Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Strastiplné vyřízování doplnění žádosti na stavebním úřadě máme úspěšně za sebou – nebyla to vážně žádná sranda a doplatil na to vzhled našeho budoucího domu, protože jsme museli otočit střechu a posunout celý dům – získali jsme však stavební povolení! Bylo by tedy dobré popsat, co to vlastně budeme stavět.
Také v letošním roce se nám podařilo vyjednat výhodnější nákup ve Stavebninách DEK pro všechny svépomocné stavebníky. Sleva platí nejen přímo ve stavebninách kdekoliv v České republice, ale také na e-shopu a v půjčovně strojů a nářadí Stavebnin DEK. Do 16. června tohoto roku navíc nákupem stavebního materiálu sbíráte body do věrnostního programu…
Zdravíme všechny stavebníky, od posledního článku uběhla už nějaká doba, ale stále ještě nemáme povolení. Žádost o stavební povolení jsme už  podávali na úřad a doufali jsme, že bude vše v pohodě. Jenže to bysme nebyli my, kdyby vše šlo podle plánu.
Reklama
Zdravím všechny stavebníky. Než jsme koupili s partnerkou pozemek, tak tomu předcházelo pár věcí.
Čas jsou peníze. A při stavbě domu pravdivost tohoto pořekadla stoupá geometrickou řadou. Rychlá výstavba pomáhá snížit především vedlejší náklady. Díky moderním stavebním technologiím je možné postavit a obydlet rodinný dům za několik málo měsíců. A to i za předpokladu, že chcete část stavby realizovat svépomocí. Jednou z takových je…
Zdravím všechny Svépomocníky, až nám posečou úrodu na pozemku, můžeme začít se stavbou.
Ahoj stavebníci. V únoru jsme se s Michalem rozhodli že začnem stavět Náš vysněný dům.
"Přijeli jsme sem a cítili klid, pohodu. Bylo rozhodnuto. Náš dům bude stát právě tady," líčí dobu před rokem Ľudovít Adamec. Nádherná krajina Šťiavnických vrchů ho okouzluje dodnes. Teď ji ale může pozorovat z okna nového domova.
Vezmeme to od začátku. Když jme po škole v roce 2013 hledali něco, kam se upíchnout, našli jsme starší, ale prostorný "byt", 4+1 se zahradou, garáží a sklepem.
Tak, jak už to u svépomocníků na zdejším portále bývá zvykem, i my jsme zatoužili po vlastním bydlení. Zhruba před osmi lety jsme se sice upsali k úvěru na panelovou 3+1 s krásným výhledem na celou Opavu, myšlenka na vlastní domeček v nás pořád zůstala zaklíčená. Před rokem se pak…
S projektem jsme začali na konci září 2016. Kompletní projekt byl dokončen na konci ledna. Po náročných úvahách jsme nakonec skončili u domu 4+kk s terasou a garáží o celkové zastavěné ploše 221 m2.
Ahoj stavebníci, tak i my už jsme se rozhodli k postavení konečně svého vysněného domku. Nebylo to jednoduché, já pocházím z východních čech a přítelkyně ze severních.
Zdravíme všechny svépomocníky.  Stejně jako vy jsme se rozhodli stavět svépomocí. Jsme ve fázi, kdy se nám dělá projekt na domeček, který jsme si sestavili ze dvou typových projektů společnosti ArchonPlus, a provedli jsme ještě několik "vychytávek".
Ahoj stavebníci, po rozhodnutí, že začneme stavět, přišlo na řadu výběr pozemku a také, kde ten náš baráček bude stát. Nakonec jsme se rozhodli pro Letohrad, je to městečko vedle vesnice, kde jsem vyrůstal.
Znáte ten pocit, když si myslíte, že horší už to být nemůže? Tak může! Však to určitě znáte. Možná si někdo bude pamatovat můj předchozí článek, ve kterém jsem psal mimojiné o vlastním návrhu studie domu, která měla odrážet naše požadavky na bydlení a hlavně byla maximálně uzpůsobena pro vytvoření pasivního…
Je duben a my stále čekáme na papír ze stavebního úřadu, že už můžeme oficiálně začít stavět.
V září 2015 jsme se rozhodli, že už nás nebaví platit nájem v malém bytě, tak si radši postavíme dům. Skočili jsme do toho po hlavě a bez "zbytečného" plánování jsme se pustili do obíhání úřadů (poznámka pro příště: NEJPRVE SI VŠE NAPLÁNOVAT, POTOM TEPRVE ZAČÍT ŘEŠIT!)
Vzhledem k tomu, že čekáme už (snad) na poslední vyjádření, které bude hotové v pondělí, pomalu připravujeme parcelu na stavební ruch.
Ahoj stavebníci, znáte to, jednou tak zjistíte, že se svou přítelkyní čekáte rodinu a krom prvotního nadšení a oslav řešíte svatbu a kde se bude bydlet.
První článek na Svépomocí.cz píši s dvouletým zpožděním, ale vzhledem k vývoji naší stavby to není nikterak pozdě.

Mohlo by Vás zajímat

Diskuzní fórum

  • Stavební povolení Hygiena
  • dobrý den Pošlete mi to vyhodnocení a vyjádření KHS na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. // projdu to...
  • Autor alenka.zencikova | 25. kvě 2017 23:16
  • Odhad ceny - hrubá stavba
  • To bych tedy chtěl vidět, kdo staví za 4500/m3. Cena pro rok 2017 včetně DPH bude určitě...
  • Autor pavels | 25. kvě 2017 22:40
  • Předimenzované základy
  • Nakonec byla 17.5. Měli na to dlouhé objenavky (závod nestíhal vyrábět). Jinak myslím že...
  • Autor Chuchmi | 25. kvě 2017 22:00