Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Část II. – s tím kanálem to nebude jen tak

5/2017 (shrnutí vyřizování kanalizace), návštěva dotčeného úřadu ohledně kanalizace, jelikož je – kde se napojit – nemusíme budovat hlavní kanalizační řád. Čili jen vytvořit 70 m dlouhou přípojku.

První, co jsem začala zjišťovat, jestli vůbec můžeme mít tak dlouhou přípojku, tak že prý ano. Jen je to těch  20 m na našem pozemku od místa, kde bude dům a pak 50 m podél zpevněné asfaltové příjezdové cesty až do hlavního kanalizačního řádu. No potěš koště, v místě napojení by se muselo průtlakem a sousedi vybíhají, že si nenechají kopat do cesty… to ještě bylo martýrium.

Zavolali jsme si geodetku, ta nám  zaměřila body pro budoucí projektovou dokumentaci ke kanalizační přípojce. Čili kanál se již začal řešit. Otázkou pak je, jak by to bylo s věcným břemenem. No přípojku budeme muset asi darovat obci, ale to je ještě v nedohlednu. Při tvorbě PD ke kanálu jsme přišli na již stávající přípojku jen ji najít, provedla se tzv. sonda (lopata, rýč, krumpáč, bicák a tricák ) a místo přesné bylo na světě, jen nakreslit revizní šachtu a nemusíme řešit průtlak. Projektant přes kanalizace dodal projekt. Uf, a mám jeden!

 

Náklady

Název položky Cena
Geodetka 3 840 Kč
PD kanalizace 1 500 Kč
Celkem 5 340 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

my_casa

Petronela

Věk: 35

Detaily domu

Kraj: Olomoucký
Velikost pozemku: 1 346 m2
Zastavěná plocha domu: 134,5 m2
Podlahová plocha domu: 113,29 m2
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: 2 850 000 Kč
Celkem prostavěno: 495 970 Kč

Související články

PŘÍPOJKA NA VODU A REVIZNÍ ŠACHTY + PROVIZORNÍ ELEKTŘINA ČÁST 4.

PŘÍPOJKA NA VODU A REVIZNÍ ŠACHTY + PROVIZORNÍ ELEKTŘINA ČÁST 4.
Zdravíčko stavebníci. Na stavbu, jak víte, je potřeba voda a elektřina. To jsme se rozhodli udělat po provizorním oplocení a pořízení stavební boudy. My na hranici pozemku měli všechno - vodu,…

Nekonečné zásoby zálivkové vody nastřádá domácí čistička STMH

Nekonečné zásoby zálivkové vody nastřádá domácí čistička STMH
Kdo by si nepřál užívat si pohody na zahrádce u svého rodinného domku. Na jaře se zaradujeme z rozkvetlých korun stromů, přivoníme ke květinovým záhonů, v létě a na podzim…

Dokončení ZB a pokládka kanalizace

Dokončení ZB a pokládka kanalizace
Ahoj všem. Venku leje jako z konve a tak mám chvíli čas k napsání dalšího článku.

Mohlo by Vás zajímat

Obvodové zdivo a věnec

Obvodové zdivo a věnec
Zvolil jsem Ytong PDK 300mm a potom 150mm EPS. Hydroizolaci jsme dali IPU V60s40, nemáme žádný radon, tak nebylo potřeba dávat extrémně předraženou lepenku.

Diskuzní fórum