naše zkušenosti se stavbou, a přestože máme za sebou téměř rok plánování a vyřizování, tak jsme na samém začátku.
V roce 2016 jsme se rozhodli, že místo pořizování bytu, by bylo lepší si rovnou pustit do stavby domu, který jsme oba chtěli. 
Katalog ROJEKTY RODINNÝCH DOMŮ 2017 od společnosti G SERVIS CZ je 22. vydání dlouhodobě nejoblíbenější publikace. My jsme pro Vás získali 200 kusů tohoto unikátního tištěného katalogu zcela ZDARMA.
Ahoj stavebníci, v půlce ledna proběhla schůzka s architektem. Protože máme celkem jasno, po hodině nebylo co řešit.
Ledy tají a vrtaři konečně vrtají, takže včera došlo i na nás. Nebudu lhát, potili jsme se až na zadku.
Plánování individuálního projektu pasivního domu trvalo více jak 6 měsíců . Jasná volba padla na VPC cihly (modulárně - bez prořezů) se zateplením v tloušťce 30 cm a předsazenou montáží oken.
Ahoj stavebníci, na konci loňského roku padlo rozhodnutí postavit domek. Po pěti letech ježdění na chalupu máme jasnou představu co chceme, ale s narozením dítěte se trochu mění priority. Školka, škola, doktor, obchod, práce, to všechno musí být v rozumné  vzdálenosti, přitom chceme klid a soukromí, možnost pěstovat v rozumné míře…
Po nepovedené akci s prvním pozemkem jsem dále hledali. Nakonec se na nás usmálo štěstí v nedaleké obci.

Mohlo by Vás zajímat

Diskuzní fórum

  • Zateplení podkroví OKAL
  • Zdravím, to narušení mnoha vruty samozřejmě zrovna žádoucí není, ale když to bude...
  • Autor Jiří Kubíček | 23. bře 2017 22:00
  • podlaha v podkrovi
  • Dobrý den, takže půda bude nevytápěná, ale pochozí, a k dispozici je dalších nějakých 20...
  • Autor Jiří Kubíček | 23. bře 2017 21:48
  • Vazníkový krov a střecha
  • Můžete zkusit se zeptat na www.biosdobris.cz/ , mají závod i v České Lípě.
  • Autor zero2 | 23. bře 2017 20:36