Reklama
Vyhledat: 
Po vytvrdnutí ztraceného bednění přišla na řadu ležatá kanalizace. 
Když jsme pozemek kupovali, ani nás moc nezajímalo, jaké přesně přípojky jsou, zajímalo nás především jestli jsou.
V polovině července 2015 nastopili tesaři na krov. Dle projektu se jednalo o klasický krov s plnou vazbou. Původně jsme chtěli jednoduchou ačkovou střechu, no vzniklo z toho toto :) na pohled pělné, na provedení těžší a hlavně drahé...
28.5.2016 to byl přesně rok od chvíle, co jsme vytyčili hranice stavby na našem pozemku. Ale to trochu předbíhám.
Abych nemusel chodit ven na písek, a užil si romantické cákání ve vaně u svíček a vína, třeba i jednou, s normální ženskou, rozhodl jsem se, že do baráku umístím i kanalizaci.
Přemýšlíte nad koupí retenční jímky pro kumulaci dešťové vody? Nevíte si rady, jaké konstrukční provedení? Podzemní nebo nadzemní nádrž? Jaký zvolit správný objem? Na tyto a další otázky naleznete odpovědi níže.
Poté, co se vyřešila situace s možností odkoupení pozemků, jsme začali zjišťovat, zda bude vůbec možné stavět.
Pozemek jsem zakoupil se zakončenou vodou a kanalizací na pozemku. Při výstavbě sítí moc nepřemýšleli, protože obojí natáhli přímo v ose el. nadzemního vedení. V případě, že bych došetřil peníze pro přesun sloupu mimo parcelu, nebo na její okraj, by toto nebylo díky tomu možné, ale co,…
Během realizace rozvodů vody a odpadů v domě jsme začali přemýšlet nad přípojkami domu na obecní kanalizaci a vodovod. Na tyto přípojky jsme měli zpracovaný projekt, který byl potřebný ke stavebnímu povolení. Nyní přišel na řadu.
Vzhledem k vysoké hladině spodní vody potřebujeme jímku betonovou, aby nevyplavala, nebo aby se nekroutila, jako ty plastové určené k obetonování.  Jímka je dovezená z Polska. Cenově vycházela lépe než u českých výrobců. Asi to bude na úkor kvality, ale snad časem v obci postaví tlakovou kanalizaci, tak ji nebudeme využívat…
Kanalizace mi na první pohled přišla jako primitivní záležitost - takové lego pro dospělé. Na druhý pohled se ukázalo, že tomu tak skutečně je :).
Koupili jste chatu či chalupu a přemýšlíte o koupi jímky nebo septiku? Váháte, zda nyní umístit septik na Vaši zahradu? Nemáte možnost napojení na obecní kanalizaci? Přečtení následujícího článku Vám pomůže při rozhodování a objasní základní pojmy.
O Velikonocích jsme chtěli začít zdít, ale počasí nám nepřálo, takže jsme se pustili do vybudování kanalizační přípojky. Obecní splašková kanalizace vede přes náš pozemek, takže s napojením není problém.
Zdravíme svépomocníky, když už byl pozemek náš a vše bylo zapsáno v katastru, začali jsme řešit přípojky.
Po dokončení hrubé stavby nás trochu zlobilo počasí, stále pršelo, a jelikož nebyla stavba uzavřena, byla ještě bez krovů a střechy, nezbývalo než nakoupit velká rýžová košťata a vymetat vodu z přízemí - a že jí nebylo málo :-) .
Střecha hotová, na okna budeme čekat delší dobu a tak jsme se rozhodli udělat kanalizaci a vodu. Bez ní bychom nemohli udělat vyvýšený vstup do baráku a terasu. Pozemek jsme od města kupovali s tím, že si sítě zaplatíme sami.
Zdravím stavebníky, po projektu a kladném územním řízení a souhlasu SÚ s ohlášeným stavebním záměrem následovalo zřízení přípojky elektro, vody a splaškové kanalizace.
Zdravím stavebníci. Tak až ted napíšu krátký článek z akce ,,zakopeš tu rouru do země a jdem na pivo,,. Přesně takhle to kamarád nazval, když jsem ho požádal o pomoc :)
Ztracené bednění jsme zvolili od firmy BEST, dostali jsme na něj poměrně zajímavou nabídku, a tak jsme neváhali. Spočítali jsme si, že ho budem chtít na čtyři řady, protože máme pozemek poměrně utopenej oproti silnici, a tak chceme baráček výše, abychom neměli okna na úrovni silnice, proto…
Tak konečně začalo být teplo a mohlo se začít dělat venku. Když jsme měli hotové rozvody vody a odpady, rozhodli jsme se při prvním pěkném počasí zřídit přípojky kanalizace (obecní) a vody od vaku. Aby jsme mohli začít srovnávat terén na pozemku.

Mohlo by Vás zajímat

Diskuzní fórum

  • Podlaha z OSB desek v podkroví
  • Dobry den, dekuji za reakce.. Ano pochopil jste mi dobre..garáž nebude vytápěna...s podkroví...
  • Autor Kukak | 18. led 2017 13:44
  • Rozvody ADSL internetu
  • Tak já mám zkušenosti přesně opačné. Asi záleží na konkrétní lokalitě. Konkrétně u...
  • Autor zvirek | 18. led 2017 13:24
  • Zateplení krovů
  • Dobrý den, jak už bylo naznačeno, je potřeba uvést přesné složení od interiéru k...
  • Autor Jiří Kubíček | 18. led 2017 13:13